bugün

entry'ler (16)

tanrı türk kızını yaratmış ve demiş ki

“Şüphesiz ben sizi cehennem ve azabından şüphe duyanlar için yarattım.”

tuvalete giden kızın asıl amacı

Tuvalete giden bir kızın nihai amacını asla kestiremezsiniz. Erkeklerin haddini bilmesi gereken başlık.

Bir kadın, sıçmak ve işemek dışında her şey için tuvalete gidiyor olabilir. Ufacık erkek beyinlerimizle kadınların amaçlarını çözmeye çalışıyoruz. Gelip yüzümüze sıçsalar yeridir.

Ben böyle saygısızlık görmedim. Başlık derhal kilitlenmeli ve sözlük yönetimi kadınlardan özür dilemelidir. Sene olmuş 2019 kadının asıl amacı diyen erkek de ne biliyim..

ayak kokusunu engellemek için yapılması gerekenler

ayak kokusu denen şey bünyeden bünyeye farklılık gösterdiği için nokta atışı tavsiyelerde bulunmak imkansız, bu yüzden daha genel geçer noktalara özen göstermek gerek.

Ayak kokusu, hepimizin de bildiği gibi peynirli cips kokusu ayağın kapalı alanda kalıp parmak aralarında ve tırnak uçlarında olan bakterilerin üreyerek koku yapmasından kaynaklanır. Yani sadeleştirirsek, ayak kapalı alanda kaldığı sürece kokabilir. En düz mantıkta evet, ayağı kapalı tutmadığımız sürece kokmaz. Bu nokta atışıdır.

Daha genel geçer ve daha yardımcı olmak istersek eğer, )ortalama temizlikte bir insanın kişisel temizliği ölçütlerinde) kişi ayağının ne şartlarda ve ne süreçten sonra kokacağını kestirebilir. Bunun önüne de, ayakkabı tercihi ve yapmakta olduğu temizliği bir tık arttırarak süreci uzatır ve 3 saat içinde kokan ayak belki 6 saatte kokmaya başlar vs.

öğretmenlerin 3 ay yatıp aldıkları para helal mi

Her kuşun hakkından gelip bir türlü leylek denk getiremeyenlerin bu bekleyiş esnasında boş kalmamak için üzerine kafa yoruyor gibi yaptıkları aslında tamamen art niyet içeren ve ortam kızıştırmak için ortaya atılmış sorunsalımsılardan herhangi bir tanesi.

Söz konusu sorunsalımsının içerisinde belli bir inanışa ait olan helal haram kavramı geçmekte ve aynı inanış kul hakkından da bahseder. Demek ki ortaya atılan bu iddia samimiyet içermemekte.

Ciddi ciddi cevap verecek olursam eğer evet helal zira söz konusu olan 3 ay yatma hadisesi tamamen hayal ürünü. Buna ek olarak öğrenci merkezli ve devlet okullarının bu denli gözden düştüğü özel öğrenim kurumlarının sükse yaptığı dönemde paralı olan bir çok ailenin paralı olan blr çok çocuğuna köpeklik ediyor olan, ses bile yükseltse karşısında “sen bizim çocuğa nasıl bağırırsın” diye hesap sorabilecek bir ülke dolusu denyoya karşı bu mesleği icra etmeye çalışan kişilerin yaşadıklarını bilmeden bu şekilde itham edemezsiniz. Keşke 5 ay yatsalar da parasını alsalar.

Az bile.

lylo ifşası

internet üzerinde canlı yayın yapma imkanı sunan bir mecra içerisinde yayın yaparak zannımca makul miktarda kendisinden haberdar olunmasını sağlayan bir bireyin, yayın yaparken kullanıyor olduğu mahlas ile hitap edilerek ona dair bir şeylerin teşhir edildiğine dair bilgileri içeren başlık.

Yaklaşık bir hafta önce vuku bulan bu hadise bugün itibari ile halen sözlük gündeminde yer almakta. nedir ne değildir hiçbir şekilde kurcalamadım lakin bu kadar ısrarlı bir şekilde üzerine konuşuluyor olması rahatsız edici. Bu kadar hızlı tüketen bir çağda bu konunun sözlük içerisinde gündemde bu kadar yer alması demek Allah korusun daha ünlü bir şahsın teşhiri söz konusu olduğu zaman aylar boyunca bundan bahsedeceği anlamına gelir.

Konuşacak boş konu bitmez efendim, lütfen aynı yerlere değil, başka saçma sapan konular hakkında fışkırtın düşüncelerinizi. Zaten bir yere ilerlediğimiz yok maksat yeşillik olsun.

küfrederek teknik konu tartışmak

(Bkz: küfür nedir nasıl kullanılmalıdır)

bir tartışma söz konusu ise, savunulan düşünceyi savunan ağız başarabildiği en sağlam şekilde ifade edebilmelidir ki üzerine kat çıkarak önerilerini ve teorilerini sunabilsin. E tamam, küfürsüz anlatım her zaman desteklenmeli lakin bazı yerlerde küfürden daha iyi seçeneğin olmadığı durumlar söz konusu.

Bu yüzden, sıkılan mermiye bakılması gerek. Kuru sıkıysa linçleyin, küfürsüz konuşamıyosun bıdı bıdı. Yok ama dolu kurşunsa bi zahmet dinleyin ve feyz alın.

“Şiirlerinde küfür etme diyorlarmış, usülsüz
Bu kadar orospu çocuğunu nasıl anlatayım, küfürsüz?”

toplanın şiir yazıyorum

Buraya gelişigüzel serseri birkaç kelimeyi,
Serip istiflemeye kalkışsam, senden
Şiir adı altında densizleşip, bahsetmeyi
Utanırım bunca ölüp giden şairden.

Zira onlar seni tanımadı.
Ne şanslılar bir o kadar da şanssız.

(Bkz: postmodern sikimsonik şiir müsvettelerinin en güzide örnekleri)

en havalı meslekler

(bkz: seyislik)

at gibi asil bir hayvana bakıyorsun, yetiştiriyorsun, anlaşıyorsun. at olsun çamurdan olsun be.

aleyna tilki

Yeni genç yıldızımız, avrupaya açılabilecek yüzümüz umutları veya şişirmeleri ile yüzlenen pohpohlanan dişi bir şarkı söyleyen birey. Belki bu bile değildir, kendisini bu kadar popüler yapan şey benim nazarımda batı gölgesine hayran duyan yoz gençliğimiz.

içler acısı. ürettiği eserleri eleştirmeye kalkarak vakit harcamayacağım, kendisi zamanında atalarımızın bahsettiği bir atasözünde yer alır. “Yüz verirsen ayıya, gelir sıçar halıya.”

atası bunu söyleyenler, atasını beğenmeyip halısına sıçtırıyor. Bu yüzden bu doğrultuda ilerleyen bir sürü kişinin piyasaya düşmesi ve yücelmesini temenni ediyorum. O bok çukurunda boğulmanız için.

arabası olmayan erkekle evlenilir mi sorunsalı

Bunu sorunsal haline getirebilenle evlenilmez ama araba bir şekilde hallolur.

Siz arabayı dert edenlerden uzak durun.

nasılsın aşkta gir hadi dünyamaaa

sanat ve edebiyatta nereye gidiyor olduğumuzu gözümüze ve kulağımıza sokan bir cümle. kendisi bir şarkı içerisinde yer alıyor ve müzik dünyası bu şarkıya saygıyla eğildi.

hazır eğilmişlerken birileri arkadan verse odunu da azıcık temizlense ortalık.

delilik

ergenik sancılar içerisinde kullanıla kullanıla içi boşalmaya yüz tutmuş olan kavram. serdar ortaç bile kullandı, öyle ele ayağa düştü güzelim statü.

türkiye

genç nüfusunun %98'inin azimli bir şekilde meslek olarak herbokologluk tercih ettiği güzel ülkem.

şeriat gelirse olacaklar

asla gerçekleşmeyecek olan şeydir dolayısıyla ütopya ve distopya konusudur buradaki içerikler.

şeriat islami usülleri esas alan yönetim şekli ki uzun zamandır sahih islamiyet yeryüzünde barınmıyor. kendimize kadar müslümanlık söz konusu. olsun bizim kalbimiz temiz.

kız kadın bayan hatun karı avrat dilber

dişi bireylere seslenme şekillerinden nispeten ilk akla gelenleri ve en yaygın olanları.

bu hitaplar arasında gezinirken kafamızda olumlu olumsuz izlenimler çağrışması ise dönemsel deformasyonumuz. zira burada yer alan tüm söylemler şarkı ve türküler içinde kendine yer bulmuş olan kelimeler.

cinaskar kinaye

sözlüğe 12 haziran 2019 günü ikamet edip üye olmak için yapması gereken işlemleri üstün başarı ile tamamladıktan sonra çok yorulup bir gün sonra kendisi hakkında bu satırları yazıyor olan yazar kişisi.

sözlük kültürüne uzak, sözlük jargonlarına ılımlı, anancılar için idam isteyen, elhamdülillah müslüman, ne mutlu türk'üm demekten utanmayan kendi başlığını açmasından da belli olduğu üzere sevilme kaygısı taşımayan bir birey. afiyet olsun, hoş geldim.