bugün

Elektrik fiyatlarının ortalama yüzde 150 arttığı kıta.

--spoiler--
Birleşik Krallık’ta ocakta ortalama 90 Euro olan 1 megavatsaat elektriğin piyasa fiyatı eylülde yüzde 146 artışla 221 Euro’ya ulaştı. Almanya elektrik piyasasında 1 megavatsaat elektriğin ortalama fiyatı 52 Euro’dan yüzde 148 artışla 129 Euro’ya, italya ve ispanya’da 60 Euro’dan yüzde 157 artışla 154 Euro’ya, Fransa’da 60 Euro’dan yüzde 123 artışla 134 Euro’ya çıktı. Türkiye’de ise ocakta ortalama 298 lira olarak belirlenen 1 megavatsaat elektriğin fiyatı eylülde 521 lirayı buldu.
--spoiler--
duyduğumda bile içime huzur veren, bol imkanları ve gelişmişliği anımsatan süper bir kelime.
medeniyettir.
kimseyi kıskandıkları da yoktur.
Aslında Asya kıtasının batıdaki uzantısıdır. Avrupa, siyasi bir kıtadır ve bir yarımadadır. Etimoloji olarak güneşin battığı batı yönü demektir. Taaa ilk çağlardan Yunan Pers ayrılığına kadar gider.
(bkz: Avrasya)
Taşımacılık yapılabilen nehirlerin fazlalığı sayesinde kuzeydeki ülkeler ticaret yaparak gelişmiştir

görsel
görsel
kesinlikle en yaşanabilir kıtadır.
işten çıkmış bir pub'a uğramış, birkaç bir şey içtikten sonra evime dönüyor olmalıydım.

çok büyük streslerim olmamalıydı, kendimi geliştirmeye odaklanmalıydım sadece.
eğlenmeye, yaşamaya..

öyle çok imreniyorum ki almanya'dan danimarka'ya..
lütfen artık lütfenn.
görsel
görsel
birinci dünya savaşı'nı bunlara karşı yürüttüğümüz kıta.
aslında asya kıtasının batıdaki ucudur. kendi başına bir kıta sayılmaz.
görsel
2022 yılında Avrupa genelinde en az 61 bin kişi rekor sıcaklıklar nedeniyle hayatını kaybetti.
görsel
dünyanın en küçük ve de en gelişmiş kıtasıdır. bir avrupa dili olan ingilizce evrensel dil haline gelmiştir. adını coğrafi keşiflerle, sanayi devrimiyle, magna carta kanunuyla, macellan'la, kolonilicilikle, rönesansla ve reformla duyuran kıtadır. abd ise avrupalıların atalarının kurduğu bir devlettir.
görsel