bugün

90lı ve 2000li yılların gerçeği. bir gençlik hareketi. lisedesiniz, üniversitedesiniz, x bir ortamdasınız gençler toplanmıştır. bir iki kıvılcım ile konu ülke meselesine gelir, laf lafı açar. aradan daha 4 5 dakika geçmiş geçmemiştir, oradan bir kız çıkar ve bu sözü söyler. tabii cinsiyet ayrımcılığı yapmıyorum, fakat akla hemen gelen bir örnek bu, evet biraz genelleme oluyor. erkek versiyonları da var fakat bu denli etkili değil, onlar "sittiret hacı geçen bi maç vardı" ya da başka türlü değişik şekilde işler onların tepkileri.
bir naif apolitik yaklaşım ifadesi.
siyasetten hiç anlamayan kuş beyinli hemcinslerimin cümlesi olabilir. o gün gündemde ne varsa sol frameye bomba gibi düşer mutlaka, sen bunu bilmiyorsan git atla en yakın köprüden. hem dedikodu yapıp, onun bunun ne giydiğini, ne sürüp sürüştürdüğünü merak edeceğinize azıcık bunları da okuyun, öğrenin. deniz baykal istifa etti bak, ahan da on dk geçmeden yalan olum ne istifası, geri döndü dediler. jet hızıyla çalışıyor sözlük. maşalllah, maşallah! *
apolitik gerzek gençlik lafıdır.
-yaa sürekli siyaset konuşuyosunuz, bi bok da anlamıyorum, kısaca choq sıqıldhım!!

diyen arkadaşlar için pek çok saçmasapan anket başlığı bulunmakta sözlüğümüzde, o anketleri doldurarak oyalanmalarını tavsiye etmekteyim.

tanım: dünyadan bihaber ergen söylemi.
ortamdan sıkılan kızarkadaş/sevgili söylemi. *
hayatı sadece eğlenceden, gülmekten, oynamaktan ibaret olan kişi söylemidir.
annesinden, babasından okula gelmeden önce "çocuğum siyasete bulaşma" öğütü almış öğrenci söylemidir.
a: arkadaş
b: ben

a:napıyosunuz kızım ya
b:siyaset konuşuyoruz ya yine karıştı ortalık
a:hımm ayy yine mi ya kantindeyim ben gelirsiniz *
demokrosinin bir parçası olmasından üzüntü duyulan oyunu nasıl bir ruh hali ile neye göre verdiği merak edilen bireydir. düşünmekten daha önemli(!) işleri vardır.
Lütfen arkadaşlar. 5 dakika ara verin..

Edit: ileri zekali arkadas, siyasetle ilgili kitaplar okuma, arastirma yapma demiyorum konuşma diyorum. Cunku senin buraya yazdiklarin hicbir seyi degistirmiyor türkiye hala bok. Google dan platon sozleri indirecegine git devlet kitabini oku amk maymun sensin.
Pkii, berkecnla arn nsl??
Hagi gibi topçu gelmez.
siyasetten anlamayan kezban beyanı. millet meraklı mı sizin dedikodunuzu dinlemeye, fotoğraflarınızı görmeye?
(bkz: tamam)

öff gene olmadı.
Simdi ne konuşsaniz boş. Secimlerden sonra her sey belli olunca konuşun. Anca birbirinize kufur edip duruyorsunuz.
kızlar burayı kızlarsoruyor.com'a çevirmeyin pls. erkek adam siyaset tartışır.*
siyaset konuşmayın ne demek ya?! arkadaşlar burda birinin bile fikri değişse, gerçeği görse bu büyük bir başarıdır. siyaset hepimizi ilgilendiriyor. seçilen kişi bizi yönetecek bizim adımıza kararlar verecek. o yüzden ne kadar çok fikir ve tartışma yaratılırsa o kadar çok görürüz doğruyu.

kaosun hastasıyım bu arada.
Ay ne oluyor bu arada. Resmen format lakayit patlaması yaşıyor. El birliğiyle yıkılışını kutluyoruz. Helal.
Güldüren bir talep. Şöyle okkalı bir kahkaha attım. Aferin genç.
bu cümle kullanılmışsa orada siyaset konuşulamadığı için kullanılmıştır.