bugün

20 yıllık büyükşehir belediye başkanlığı döneminde adanayı batıran hortumcu. bu herifin ne mal olduğunu en iyi adananın yüreğir ilçesinde ikamet edenler bilir. bu şerefsiz adananın kuzeyinde ağaç ve tarla katliamı yaparak lüks semtler oluşturmuş, adananın en önemli yeri olan güney adanaya ve yüreğir ilçesine çivi bile çakmamıştır. sahildeki ilçelere yatırım yapmadığı için sahil ilçelerinin de gelişmesini engelledi. bu şerefisizin döneminde adana beton yığını haline geldi. bu şerefsiz 2006-2007 yıllarında merkez (!) yüreğir ilçesine bağlı karataş yolundaki akdeniz mahallesinde evlerin dibine atık su arıtma tesisi inşa ettirmiş, defolup gidene kadar arıtma tesisine filtre takılmadığı için karataş yolu üzerinde bulunan mahallelerde yaşayan insanlar arıtmadan gelen lağım kokuları yüzünden zehirlenme tehlikesi geçirdi. şikayetlere rağmen hortumcu aytaç, arıtmanın üstüne filtre taktırmadı. lanet olası arıtmanın üstünün bir bölümü 2012 yılında başkan vekili zihni aldırmaz döneminde kapatıldı. yine de yerleşim alanının dibinde arıtma tesisinin olmasından rahatsız oluyoruz. adanadaki ucube metro projesi de kendisinin döneminde yapıldı. şimdiki büyükşehir belediye başkanı ceyhanlı hüseyin sözlünün yeni belediye otobüsü almak dışında bir numarasını görmedik. adanaya yılmaz büyükerşen gibi adamlar lazım.
teke tek programında gösterdiği tapularla beni benden almış insan. bir de demezmi "insanlar beni niye seçiyor?" diye. amnkoyim adana'nın yarısını almışsın zaten. bugün siktir çeksen üçyüzbin aile göç etmek zorunda kalır.
siyasetten emekli olmuştur. ayrıca 4 yıllık açığa alınma sürecinin sonunda bugün itibariyle görevine iade edilmiştir ve yeni başkan hüseyin sözlü mazbatasını alıncaya kadar başkanlık koltuğunda oturacaktır. yaptığın bazı icraatler ne kadar yanlış olsa da adana'ya kattığın her şey için teşekkürler büyük başkan!
http://www.ntvmsnbc.com/id/25507409/
adana büyükşehir belediye başkanlığından değil,türkiye belediyeler birliği başkanlığından alınmış kişidir.kim ne derse desin aytaç durak yediyse bile hakkını vermiştir görevinin.birde hem yiyip hem yapmayanlar vardır.
(bkz: selahattin çolak)
"o kadar parayı nasıl yiyecek?" diye düşündüren kişi. açgözlülüğün de bir sınırı olmalı.
bir rivayete göre hakkında açılmış yolsuzlukla ilgili olan dava dosyalarını ucuca eklediğinde adliye binasını iki kere turluyormuş.
sanıldığı gibi Adana'nın belediye başkanı değil, sahibidir. Parseller parseller alıp satar memleket toprağını. ayrıca metro inşaatı sayesinde bir şehir efsanesi olarak dillere pelesenk olmuştur. Pek yakında yerel seçimler için anket yaptırıp önce beni tekrar ister misiniz, ardından da hangi partiden aday olayım acaba? diyecek olan dedem yaşında adamdır.
bir rivayete göre Aytaç durak' in annesine oğlunun ne iş yaptığını sorarlar. Annesi de soranlara: " bilmiyorum ama nerden arazi alsa ordan yol geçiyor." Demiş.
açılan sandık daha %2 iken canlı yayında başkanlığını ilan etmiş hiç bir ideolojiye bağlı olmayan belediyecilik yoksunu belediye başkanıdır.
fiziken kenan evren ile hikmet çetin'in bıyıksız halinin karışımı olan adana büyükşehir belediye başkanı .
adana büyükşehir belediye başkanı. hala..

ben doğarken de başkanmış bu adam hala başkan. yirmi beş yıl bir insan bir koltuğa yapışır mı?
yapışırmış...
Yirmi beş sene iktidarlar değişti bir bu adam değişmedi. hangi parti iktidarda ise bak aytaç durak o partinin milletvekli.
iki yıldır suyu soğuk içiriyor adanalılara. zeka işi tabi,
lan suyu öyle bi soğutuyor ki açıyorsun şofbeni son gaz bana mısın demiyor lan.
böylece elektrik parası giriyor mu sana kol gibi giriyor.
zaten az kaldı tesisatlarda göçmek üzere aşırı terlemeden.
şu sıra yine harıl harıl çalışıyor başkan, havayı soğutacak...
koca koca soğutucu taşıyan balonlar gezinecekmiş adana semalarında.

herkes şaşkın bir başkan inançlı.
yapar mı yapar bu adam.

hava soğuk, su soğuk, yazın koyuyor bikaç eski türk filmini de yaz sineması adı altında
halka açık bi mekana,
zaten neredeyse adana nın her metrekaresi de aytaç ın.
daha ne istesin lan bu adanalı...
çok eleştirilen belediye başkanıdır. evet, yaptıklarıyla ve yapmadıklarıyla sürekli tartışılmıştır. gün gelir bitmeyen metro konusu tartışılır, gün gelir şehrin ortasına dikilen ağaçların böceklenmesi tartışılır, gün gelir adana demirspor taraftarlarınca istenmeyen adam haline gelir, belediye basılır, olaylar çıkarılır. iyi icraatleri de olmuştur, kötü icraatleri de. ancak adana demirspor' un pazar günü oynayacağı maçta yeni futbolcularını oynatabilmesi için federasyona yatırması gereken 1 milyon 288 bin liralık ( eskinin 1 trilyon 288 milyarı) borcu için son gün olan düne kadar adanaspor başkanı' ndan başka destek veren bulunamazken kendisi borcu ödeyerek bir kere daha eleştirenlerin susmasını sağlamıştır. ayrıca onursal başkan olmanın ne demek olduğunu göstermiştir. bunlar demek değildir ki 10 numara belediye başkanı, ancak yeri geldiğinde yaptıklarını da belirtmek gerektiğini düşünüyorum.
türkiye belediye başkanları birliği başkanıdır. gazipaşada büyük bir malikhanesi vardır.
dur, durak bilmemiş.
SANDIK, SANDIK NAMUSTUR DIYENLER TARAFINDAN, ADANA HALKININ IRADESINE RAGMEN, AKLANMASINA RAGMEN GOREVI ZAMANINDA GERI IADE EDILMEYEN ESKI BELEDIYE BASKANIDRI. ADANA GEREKEN CEVABI VERMISTIR.