bugün

Fikir görüş öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum değerli kardeşlerim.
içinizde Avrupada yaşayan varsa söylesin
(bkz: türk hava yolları)

(bkz: pegasus hava yolları)

ayrıca, kara yoluyla gidilebilen yakın avrupa ülkeleri de var.
(bkz: Köprüden geçmek)
görsel
ab pasaportlu biriyle evlenme imkaniniz yoksa elde birkac secenek kaliyor. hatta evlenseniz bile bir cok ulke eslerden degisik sartlar talep ediyor gidip yerlesmek icin.

paraniz varsa yatirimci olarak bir cok ab ulkesinden is yeri acmak icin vize almaniz mumkun ama bir cok insan bunu yapabilecek ekenomik guce sahip degil hele ki bu doviz kurlari ile.

ilki egitim amacli gidip akabinde is bularak yasamaya devam etmek.

ankara anlasmasi; 1963 yilinda Turkiye ile avrupa ekonomik toplulugu arasinda imzalandi. ECAA anlasmasi teknik olarak. su an aktif olarak bu anlasma ile vize veren iki ulke var; birlesik krallik ile hollanda. birlesik kralliga yil sonuna kadar hala basvurma imkaniniz var. hollanda pek ragbet gormuyor zira sartlari biraz agir ve karsiliginda verecegi imkanlar biraz zayif. birlesik krallik neden kolay ve daha az sartla bu vizeyi veriyor; kendisi 1973 yilinda ab uyesi olunca bu anlasmayi otomatik olarak tanidi ve o tarihte ulkede yurulukte olan 1971 gocmenlik yasasi sartlari idi. ulkedeki genel kurallar geregi gocmenlik yasasi sonraki yillarda degisse de bu ankara anlasmasi yururluge girdiginde mevcut olan yasanin maddelerine gore hala degerlendiriliyor. (benzeri arac emisyon vergilendirmesinde de mevcut. vergilendirme yasasi bir cok kez degisse de arabanin cikis yilina gore o yildsa gecerli olan yasaya gore vergilendiriliyor.)

bir tanidiginiz varsa sizi isci statusunde sponsor olarak vize almanizi saglayabilir. kebapci berber tayfasinin akraba ve koyluyu yurtdisina getirtme taktigidir.

cok basarili ve kariyerli bir is gecmisininz varsa is bulup sirket sponsorlugu ile gidebilirsiniz.

once kuzey afrika, turki cumhuriyetler, rusya veya uzak dogu da bir is bulup bir sure sonra avrupa ulkelerine gecmeyi deneyebilirsiniz. direkt avrupa ulkesinde is bulmaktan daha kolay olacaktir.
Ümmeti takip et, ölmezsen evropaya varır, buraları gısganmaya başlarsın...
gece 02:30'da marmaris'ten mülteci botuna bin ölmez sağ kalırsan 45 dakikada yunan adalarında olabilirsin. oradan da ver eline avrupa.
Ciddi iseniz bana bir mesaj atin belki yardımcı olabilirim. (Eu pasaportu olan birisi)
tam sınırların üzerinden yürüyerek gitmektir.

kimse pasaport falanda soramaz. gidilmek istenen ülkeye gelince gecenin karanlığında koşarak gireceksin yakalanmadan..
Can yeleğini kendin getir riske girme.
Eğitim. Ya dil okulu yoluyla ya da lisans/yüksek lisans/doktora/staj gibi eğitim programlarına başvurabilirsiniz. Eğer istedikleri şartları taşıyorsanız büyük ihtimalle kabul alırsınız ve istediğiniz ülkeye postalanırsınız. Bunun yanında paranız yoksa bu eğitim programlarının sunduğu burs seçenekleri oluyor veyahut hükümet bursları, bölge bursları vs. derken bazı seçenekler oluyor. Yeterli donanıma sahipseniz birinden birini kazanma şansınız var. Diğer öteki tüm yollar eğer şirket destekli vs. gitmeyecekseniz aşırı zor ve sıkıntılı.
avrupa her yıl fazla vermektedir gitmek hiç kolay olmaz.
meslek sahibi olanları almanya çağırıyor zaten.
Çok hoşlandığım, güzel, zeki, iyi kalpli bir kız çifte vatandaşı olduğu almanya’ ya taşındı. “ bir delilik yapıp evlenme teklif etsem mi ? “ diye düşünmedim değil.
Evlilik ideal ama zor bir yoldur.
Kürtsen bize zulüm yapıyorlar deyince direk iltica edebiliyorsun, pkk yada fetöcüysen kırmızı halı sererler.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar