bugün

ben bakarım dersen bence bu normaldir. beğenmiş olabilirsin ve biraz bakıp sonra ayıp olur, rahatsız olur diye başını çevirirsin. böyle bir bakıştan kadınların rahatsız olacağını düşünmüyorum. ama sen bakarken başın ve gözlerin kıza güdümlü füze gibi odaklanıp onu takip ediyorsa ve bunun sonrasında laf atıyorsan o senin şerefsizliğindir ve buna hakkın da yoktur, tacize girer.
zaten bunu yapanlar ya kalabalıktan güç alan bir yobaz topluluğudur ya da o açık giyinmiş kişinin yanında eşi, sevgilisi varken yapacak yüreği olmayan, hiç sevilmemis, eğitimsiz ve kişiliksiz biridir. kendisine hayrı olmadığı gibi kaybedecek bir şeyi de yoktur. ciddiye almamak gerekir zaten kuş beyinli olduğu için birkaç dakika içerisinde hiçbir şey hatırlamayacaktır.
Anlamsız bi serzeniş. Atmayın kardeşim sizde. Bir de tavır yapıyor kızıyorlar diye. Sanki laf atmak elzem bir ihtiyaç mı? Hayatın bir gerekliliği mi? Atmazsan ölecek misin? Tek yapman gereken hiçbir şey yapmamak. Onu nasıl olurda beceremez insan aklım almıyor.
Acik secip ?
Kalkan yerlerini indirmek zor oldugu icin laf atmak cok adice.
Bütün ama bütün olaylarda erkeklerin kendini aklayacak bahanesi her zaman vardır. Evliye yazar aldatmasın der. Sevgilisini olana yürür cevap vermesin der. Aldatır sogutmasaydi der verseydi der. Laf atar Tecavüz eder açık giyinmesin der. Dayak atar haketti der. Öldürür bosanmak istedi der. Der de der. Demez ki ben adam degil miyim benim karakterim iradem aklım vicdanim muhakemem dinim imanim yok mu? Bunlari yapanlarin yok anlasilan.
sağlam bir adama denk gelip dayak yiyince baktırmak için açmadın mı yaa dersin kardeş o yamuk ağzınla.

kim ne yaparsa kendine yapar kimse zihnindekl ki sapıklıkları vuraya yazmasın, yasak lan size.
Başladı yine "Turban özgürlüktür kimsenin giyimine kimse karışamaz" edebiyatı yapan fakat açık kişilere sallayan güruh.
bazılarınız gerçekten kendini bu şekilde rahat hissettiği için bu şekilde giyinebilir. bazılarınız ise sırf erkeklere nisbet olsun diye de bu şekilde giyinmiş olabilir. kimsenin buna bişey demeye hakkı yok. Ama ve lakin acı gerçekler diye birşey var. bunlardan bir tanesi de "açık giyinmişse yolludur, hoşuna gidiyodur" mantığıdır. Bu mantığı kaldırabiliyorsanız kaldırın.
dedi sığır ak gezer.
çok yanlış bir eylemdir. açık saçıp giyinip tacize uğrayan bir kadın buna kızmamalı, aksine gülümseyip teşekkür etmelidir bu nazik hareket için.

yıl olmuş 2017, millet mars'ta koloni kurmanın hesabını yaparken; aramızdaki bazı davarlar hala cinsel ihtiyaçlarını sokakta kendi halinde yürüyüp giden kadınlar üzerinde gidermeye çalışıyor. hiç kimse sokağa sen onu görünce içindeki hayvanı dışarı çıkar diye süslenip giyinip çıkmıyor arkadaşım. önüne bakman, işinle gücünle ilgilenmen ve sokaktan rastgele geçen insanları rahatsız etmemen bu işin en basit çözümü. iki bin yıldır aklınız fikriniz kadın götü, kadın memesi, her çözüm yolunu düşündünüz bunu düşünemediniz. bak ulan dalgana işte, ne geriyorsun toplumu!
eşekler ve köpekler de elbise giymediklerinden tecavüz edenlere kızımamak lazım.
Kusra bakmayin ama açik seçik giyiniyorsa birisi göz onunde olmayi bakilmayi kabulleniyor demek ki cunku burasi avrupa degil turkiye cinselligin afrikasi. Normallesmis durumlardan degil acik sacik dekolteli kisa seyler giyen birine bakmamak. Her turlu bakiliyor önemli olan erkegin nefsine hakim olup bakmamasi. Ama bir nevi olay teshircilige dondugu icin erkeklerin bakmasi cok normal bu durumlarda. Ancak kimsenin kimseye laf söyleyip taciz etmesine hakki yoktur bakiyorsan bak uzaktan adam gibi ama dil uzatma sahisa karsi.
Açık saçık giyinilebilir bu tercih meselesidir. Niye karışılıyo ki şu kızlara? Laf atmak magandalıktan başka birşey değildir. Laf atmak ağır olur ama açık saçık giyinilipte öküz gibi bakanlara birşey denilmemesi gerekir. Öyle giyinilirse bakılır bu kadar basit.
mal beyanı.
Her toplumun kendine göre bir standardı vardır. Semtten semte göre dahi değişir. Giyiminiz bulunduğunuz coğrafyanın ötesinde ise kimi ahlak anlayışı yoksunu insanlardandan laf söz işitebilirsiniz.. Bunun sınırını genelde toplum belirler. Siz ne kadar çağdaş! toplumlara karışırsanız karışın henüz tamamen çıplak olupta dikkat çekmeyeceğiniz bir ortam yok. Fakat fatihde dikkat çekecek bir elbise elbette taksimde dikkat çekmeyebiliyor.
Velhasıl laf atılacağını bile bile bir taraflarını göstermenin kutsal bir mücadele olduğunu düşünen kadınların direnişi beni hiç ilgilendirmiyor. Sadece erkeklere bulaşmamasını istediğim bir durum. Bi taraflarını göstermeleri için bu kutsal! mücadele için mücadelemi edek.. Ne olacak sonunda cennete mi gideceğiz..
Genede buradan tavsiye. Sağını solunu gösterme hevesi güden veya gütmeyen nihayetinde böyle bir arzusu olan kadınlara ilişmeyin. Ahlâki değil..
giyim kendisinindir laf atmak senin karakterindir. izle gör ve geç. niye laf atasın ki?
kapansa da kaçamayacak ki. bu sefer kabuklu fıstık diye sesleniyor. empati şart.
klişeleşmiş bir abaza ve sapkın fikirli beyanı. ergen yaşta olması muhtemeldir.
(bkz: Adam Dövmek için bahane Arayın Ayı) Misali içindeki Sapıklığı Sadece Kadına mâl Eden Mal Açıklaması..
Açık giyinmek insanın kendi seçimidir öyle seviyordur öyle giyer buna kimse karışamaz hakkı da yoktur. Tabiki açık giyinmenin de bi dozu vardır abartıp bunun dozunu kaçırmak ilgi çekmeye girer ki buna ben de hak veriyorum ama ilgiyi çeker amacına ulaşır fakat bu kimseye laf atma hakkı vermez.