bugün

parsel parsel gerçekleşen satıştır..kulübün yüzde 15'i daha borsaya satılmış..170 milyon dolar bekleniyormuş..daha bu paranın akibeti bile belli olmadan fenerbahçe televizyonundan, kulüpten ve fenerium mağazalarından bir sürü elaman işten çıkartılmış..bazı futbolcuların da satışı düşünülüyormuş..

ya ben koyu bir fenerbahçe taraftarı olarak sormak istiyorum:

ne oluyoruz arkadaş ? hayırdır ??

fenerbahçe taraftarı ne zaman uyanacak acaba ?

bakın bu gidiş iyi gidiş değil..bu ve buna benzer adamlarda ısrar ettiğiniz sürece bu kulüp kaybedecektir..aziz yıldırım'ın iyi yönleri de vardır, kötü yönleri de vardır..ama artık varlığı kulübe zarar vermeye başlamıştır..

yapılması gereken aziz yıldırım ve ona paralel adamların yönetimden çıkarılması..mehmet ali aydınlar tarzı bir başkanın kulübün başına gelmesi..takıma küme düşürmesi ve seneye tekrar gelerek takımın onurunu kurtarması ve aynı zamanda kulübü kurtarmasıdır..

başka türlü ne uefa belasından nede diğer sorunlardan kurtulabilir bu takım..yıllarca da sürer keşmekeş..
koskoca holding ölçüsünde bir fb de alavere dalavere işler dönebileceğini düşünmek abesle iştigaldir. hele ki böyle bir sürecin ortasında. kimse aklını peynir ekmekle yemedi.

millet milyon dolarlara makbuz kesmez. fb daha borsaya hisse kote ettiği vakit nerde paralar denir.
hisse satışı bütçe dengesini bozmamak için atılan bir adımdır.

sonuçta kulüpler sene başında bütçe oluştururken şampiyonluk, şampiyonlar ligi, sponsor gelirlerini düşünerek borçlanmaya gidiyorlar. fenerbahçe'nin de bu tip önlemleri alması doğal, sonuçta avrupa'dan gelecek olan muhtemel bir ceza sözkonusu olduğu için bu dengeyi bozmamak için finans kaynağı yaratılması gerekiyor.

not: evet, bunu ben yazdım, aziz yıldırım'ı savundum, gözlerime inanamıyorum. *
bugün, şu şartlarda dahi fb nin borsa değeri, gs+bjk+ts nin toplamından fazlaysa bunda aziz yıldırım ın katkısı yadsınamaz.
borsaya satılmaktan ne anlıyor insanlar acaba? borsa diye biri var kulübün %15ine sahip mi oluyor sanıyorsun. derdin fenerin kazanması ise gider hisse alırsın sen de bu kadar basit.

ha aziz yıldırım kulübü satsa sorun yok ayrıca. benimle birlikte satsın. ruhum da bedenim de azizin taşaklarına kurban olsun.