bugün

uzun yıllar önce avrupa da 2 numaralı kupayı alması hasebiyle 2.mehmet in namıyla anılmaya başlayan spor kulübümüzdür.
galatasaray avrupaki 1 numaralı kupayı da almıştır*. bahsedilen uefa kupası ise 3 numaralı kupadır. bu sözden üretilen küfürlü tezahürat ise bu başarıyı kıskanmaktan başka bir şey değildir. bir beşiktaşlı olarak kınıyorum.
Türkiye'nin avrupada'ki gururu, avrupa'ya açılır penceresi, türkiye'nin avrupa'daki ışığı olduktan sonra aldığı bir isimdir.
her ne hikmetse kendi taraftarının bile uefa kupasıyla bir tuttuğu tanımdır; halbuki bu takım şampiyon kulüpler kupasında çeyrek finaller yarı finaller oynarken, manchester united ve barcelona gibi devleri safdışı ederken, türkiye için ilkleri başarırken de fatihti, uefa dan sonra super cup ı alırken de fatih kaldı.

hatta biraz daha ilerletmek istersek champions league de oynadığı çeyrek finali, ikinci turu da dahil edebiliriz, herşeyden önce avrupa kültürüyle alakalı bir durum bu!
galatasaray'ın yeniden eski günlerine dönme sinyali verdiği için tekrardan kullanılmaya başlanması yakın olan cümle...
uefa kupasını aldığı için böyle söylenir. ama alın o kupayı elinden, super kupa söylenir. hadi onu da alın amk elinden bu sefer şampiyonlar ligi çeyrek final söylenir. tamam lan bunu da alın elinden bu seferde şampiyon klüpler kupasında yarı final söylenir. işte böyle bir şeydir galatasaray taraftarı, o kadar elinde malzemesi vardır ki rakip takım taraftarları çaresiz kalır.
galatasaraya kısmet olmuş sıfat.
yiğidi öldür hakkını yeme denmesi gereken, ve diğer türk takımlarının da daha nice başarılara imza atması dilenen durum.
harbiden avrupa fatihi. şöyle bir baktımda, youtube'un her köşesinden galatasaray'ın avrupa'da attığı gol çıkıyor. ulan her galatasaraylı futbolcunun avrupa'da bir golü var. götü boklu nicelescu liverpool'a gol atmış, floerqien * barcelona'ya nou camp'ta, sergen psv'ye, ümit karan gelene geçene, ama en bombası cihan haspolatlı nou camp'ta barcelona'ya atmış arkadaş. ötesi var mı bilmiyorum bu doğa olayının.

öteki tarafa geçiyorum manchester boliç diyorum, sergen chelsea yazıyorum, beşiktaş barcelona 3 0 aratıyorum, deivid chelsea amazing golü es geçmiyorum, sonrasında ne kadar kassamda kitleniyorum, fişi çekiyorum.

tanım: anasının ak sütü kadar helal lakaptır.
galatasaray sadece iki kupa almadı o dönemde oynadığı futbol mükemmeldi. herkes savunma yaparken galatasaray hücum futbolu oynuyordu dünyanın en güçlü takımlarına karşı bile istisnasız saldırırdı bu yüzden bu sıfatı hak ediyor.
-avrupa nin yeni prensi-
-avrupa'nın daimi prensi-
-avrupa'nın kralı olmaya hazırlık-
-avrupa'nın kralı aday adayı-
-avrupa'nın kral adayı-
-avrupa'nın kralı- * *

belirlenen kademeleri tek tek çıkarak bu seviyeye gelmiş ve bu lakabı haketmiştir. şimdi her kademe için 5 yıl desen.30 yıl eder.

aradaki mesafe ne kadar büyük değil mi ?
avrupa nın biri hariç bütün kupa kalelerini fetheden galatasaray ın ünvanı.
(bkz: 9 nisan 2009 galatasaray cras basket taranto maçı)

sırasıyla...
galatasary isminin geçtiği yerde anılan ünvan. formayı giyen aslan olup fethe başlıyor. durduramıyoruz sözlük!
(bkz: göklerde yıldı imiş gönüllerde ay) *
Artık anlasın herkes, bu iş öyle yıldız almakla olmuyor sadece yürek lazım yürek.
1999-2000 de gösterdik onu biz ve fethettik Avrupa'yı batıdan doğuya.
2 gün önce dublin hayali kuranlarda anlamıştır artık gerçeği.
değişmiştir o. beşiktaş tır artık avrupa fatihi.
artık geçerliliğini yitiren önerme.
o 12 yıl önceydi.
hiç değilse di'li geçmiş zamanlarımızda bahsedebildiğimiz bir başarıdır. sonuç olarak herkes di'li geçmiş zamanları kuramıyor.

kursa idi;

eror!?!?!
(bkz: tromso)
(bkz: arsenal)
http://www.eksisozluk.com...k+sonuncu+olan+tak%C4%B1m
görsel
avrupa'nın fatihi olduğunu iddia eder, ama biz real madrid ile maç yaptık, diyecek kadar eziktir.

bu "olm benim kadir inanırla çekilmiş resmin var" demek gibi birşey.
Güldüren bir komedi.
Vahdettin bile olamamışların sözde komedisi. Yalnız almanlar yenince siz de yenmiş sayılmıyorsunuz fenerliler...