bugün

Arkadaş yanlışlıkla "ayak faşizmi" diye okudum. Kendime gülüyorum şu anda dbxnxnndn
Bir insan neden ayak düşkünü olur anlamış değilim.
Seninki gibi işte benimki de ayak yahu.
Estetik bir yapıya sahip ise var olandır.
Başlık altında fetişi olanlar dışında %95'i şu cümleleri yazmaya kendisini mecbur hisseder. "Her şeyi anlarım da bi tek bunu anlamam. Ayak lan bu ayak". Bunu yazmayanı dövüyorlar çünkü. Arkadaşlar bunu siz anlasanız adı fetiş olmaz zaten. Yani kimse sizden anlamanızı beklemiyor. O yüzden boşu boşuna aynı lafları yazacağinıza bari sizden önce yazanın yazdığını favoriye ekleyin hem de adamı onore edin.

Bu konuyla ilgili doğuştan fetiş sahibi olarak bilgi vereceğim. Fakat konuya girmeden şunları da ifade edeyim. Ayak, vajina ya da anüsten daha pis değildir. Özellikle bakımlıysa bir çok insanın suratından temizdir. Üstüne ayrı, altına ayrı, topuğuna ayrı krem kullananlar var. Ha Türkiye'de yüzde 1 bile değil ama var. Ayrıca erkeklerin "ıyyyy ayak bu ya, pis" demesini bir nebze anlarım da eğer bunu bir kadın söylûyorsa o kadından her ortamda kaçın. Temizlikle ilgili büyük problemleri vardır.

Ayakseverlik meselesine gelirsek; bu doğuştan gelen bir dürtüdür. Öyle "ay sanırım ben fetiş oldum" demekle olmaz. Küçük yaşlarda bir şey ayaktan haz almaya sebep olmuş olabilir. Bu bir kadının ayakları üzerine sizi oturtup hoppacık diye sallaması sebebiyle de olabilir. Malum yere ayağıyla baskı yapması da. Yine küçük yaşlarda kadınların ayaklarıyla oyun oynuyorken fazla ilgilenmek en önemli belirtidir. Eğer bir şekilde ayaklar beyinde cinsel obje olarak yer ettiyse artık ilgi çeken ayakları öpmek, koklamak, yalamak ve cinsel organ olarak kullanmak isteyecektir fetişi olan kişi.

Hayatıma giren sayısız kadında bu ritüeller yapıldı. Alıştıktan sonra zevkten çılgına dönmemiş kadın görülmedi. Fetişe sahip erkek için ise inanılmaz yüksek libido demektir ayaklar. Bacakların omuzda olduğu anda tabanlara yüzü dayayıp yalamak. Yemin ederim son anlarda kadının 5 parmağı ağza sokma için dudaklara bastırması ve o pozisyonda nefessiz final.

Fetişin biraz daha ileri evresi, içinde fetişin bulunduğu, dominant kadın ve köle erkek diyebiliriz. Burası biraz daha farklı burada artık kadının erkek ile istediği şekilde oynaması var. Fetiş kısımda ayakkabı ile vücuda basılması zevk verebilir. BDSM içinde ise artık acının boyutu artmıştır. Buradan çok daha sınırsız yerlere gidebilir. Fakat içinde fetiş unsurlar var diye bunları ayak fetişi içinde değerlendiremeyiz.

Ayak fetişi de kendi içinde çok fazla ayrılır ve evrilir. Kimisi kaba, bakımsız ve kokan ayaklara ilgi duyabilir. Kimisi çoraplı, kimisi ayakkabılara, kimisi bakımlı ayaklara. Evrilme ise çirkinden estetiğe, bazen de ayaktan ayakkabılara kayabilir.

Benim için ojeli, biraz uzun tırnaklı, yumuşacık, hatta özellikle neutrogena ayak kremi sürülmüş (kokusu müthiş), bilekte hal hal, parmakta toering takılmış ve dikkat çekici bir topuklu ayakkabı ile olmalı. Ayrıca yönlendirme kadında olmalı. Bunlara ek dövme de olabilir.

Bendeki evrimi normal ayaktan, ojeliye, sonra adım adım bakım ve takı unsurlarının eklenmesi şeklinde oldu. Sana yemin ederim bunları yaptırdığım kadınlarla yolda yürürken diğer kadınların gözü erkeklerden daha fazla yerde oluyordu. Zamanla önce topuklu ayakkabı sonrasında spor ayakkabı da eklendi.

Benim için hayatımı yönlendiren ve yöneten bir tutku. Genç yaşlarda utanıyordum. Gizliyordum. Artık herkes biliyor.

Ayak fetişi olan kişi mahallenizdeki yorgancı da olabilir, büyük iş adamı da, ünlü bir tv yıldızı da olabilir, oto kaportacı da. Fakat okumuş insanlarda daha fazla olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca Freud, erkek organına benzediği konusunda fikir ortaya atıp fetisi olanlara gizli gay demiş, herkesin dilinde bu. Emin olun ki halt yemiş. Konu öyle çok basit anlatılacak bir konu değil. Ayrıca fetişi olan kişiler de büyük çoğunluğu gay falan değil.

He bi de tv dizilerinde ya da filmlerde ayak fetişi olan kişilerin tasvirinden ben bile utanıyorum. Gözü dönmüş, konuşurken kafayı yemiş, ağzının suyunu kontrol edemeyen tipler. Arkadaşlar bu göğüs çatalına ya da göğûse ya da kalçaya bakıldığında hissedilen hazdan farklı değil. Bizde fazladan bir de ayaklar var.

36 numara candır. Ama parmakları orantılı, hatları yuvarlak olan estetik ve en önemlisi bakımlı ayaklar için numara sınırı yoktur.
"ayak lan bu ayak..." kısmından sonrasını okumadım.
Ayak lan bu ayak nasıl cezbedebilir?
derdin karıların estetikliğini anlatmaksa ayağa varana kadar daha nereleri var bence gereksiz anlam yüklüyorsunuz bu ayaklara.

peki bu durumunuza saygı duyuyor muyum? duymuyorum amk. şaka lan ne bok yerseniz yiyin bana ne.
görsel
görsel
yalnız galeri yanıyor. *
şüphesiz var böyle bir şey ama fetişist olduğunu iddia edenlerin çoğu kolpadır.

Cinsel çağrışım yaratma açısından (disorder bağlamında) erkeklerde görülme sıklığının kadınlarda görülme sıklığından on yüz milyon kat fazla olmasının bir açıklaması yok mesela.

genellikle erkekler bunu acınası bir dikkat çekme çabasıyla yaparken kadınlar bedavadan beğenilecek unsur olarak gördüğünden ötesini berisini pek kurcalamıyor.
Bütünün küçük bir parçasıdır aslında tek başına bir anlam ifade etmez ancak ilişkiye oldukça renk katar.

ben ayaklarını öpüp okşadığım kadının avuçlarını da seviyorum, kirpiklerine bayılıyorum, boynunda saçlarıyla teninin birleştiği yere ölüyorum mesela çünkü tam orada hem saçlarının kokusunu hem de tenini aynı anda hissedebiliyorum. Ve daha bir sürü başka şey.

Ayaklarını avuçlarımın arasına aldığımda ne kadar küçük olduğuna bakıp şaşırıyorum. Yooo benim ellerim büyük değil ama onun ayakları ufak. Parmakları küçücük. Alnımı parmaklarına yaslıyorum. O an sanki tüm zaman mekan algım kayboluyor. Her şey bir an kayboluyor. Hiçliğin bir hazzı varsa kesinlikle budur.

Sonra başımı kaldırıyorum ve o güzel yeşil gözleri ayaklarının ardından bana gülümsüyor. Usulca parmaklarından öpmek istiyorum. O kadar heyecanlıyım ki. Dudaklarım titriyor sanırım nefesim bile titriyor, kalbim yerinden çıkacak gibi, damarlarımda dolaşan kanın şakaklarımdan atışını hissediyorum.

Ardından usulca parmaklarını emiyorum sanırım, işte o an gözüm bileğindeki dövmeye takılıyor, dövmesinden de öpmek istiyorum ama dudaklarım ayağından kopamıyor, sanki bir mıknatısı kaydırırcasına dudaklarım ve dilim parmaklarından bileğine doğru kayıyor, dedim ya kopamıyorum.

Bileğindeki dövmesinden öpüyorum. Öpmelere doyamıyorum, artık ne kadar öptüysem usulca ayağını çekiyor ve hadi gel diyor.

Sahi! Ne güzel ayakların var!
bir türlü anlam veremediğim fetişizmdir. popo, meme, dudak, boyun, bacak hatta el bile varken niye ayak abi? belki de bir sebebi yoktur. ayak estetik bir organ olsa anlayacağım ama değil yani..
Psikiyatrist/psikolog dalının şahı freuda göre.

Ayak fetişizmi erkeklerde ki gizli eşcinselliktir. Penise olan ilgiyi dillendiremeyip ilgilerini ayak yalayarak bastırmaya çalışırlar.

Ben demiyorum freud diyor.
Günümüzde Hızla yaygınlaşan bir fetiş türü.
Sırf bunun için taekwondo kursuna kayıt olan erkekler varmış.
Neleri hesap etmişler lan.

görsel
yani belli noktalarda yatakta hoş etkinliklere eşlik etse de bir fetiş olabilmek için çok çirkin bir organ.
yapmayın. kafayı yersiniz olum.
Bakımlı ve büyük ayak seviyorum ben.

Çağla şikel'inki gibi.
Kız kıza da yaşanır.

görsel