bugün

(bkz: #8114227)
bir galatasaray taraftarı olarak kendisini takdir ettiğim insan. kendisi sayesinde türkiye de spor sadece futbol olmaktan çıkmış basketbol, voleybol ve diğer spor dalları da gelişmeye başlamıştır ve dünya da önemli yerlere gelmiştir.
"gerekirse transfer yapacağız" -aziz yıldırım

"o zaman ben de gerekirse fenerium'dan alışveriş yapıp kombine alacağım." -ates
kendisine şike yapıyor dendiği için 'ben şike yapıyorsam o zaman rüştü de şike yapıyor' diyen adamdır. ondan sonra rüştü'Ye saldırdı. e siz bu adama saldırın iftira atın birşey yok bu adam yapınca var öyle mi? yazık.
yarın yada bir kaç gün içinde inme indiği veyahut kanser teşhisi konduğu haberlerini duyabileceğimzi bahtsız febe başkanı.
2006'dan sonra 2010'da da aynı acıyı tadarak fenerbahçe camiasında büyük bir hüsrana sebebiyet vermiş bahtsız kişilik.
rüştü reçber'e ve fenerbahçe kalecileri satın aldı diyenlere kapağın kralını takmıştır.

http://webtv.hurriyet.com.tr/?cid=1&vid=6587
anonsçuyu dövecek kadar da kötü adam değilim dedi sanırım.
ümit aktan bugün köşesinden aziz yıldırım'a ayarın kralını vermiştir.
aha da o ayar, [null http://www.turkiyegazetes...akaledetay.aspx?id=443048]

kız başkasına kaçtı.

eline sağlık ümit ağabey.

"incitme ki incitmesinler...

Ağam...
Oyuncun çukur kazdığında, kalecin poposuyla top tuttuğunda veya ayağını kalçadan tutup tribünlere salladığında ortaya çıkıp ağalığını gösterseydin, iki gün önce "aaa" diye kalakalmazdı seninkiler ortada.
Yüzleşseydin kazandığında, kırıp dökerek kazandığında, oyuncunun değil, senin müdahalelerinle kazanıldığında kontrol edebilseydin gücü, o zaman en güçlü olurdun.
O zaman hepimizin ağası olurdun...
840 dakika sonra Şenol'un elinde bulunan rekorunu kırmasına izin vermeyen Şenol'a ezdirmemiş olurdun Volkanını. O rekoru durduran da kapının önüne koyduğun Burak oldu ise bunda bir "ilahi adalet" dengesi, akıl sır ermez bir kantar olduğunu kabullenirdin.
Ağalığa da bu yakışırdı...
Marabalar bile saygı ve sevgiyi çoğunlukla paraya tercih eder ağam...
Oyuncun Güiza yerde yatarken ve rakip takım onu işaret ederken, Daum bile Emre'ye topu dışarı atmasını söylerken onun çabukluğu ile Cristian'ın bombası ve ardından "ağlamak" işaretinin üstüne gelmedi mi Alanzinho'nun oyunu çabuk başlatması...
Kendi silahınla vurulmadı mı ağam?.."

güzel bağlamış.
git balık tut aziz yıldırım.
bugünkü basın toplantısını "koçum benim bea" nidaları ile izlediğim sevgili başkanımızdır kendileri. türkiyede aşağı yukarı herkesin hakkında atıp tuttuğu vakitlerde çıkıp hepsine kapağı takmıştır. rüştü'nün de ne biçim birşey olduğunu kamuoyuna afişe etmiştir. daum'u da yollasaydın da iyice su serpseydin gönlümüze ama o da olacak heralde yakında. bakanından başkanına lafı gediğine oturttu yani sözün özü.
rüştü reçber ile ilgili konuşmasından anlaşıldığı üzere parası rüştü reçber ile anlaşmaya yetmemiştir ya da rüştü`nün şerefini satın almaya. beşiktaş tarafından yapılan anlaşma da kapağın ne olduğunu cümle aleme göstermiştir.yazının son bölümünden rüştü ile ilgili sinirinin nedenini de gayet iyi anlıyoruz.
--spoiler--
Kulübümüzden Açıklama
19.05.2010 13:35

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Sayın Aziz Yıldırım’ın bugün TV kanallarında yayınlanan basın toplantısının içeriğini hayretler içerisinde izlemiş bulunmaktayız.
Sayın başkanın büyük sözler verdikten sonra, yerine getirilememiş vaatlerinin yarattığı stresten Türk futbolunu bir kaos ortamına sokmak ve değişik metotlarla hedef saptırma çabalarının sonuçsuz kaldığı görülmektedir.

Şu bir gerçektir ki, Türk futbol kamuoyu Sayın Yıldırım’ın bu tarzından, bu yaklaşımından sıkılmıştır; kendisine kaybettiği zaman kaybettiğini ve hatalı olduğunu kabullenmenin de büyüklük olduğu hatırlatılmalıdır. Başkanı olduğu Fenerbahçe Spor Kulübü’nün büyüklüğüne yakışan yaklaşım ancak bu olur.

Sayın Yıldırım’ın konuşması içerisinde geçen oyuncumuz Rüştü Reçber ile ilgili bir takım imalı beyanatlarına da cevap verme gereği duyduk.

Oyuncumuz Rüştü Reçber'in 24 saatini kulübü için harcayan bir sporcu olarak başka takımlardaki meslektaşlarıyla onların maçlarında korkmadan ve cesurca oynamalarıyla ilgili telefon görüşmesi veya şahsi görüşme yapması kadar doğal bir şey yoktur. Oyuncular arasında bu tür diyaloglar her zaman olmuştur, bundan sonra da olacaktır. Oyuncumuz “Yenilin” dememiştir, tehdit etmemiştir, para teklifinde bulunmamıştır. Ancak burada hayret edilmesi ve sorgulanması gereken mesele, oyuncumuz Rüştü Reçber'in bu oyuncuları araması değil, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı’nın kendilerinin rakibi olan takımlardaki bu oyuncuların Rüştü'yle görüştüklerini bilecek, Rüştü’nün gönderdiği telefon mesajlarını okuyacak kadar hayatlarının içinde nasıl olabildiğidir.

Spor kamuoyunun çok iyi hatırlayacağı gibi Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Sayın Adnan Polat, kısa bir süre önce Fenerbahçe’nin rakiplerinin kalecilerine ahlaksız teklifler yapıldığı konusundaki duyumlarını dile getirmişti. Bu açıklamayla ilgili ne hikmetse suskun kalan Yıldırım, Bursaspor-Beşiktaş maçından iki gün önce kendi kardeşini Rüştü Reçber'e göndererek, onun Bursaspor maçında farklı bir çizgide maç çıkarması konusunda uyarmasını kamuoyuna nasıl açıklayacağını hep birlikte merak ediyoruz.

Kamuoyunun bilgilerin saygılarımızla sunarız,

BEŞiKTAŞ JK
--spoiler--
http://www.bjk.com.tr/tr/haberler.php?h_no=17397
beşiktaş'ın yukarıdaki entryde bahsi geçen açıklmasındaki bir kısım ise kendisini doğrular nitelikte sanırım...

"Oyuncumuz Rüştü Reçber'in 24 saatini kulübü için harcayan bir sporcu olarak başka takımlardaki meslektaşlarıyla onların maçlarında korkmadan ve cesurca oynamalarıyla ilgili telefon görüşmesi veya şahsi görüşme yapması kadar doğal bir şey yoktur. Oyuncular arasında bu tür diyaloglar her zaman olmuştur, bundan sonra da olacaktır.."
dedikleri doğrudur, yanlıştır hiç girmiyorum. ama 12 yıldır klüp yöneten bir adamın hitabet kaabiliyeti bu kadar mı zayıf olur be ? insan biraz gelişir...
basın açıklamasından aktarıyorum.

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe camiasının büyük bir camia olduğunu dile getirerek, ''Şunu artık görmemiz lazım, Türkiye'de tek büyük var o da Fenerbahçe'dir'' diye konuştu.

Diğer kulüplerin de Fenerbahçe'yi örnek alması gerektiğini kaydeden Yıldırım, ''Bundan sonra başkalarına yaslanıp büyüklük anlamında yarışma yapanlar, bunu bilmelidir. Fenerbahçe, Türkiye'de tek büyüktür, diğerleri de bunu örnek alarak bizim yanımıza gelmelidir'' dedi.

bütün takımların kendileri gibi iki dakikalık anlamsız sevinçlere gark olup sonra stadlarını yakmasını isteyen, "şakadan şampiyonluğu" büyüklük sayacak kadar anlamsız insan.
3 yıl şampiyonluk sözünün götte patlaması sonucu kamuoyunu meşgul edecek birşeylerin bulunması gerekiyordu.nitekim türkiye de bunu en iyi yapan adam aziz yıldırımdır. aziz yıldırımın başarısızlığın nedeni olarak rüştü nün yediği hatalı golleri göstermesi yaşadığı travmadan hala çıkamadığını göstermiştir. fenerbahçe nin şampiyonluğa ortak olmasını sağlayan en önemli etken kalecilerin bireysel hatalarıdır. (bkz: leo franco) (bkz: ıvesa) (bkz: serkan kırıntılı) (bkz: murat şahin)
rüştü reçber ithamlarıyla türk spor tarihi efsaneleri arasına girmiştir. ulan şampiyonluk şansın devam ediyorsa rüştü'ye borçluymuşsun baksana...adam kimi aradıysa olağandışı hatalarla sana goller hediye etmişler. (bkz: vanja ivesa) (bkz: murat şahin) (bkz: serkan kırıntılı)
keşke son bir güzellik yapsaydı rüştü onur recep kıvrakı da arasaydı...herhalde telefonu yoktu onur'un, arayamadı, ona içerledi aziz.
yaptığı rezillikler sonrası nasıl bu kadar zeytinyağı gibi üste çıkabilir diye hayret edilen fenerbahçe başkanıdır. bugünkü açıklamalarıyla şampiyon olamamalarını rüştü'ye bağlayarak gündemi değiştirmeye çalışmaktadır. taktik hep aynıdır. aziz yıldırım kendisine duyulan antipatiyi hak etmektedir.
türkiye'nin en büyük eğlencelerindendir. onca şeyden sonra (penaltı noktası kazma......) hala kendilerine bir şey söylemeyip, özeleştiri yapmayıp başkalarına bok atmaktadır. kendisinin başkanlık koltuğunda kalması da fenerbahçeli olmayan kesimin en büyük dileğidir.
şu sıralar sıvamakla meşguldür.
o kadar ilginc bir baskandir ki spor kulubu baskani olarak tonla hata yapar, onu elestirenler de o kadar ilginc elestirir ki :tamam bundan sonra elestirilere kulak verip sadece beni elestirenlerin dediklerini yapacagim" dese simdikinden cok daha skandal bir adam cikar ortaya.

zamaninda leman dergisinde erdener abi miydi neydi bir karakter vardi adini unutuum, uzaya gondermeli felan ilginc cezalar veriyordu ilginc tiplere. elimde olsa aziz yildirim'a 4 sene amerika'da "sports management" okuma cezasi verirdim. ozellikle son aciklamasinda rustu'ye felan catti ya inanilmaz kredi kaybetmistir benim gozumde. velev ki dediklerin gercek olsun, velev ki rustu'nun gaziyla fener sampiyon olamamis olsun.. ee?. ben olsam bunu cikip soylemeye utanirim be..

kac 12 yil mi oldu bu adam fenere baskan olali? dileli kolay 12 yil. hangi sportif plani uygulamaya koydun canim benim? yani 12 yilda kurdugun duzen rustu'nun iki telefonuyla yikiliyorsa sokayim boyle spor kulubune afedersin.

tamam takimin son haftalarda defansf oyunuyla sampiyonluga ortak oldu ama yani bunda buyuk rakiplerinin yaristan kopmasinin hic mi etkisi yoktu? catir catir oynayarak mi sampiyonluga kosuyordun? nitekim bursa kadikoy'de 2-0'dan geride oldugu halde almadi mi maci?

fenerbahceli oldugum halde yeminle soyluyorum sampiyon olsak o kadar sevinmezdim, turk futbolunun hali iste derdim bu oyunla sampiyon olunuyor. ama samimi soyliim bu sekilde kaybedilen sampiyonluga daha cok uzuldum. bu fenerbahce beni uzecek oyle yollar buluyor ki gun yuzu gormemis daha. anons skandalindan tut baskanin aciklamalarina kadar.

fenerbahce'yi elestirenler de ayri bir yazinin konusu. hadi biz salakligina 2 dakika sampiyonmus gibi sevindik. peki cimbom ve bjk taraftarina ne oldu ki kendileri sampiyonmus gibi seviniyor iki gundur? dillerde bir "allahin adaleti iste" lafi.. sanki kendi islami ilimlerde ihtisas yapmis da babalarin agzinda ilahi adalet zirvalari. daha iki saniye once ana avrat kufrediyordun?
adeta fıkra niteliğinde bir basın toplantısına imza atmış kişi.
nitekim kendilerini temize çıkarmak için sırayla herkese çamur atmıştır.
babam kadar sevgiğim, başkanımız, herşeyimiz...

aziz başkanım, sen rahat ol, sen rahat oldukça da bizler rahat olacağız, emin olabilirsin. basın toplantını okudum, güzel konuşmuşsun, olmayınca olmuyor, farkındayız. hata bende demişsin, olabilir, ama bu seni kötü adam ilan etmek için sebep değil... maçtan sonra çok üzülmüştüm, ama şimdi rahatım. sayende daha güzel günler göreceğiz. seni gerçekten kötü adam yapmaya çalışanlara inat güzel günler göreceğiz. seni neden kötü adam yapıyorlar bunu düşünmeyenler hayatlarında hiçbir başarı elde edememiş, tek meziyetleri ellerinde kumanda o kanal senin bu kanal benim dolaşıp, boş boş konuşmak olanlar, seni çekemezler tabi. seni çekememek fenerbahçeyi çekememek çünkü. o fenerbahçe ki açık ara her dalda, her branşta ezeli rakipleriyle farkı uzak ara açmış olan... ben her platformda istatistiklerle konuşurum başkanım. yine öyle yapacağım ki belki hala anlayamayan varsa yardımcı olur diye. son 6 sezonda 4'ü kupa finali, 2'si lig finali toplam 6 final maçına çıktı futbol takımımız. 6 adet muhtemel kupa demek bu. hani sen kötü adamsın ya, saha dışında işleri bitiriyosun, ayarlamaları yapıyosun ya, soruyorum aziz başkanım sana, bu 6 maçta ters giden neydi ki, 1 tanesini bile mi ayarlayamadın, satın alamadın? hani şikeciydin ya sen, bu 6 maçtan 1 tanesinde de mi şike yapamadın? 6 maçta "0" çekmek her babayiğidin harcı değil. haaa, tabi ya, sen sezon içindeki tırt maçlarda şike yaptırtırsın, ama 6 finalin 6 sında da unutursun dimi? o kadar safsın sen işte, o kadar. ama bu duruma rağmen, bu 6 kupanın alınamayışını şuan okuyup kavramalarına rağmen, biraz sonraki entry'lerde yine şikeci olduğundan maç satın aldığından bahsedecekler. çünkü başka çareleri yok, anlıyosun dimi başkanım, başka yapabilecekleri hiçbirşey yok iftira atmaktan ve karalamaktan başka...
sözüm fenerbahçelilere: ey fenerbahçeli, silkelen ve kendine gel. sen ki bugüne kadar hep "ne olacak bu fenerbahçenin hali" sorusuna muhatap olmuş kişisin, sorarım sana, son yıllarda hiç böyle bi cümle kurdun mu? kurmadın. voleybolda basketbola, erkeğinde bayanında, hangi takım şampiyon oldu? küreğini boksunu atletizmini masa tenisini yüzmesini saymıyorum. kim hep en önde? fenerbahçe. sen bir tv karşısına geçtiğinde şampiyonluk serisi izlerken kimi tutuyosun? kendi takımını. diğerleri ne tutuyo? sana söyleyim, sen fenerli olarak feneri tutarken, gs'lisi bjk'lisi voleybol erkeklerde ziraat bankasını, voleybol bayanlarda vakıfbank, şimdi de efesi tutuyolar. hep başkasının şeyiyle gerdeğe girerken bazıları, sen hep kendi takımının varlığıyla mutlu oluyosun. bu ayrıcalığın farkında ol, gururunu yaşa. bugün bu takım bu noktalara geldiyse aziz başkan sayesinde gelmiştir. o gidince gelenin daha iyi olacağını kim nası garanti edebilir? yapabilen olsaydı 100 yıldır yapardı. dünya üzerinde bu kadar çok baranşta diğer takımlara nal toplatan bir takım daha var mı? resmen eze eze ayar vererek şampiyon oluyor her dalda. varsın bu sezon olmayıversin, ama şunu bil ki, bu takımın başına morinho gelse, 2. hafta ahmet çakar canlı yayında "morinho adam değil" der, hıncal uluç da 3 hafta sonra " morinho teknik direktörlüğün t'sinden anlamıyo" der. böyle bir ülkede yaşadığını sakın unutma ve sana bu imkanları bu başarıları bu umudu sağlayan aziz başkana dua et. o olmasaydı bugünleri nah görürdün, dernekler arasındaki rekabetten kulüp bitme noktasına gelirdi, amatör branşlarda beşiktaştan gs'den farkın kalmazdı. bu kulüp en refahlı düzeyine son yıllarda geldi. sen sanıyorsun ki kendi kendine geldi. öyleyse diğerleri niye gelemiyo? bunu hiç düşündün mü? başkan faktöründen anla! ynetim faktöründen.

şimdi herkes tekyürek olsun ve unutmasın: türkiyede tek büyük var, her dalda her branşta en önde daima fenerbahçe! bu cümleyi başka bir takın taraftarı söyleyebilir mi? hayır. ozaman haydi, hep destek tam destek...
ne eksik ne fazla, tipik bir fenerbahçe başkanı. ucuz lafların, boş tehditlerin adamı. kendi uydurduğu yalana* en önce kendi inananlardan. eski futbolcusunun başka futbolcuları arayıp gaz vermesini, kaçan şampiyonluğun ardından düzenlediği ilk basın toplantısında mevzu yaparak ne kadar trajikomik duruma düştüğünden habersiz olan. akıl, fikir, metanet diliyorum.
yaptigi demeclerle kücüldükce kücülen adam.
bir ts taraftarı olarak imrendiğim başkandır.aziz başkan fenerbahçe klubunu ,sadece futbolda değil diğer spor branşlarında inanılmaz bir başarıya ulaştırmış,tüm kamuoyunun takdirini toplamıştır.diğer klup yöneticilerine ve taraftarlarına sadece spor futbol değildir mesajı vermiş ,diğer kluplere bu yönde öncülük etmiştir.bu sayede,yüzme,yelken,handball,tenis,masa tenisi,basketbol,voleybol gibi branşlar da kadınlı erkekli başarı sağlayarak,ülkemiz gençlerini spor yapmaya teşvik etmiştir.keşke trabzonspor da diğer kluplerimizde böyle bir atılıma katılsalar.trabzonspor derken sonundaki spor kelimesini niye kullanıyoruz? allah aşkına! sadece futbola önem vermesi, onun aslında futbol kulubu olduğunu gösteriyor ve diğer kluplerimiz gibi... o halde FK(futbol kulubunu)kullansınlar!bunun sonucudur ki; üç tarafı denizlerle çevrili olan güzel vatanımızdan bir tane michael phelps çıkmaz tabi...

çok merak ediyorum 16 mayıs fenerbahçe trabzonspor maçının son saniyesinde fener bir gol atsaydı nasıl olurdu?

Ne mi ?

-en büyük başkan aziz başkan!

ya şimdi?

türk sporuna farklı bir ivme kazandırmış bir insanı,10 saniyelik bir farkla bütün yaptıklarını görmezden gelmek!karalamak.

bir ts li olarak türk sporuna yaptıklarından dolayı seni tebrik ediyoruz aziz başkan.
rüştü reçber ile ilgili söyledikleri akıllara şu diyaloğu akla getirmiştir:

vizontele-fikri:

+ abi deli emin geldi dedi fikri abim dedi dükkandan istediğin takımı al dedi hani radyodan dolayı ona borcumuz vardı ya ona mahsuben

- ona mahsuben?

+ sen de bunu yedin?

- evet abi, çay söylim mi abi?

+ yok ben söylerim çay, sen içeri geç, içeri! la amunakoduğum.