bugün

25 milyon garanti araç.
Gerceklesen 13 milyon.
Haneye borç 391 milyon tl.
Kafir, yahudi, fetocu, Haçlı, pkklıların zoruna giden zımbırtı.
eğer 25 milyon araç ise o sözleşmeye imza atanın parmaklarını kırmak elzemdir. babam olsa affetmem çatır çutur kırarım..

ulan hemen hemen her gün en az 1 defa anadolu yakasına geçiyoruz iş için. iş yeri zaten bakırköyde sahile yakın tünele ulaşmamız kolay oluyor. ben geçmesem şirketteki elemanları yolluyorum. avrasyadan ufak araç ile geçiş "36 lira" şu anda. minibüs kamyonet ise 54 lira. "54" lira.. şimdi haftada 1-2 defa geçersin hem vakitten tasarruf için hemde elemanlar köprü yollarında perişan olmasın diye avrasyadan gönderirsin koymaz. ama haftanın 6 gününde 20 defa karşıya geçip geri geliyorsan o tüneli nasıl kullanacaksın ? sadece biz değil hiçbir işletme bu masrafı göze almaz. bireysel araçları olanlar zaten karşıya niye gidip gelsinler sürekli.

yani demem o ki avrasya tüneli sık kullanılan ve son derece faydalı, iyi düşünülmüş bir hizmet olsa bile ( ki avrupa yakasındaki girişi evimin hemen dibinde bence öyle ) genede bu kadar masrafı göze almaz her gün herkes. bunun fiyatını çekersin binek araçlarda 15 liraya büyük araçlarda 25 liraya o zaman 25 milyon değil 50 milyon araçta geçer. işletmesini verdikleri adamla paraları mı paylaşıyorlar ne yapıyorlarsa 36 lira istiyorlar ufak araçtan. sonrada garanti araç sayısına ulaşılamadı. ulaşılamaz tabi..
Bu iş böyle gitmez eninde sonunda çökecektir tamamen köprülere yollara hastanelere çalışan bir nesil olduk.
Kim garanti verdiyse o ödesin ben vermedim.
Yol yapdı cılar burada mı?
Vadan hayini fedöcülerin eleştirdiği araç sayısıdır. Yap işlet devret modeli böyle bir şey işte. 25 milyon araç garantisi veriyorsun, o kadarı geçmiyor elbette. Sonra da hazineye yük oluyor. Hazineye yük olması demek, vatandaşa yük olması demektir. Bindir vatandaşın sırtına vergiyi gitsin. Eşşek gibi ödeyecekler sonuçta. Yandaşların milyon dolarlık vergi borcunu sil ama. Çünkü o yandaş. iyi rantı var bu işin. Bazılarına yeşil kart ve çocuk yardım parası da ver. Bak şimdi onların da dağa çıkmaması gerekiyor. Ee türklere ne vereceksin? Türklere hiçbir şey vermem, daha alırım. Sonuçta türkler vermeye alışmış. Güdülmeye alışmış. Onlar devletine ve milletine bağlı. Benim işim bağlı olmayanlarla. Bağlı olanları her türlü güdebiliyorum sonuçta. Bağlı olmayanlar, bana daha çok rant ve avantaj kazandırıyor. Aynen malum partideki zihniyet budur.
akepe tünel yaptı ama o tünelin ucu bizim dötümüze bağlandı.