bugün

çıkmazlardan çıkmazlara savrulan bir ilişkinin özetidir.

(bkz: iki yabancı)
dolayısıyla ne bok yediğini bilememek;

ve en son kendini ısırarak intihar etmeyle sonuçlanabilecek buhranlara neden olableceğini tahmin ettiğim yolun başlangıcı. *
2 ucu...
kabullenişle son bulacak durumdur. mutsuz bile olmazsınız sonunda.
iç sesi şu şekildedir;

- hacı şimdi ayrılsam, başka birini bulamam. en iyisi birini bulana kadar takılayım, sevişiriz.
yukarı tükürsen , aşağı tükürsen farklı demek gibi. zor iş.
beraber oluğta sevgili olmamak var birde...
bitmiştir ayrılmışsınızdır, aradan yıllar geçer, hayatınıza başkaları girer ama o hep yanında arkanda telefonda olur.
(bkz: ne senle ne de sensiz olmuyor)
çok şeyler yazdım ama bir türlü okuyamadım, zannederim ki hayatımda aldıgım kararların otesinde kaderime razıymış gibi davrandım. karşiligini da aldım. kim istemez ki bir kör gibi kalp gözüyle de görebilmek ama ne çare isyan verilen iki göze iki göz daha katıp hayata sadece baktım.
ayrılamazsınız çünkü alışmışssınızdır onsuz ne yapacağınızı bilemezsiniz ama kaçınılmaz son ayrılmaktır.
alışkanlık haline gelmiştir.
Ne onla nede onsuz olma durumu. çok berbat bi şeydir.
(bkz: severek ayrılalım by orhan baba)
ayrılmasan mutlu olamamak, ayrılırsan daha derin mutsuzluğa düşeceğini sanmaktır.

bir türlü oturmamış, inkar edilse de kişilerin sürekli baskın çıkmaya çalışmalarından kaynaklanan güç savaşı, alışkanlıkların uyuşmaması, yanlış anlamalar, geçmişin izleri derken boku çıkan bir ilişki yaşamaktır.
sevginin gösterilemediği, gösterilse de yetmediği, bir türlü tatmin olunamayan, ota boka alınıp, yanlış anlayıp kaçınılmaz kavgalarla, artık bırak kavga etmeyi, harf söylemeye, düşünmeye bile mecal bırakmayan bir ilişki yaşamaktır.

net olan bir şey varsa o da ayrılığın bu tür ilişkiler için tek çare olduğudur. ayrılık acısına takılıp, aman nasıl yaşarım, nasıl onsuz kalırım tripleri insanın kendi bok yemesidir çünkü zaten çekebileceğin acıları ilişki içerisinde yaşamışsındır. ayrılınca rahatlayaksın ama bunu bilmediğin, kendini sadece acıya odakladığın için beceremeyeğini düşünerek seni mutsuz eden bir ilişkiye devam etmek akıl karı değildir.
kısaca 2 ucu b.klu değenek.
ne seninle ne sensiz durumudur, iç acıtan berbat ikilemdir. tercih sensizden yana kullanılmalıdır.
erkeğin aldatması veya yalancılığı sonucu doğru kararı verecek cesareti bulamamaktır. ayrıl kurtul.
gelecekten korkup geçmişe sığınmak, bilinenin, alışılmışın gölgesinde güvenli ama mutsuz olmaktır.
kabız olmak gibidir. bok torban hayli fazla doludur baskı yapar vücudunun dört bir yanına götün yırtılıcak gibi olur ıkınırken ama bir türlü atamazsın onu içinden ama içinde kalsa baş dönmesi yüksek ateş yapar budur tamamı ile.
leyla ile mecnunda mecnun: "biz ayrı ayrı cümleler içinde şiir gibiyiz de, bir araya gelince devrik bir cümleden ileri gidemiyoruz." diyerek özetlemişti kısmen bu durumu.
yorucudur.
Dünyada ki en büyük çıkmazdır benim için. Ne seninle ne sensiz muhabbeti bazen tüm yaşama sevincini 2400 watt elektrikli süpürge gibi silip süpürür. En iyi yöntem birlikte acı çekmektense ayrılıp yeni ilişkilere başlamaktır. Test edilip onaylandı.
Zamanında çok da severek izlediğimiz ayrılsak da beraberiz dizisinin konu olarak işlediği durumdur. Ayrıca çocuklar duymasın dizisinde de araya çocukların girdiği hali mevcuttur.

Efedim mutlu olamıyorsan ama aşırı seviyorsan şunu düşüneceksin: "Ben bu mutsuzlukla bir ömür yaşamayı göze alabilir miyim?" cevabın hayır ise sonrasında çekeceğin acı, evet olduğunda yaşayacağın mutsuzluklarla ömür boyu çekeceğin acıdan emin ol daha hafif kalacaktır.* Cevap veremiyorsan muhtemelen şu ikilem arasındasın, "Onsuz bir ömür nasıl yaparım, çok seviyorum çok" - " Onu seviyorum ama mutlu olamıyoruz işte, bir ömür bu mutsuzlukla nasıl yaşarım". Şu durumda ikincisini seçmeniz şahsi tavsiyem olup herkes kendi aldığı kararların sonucundan sorumludur bunu da hatırlatmak isterim.

Bakıyorum etrafıma, ya adam pısırıklaşmış ve erkek benliğini rafa kaldırıp ultra anlayışlı bir şekilde ama karakteriyle oynadığı içinde içten içe depresif, çift mutlu görünümlü; ya da mutsuz ve sürekli etrafına "Ben evlendim ne oldu sakın evlenmeyin, bekarlık sultanlıktır." saçmakta.

Açıkçası bir ömür mutsuzluğu göze alacak cesaret bende yok. Çok seveceğim eyvallah da mutlu olmayacaksam olmasın. Bir önceki ilişkim öyleydi, şimdi ise önceliğim sadakat ve aylar sonra da birlikteyken mutlu olmak.
belki mutsuz olabilir, ama mutsuz olmayı da sevebilir.
Bug a girmişler.