bugün

java kullanılarak geliştirilmiş bir bittorrent client.

edit : onceden azureus kullaniyordum. ancak java ile gelistirilmis oldugundan dolayi bilgisayari kastiriyor ve bazen buhranlar gecirilmesine sebep olabiliyor. tavsiyem uTorrent.
bittorrent programalrının kıralıdır.interneten film müzik program bv. şeyleri indirenlerin kullandıkları en iyi programdır. zibil çeşit ayardır. etkili kullanmak için 55444 portunu açmanız gekir. yeterli kaynak bulursa tüm baglantyı kullanbilir.
eski versiyonlarıyla deliler gibi ram yiyen açılması kapanması ayrı şatafatlı tumturaklı. bir acayip download aracı. jre 1.5 yüklenince memory leak ortadan kalkıyormuş utorrent tadında çalışıyormuş.

bir çok özelliği keşfedilmeyi beklemesine rağmen, download yaparken kb saymak gereksiz bir eylemdir. "bana ne özellikten büzellikten?" diyenler için (bkz: utorrent)
shu mod'uyla fake upload yapabildiğiniz şugar mı şugar bittorrent hadisesi
Java bittorrent programı. Eşşek gibi cpu/ram yer.Yaktığı elektrikle 3 ev ısıtılır, fakat ayarlarını yaptığınız zaman en hızlı download ve upload yapan clienttir.
ağda firewallu aşan tek p2p programı.
3.0.4.0 stabil versiyonunu ve 3.0.4.1 beta versiyonunu yayınlamış bittorrent programı.
utorrent (maykrotorrent) in shu mod u yada fake uploader u falan olsa utorrent fecarattır fakat sırf ratio düşmesin diye azureus kullanılır. olay budur. ha msn duşuyor falan kardeşimle meydan muharebeleri yapıyoruz oda ayrı dert ama kablonet yılbaşında yeni fiyatlara geçecek ve bu dertler bitecek.

açık çağrı: kardeşim utorrent için ratio ilacı bulun bana anında azureus u siliyorum.
şu veriler ışığında mikrofona konuşulursa daha net bir ses alınabilir;

azureus;
4 aktif torrent, 2 leech, 2 seed
toplam boyut 15gb
harcanan ram; 150 mb

bitcomet;
20 aktif torrent, 7 leech, 13 seed
toplam boyut 17gb
harcanan ram; 90 mb

utorrent;
20 aktif torrent, 7 leech, 13 seed
toplam boyut 17gb
harcanan ram; <ohaaaaaa> 9 mb

evet. utorrent yalan falan değildir efendim. zira bu azureus denen deyyus ile elektrik faturanız kabarır. ram'iniz perişan olur. bilgisayarınız altına çamur yapışmış ayakkabı ile koşar gibi olur.

serseri ya. elim ayağım kesildi vallaha bak.

not: verileri kullanmak için izin veren ekşi sözlük'ten stradicaster'a çok teşekkür ediyoruz. *
piyasadaki en hızlı client. bir ara daha hızlısı var mı diye araştırdım, malum utorrent 'i deneyeyim dedim. yarılanmış torretimi utorrent le başlattım. yaklaşık 20 dk geçti tık yok. daha indirmeye başlamadı. dedim bu ne a.q sildim utorrenti. azureus ta başlattım aynı torrenti 30 sn sonra inmeye başladı.

(bkz: bu da boyle bir animdir)
artık vuze olmuştur.
açık yazılım tabanlı olan azureus torrentleech'de fake upload tanıyan tek torrent programıdır.
bütün torrent porgramlarını kullanmış biri olarak en hızlı olanıdır, tek kusuru ise bilgisayarı kasmasıdır.
girdiği entrylerle "ben inci den geldim" diyen 9. Nesil yazar. Görüntü itibariyle pek hoş gelmedi.
(bkz: dokuzuncu nesil silik)