bugün

Kadınsan sorun değil açılın, ben yalarım.
Her gun ayaklari sabunla yikamak, her gun temiz corap giymek, her gun ayni ayakkabiyi giymemek ve baharatli gidalar tuketmemek...

En onemli husus pamuklu corap giymek.
gidin ayağınızı şampuanla yıkayın. kolu falan kalmaz.
Ne kadar dert yanan insanalr var ama cozumu var terlikle gezmenize gerek yok. Bnm 4 erkek kardesim var ve 4unde de bu sorun var. Doal diye ayak bakim spreyi var bir kisi icin bir ay yeterde artar bile. Bunu kullanin . Yoksa misafirlige falan gidince napiyisunuz gercekten magdur edecek bir sknti . Bunu kullanin bana dua ediceksiniz 10 lira fazla bisey degil .
kızlar, ayak kokunuzu engellemenin tek yolu bana ayaklarınızı yalattırmanız. başka çözümü yok.
Abi siz ciddi misiniz ya. Ben de mi anormallik var anlamadım ki. Bir insanın ayaklarının kokması için pis bir insan olması gerekir yoksa ayak kokmaz. Nesiniz napıyonuz. Her gün duş alırsanız, kıyafetlerinizi günlük değiştirirseniz ayağınız mayağınız kokmaz. Ve bir insanın ayağı kokuyorsa ondan cidden uzak durun çünkü olağanın dışında pis bir insandır o.
2 gün evden çıkmayın koku kendiliğinden gecicektir.
- her gün düzenli bir şekilde ayakları yıkamak.
- her gün yeni/temiz çorap giymek
- Bazen de ayakları pudralamak.
Duş alın, çorap değiştirin, kakanızı falan düzenli yapın, çişinizi çok tutmayın. Amk eşekleri koca koca adamlarsınız şu tartıştığınız meselelere bak.

Sözlük mü anaokulu mu belli değil. Zaten canım sıkılıoooo.
Yürümeyin.
ayakları koklamamak ile başlanabilir.
Yanlış ayakkabı seçiminden kaynaklanan ayak kokusunu önlemek için evvela doğru ayakkabı alınmalı, her gün aynı ayakkabılar giyilmemelidir.

Yine de ayaklarınız kokuyorsa, ayakkabı içine karbonat dökülüp bakteri oluşumu azaltılır, bu arada ayaklar tuzlu suda bekletilerek bakteriler öldürülür.

Bunlara rağmen ayak kokusu geçmemişse, ayaklar keskin bir aletle vücuttan kesilip atılır. Herkes rahat nefes alır.
kesin atın en kolayı, dizler ne güne duruyor.
Elma sirkeli ılık suya sok ayaklarını.

Hoş sonra ev az biraz sirke kokuyor.
Ayağını yıka, kurut ve bas pudrayı. Sonra çek çorapları, isterse 2 gün ayakkabı çıkmasın ayağından.

(Bkz: askerlikteki pratik çözümler)
tuzlu su.

yetmiyorsa, dolayıp kıçınıza sokun.

daha ne yapayım sizin için. evet.
Kına. Evet evet bildiğimiz kına. Hem kokuya hep pişiğe iyi geliyor. G.doğuda görev yaptığım yıllarda saçları 1 numara keser ayaklarıma da kına yapardım. Başka türlü rahat edemezdim çünkü.
ayak kokusu denen şey bünyeden bünyeye farklılık gösterdiği için nokta atışı tavsiyelerde bulunmak imkansız, bu yüzden daha genel geçer noktalara özen göstermek gerek.

Ayak kokusu, hepimizin de bildiği gibi peynirli cips kokusu ayağın kapalı alanda kalıp parmak aralarında ve tırnak uçlarında olan bakterilerin üreyerek koku yapmasından kaynaklanır. Yani sadeleştirirsek, ayak kapalı alanda kaldığı sürece kokabilir. En düz mantıkta evet, ayağı kapalı tutmadığımız sürece kokmaz. Bu nokta atışıdır.

Daha genel geçer ve daha yardımcı olmak istersek eğer, )ortalama temizlikte bir insanın kişisel temizliği ölçütlerinde) kişi ayağının ne şartlarda ve ne süreçten sonra kokacağını kestirebilir. Bunun önüne de, ayakkabı tercihi ve yapmakta olduğu temizliği bir tık arttırarak süreci uzatır ve 3 saat içinde kokan ayak belki 6 saatte kokmaya başlar vs.
Çare yok be knk yaaa.
Terlik. Evet, yanlış duymadınız. Çözümü çok basit: Terlik!
Yaz kış terlik giyelim, ayaklar kokmasın.
ayak kokusu için kaliteli nefes alan ayakkabı ve hergün aynı ayakkabıyı giymemek terden ıslanan içinin kuruması için, kaliteli çorap, hergün ayakları yıkamak, ayakları ıslak nemli olmamalı mantar olur ve başkasının ayakkabı çorabını kullanma belki mantar vardır sanada gecer, kesinlikle alkollü hiç birşey sürme oda mantarı azdırır, ayak parmak ve aralarına kına yak en son genetik ter ve ayak kokusu kişiden kişiye değişir kimisi ne yapsada fayda etmeyebilir.
Eskilerin bir lafı var; " tuzlayayım da kokma" diye hâh işte ayağınızı tuzlu suda bekletin hatta tuzla ovun.
Düzenli olarak ayaklarınızı yıkayın. Ve kuru tutmaya özen gösterin.
Ayakkabınızın hakiki deri veya hava alan bez ayakkabı olmasına dikkat edin.
Ayakkabınızda oluşan kokuyu gidermek için; bir pamuğa elma sirkesi döküp ayakkabınızın içine koyun bir süre beklettikten sonra balkona ya da açık bir alanda havalanmasını sağlayın.
Tırnak bakımızı iyi yapın.
Kesinlikle ve kesinlikle suni deri giyme,
iki gün üst üste aynı ayakkabıyı giyme,
Çorabını, ayağını temiz tut.
Nemli ayağa çorap, ayakkabı giyme.
Ayağınızı önce ace ye bastırın bir gece önceden mutlaka. Daha sonra kezzap a bulayın eğer hala geçiyorsa koku tekzen den testere yada ağaç motoru ile kökten kesip kutulabilirsiniz.

Hadi iyisiniz bugün iyilik günümde size muhteşem ötesi çözüm buldum.

Karbonatlı su da bekletmek çözüm olabilir.
Ayakkabıya karbonat döküp bir hafta böyle dolaşınca komple kurtulursunuz.