bugün

üçüncü nesil çaylak... *
sözlüğün tarih ile ilgili bilgi sıkıntısını giderecek gibi görünen, cesur, objektif yazar.
(#841127)
nolu entrysiyle, benim henüz araştırmadığım ama merak ettiğim bir konu hakkında beni aydınlatmışır.
eline sağlık diyor, yazılarının devamını bekliyoruz.
her ne kadar belgelerle konuşsada, kabul etmek istemediğim bazı entryleri* olan, ama görüşlerine katılsam da katılmasam da kesinlikle kaliteli entrylere sahip olan yazar.
gerekli ve etik "kes yapıştır uygulaması" yaptığını gördüğümüz yazardır. tebrik ederiz.

edit: kes yapıştır değil el emeğiymiş. iki kere tebrik ederiz.
sozlugun bilgi kaynagi olmasi konusunda gayet sıkı caba sarfeden ve obejktifligin dibine vurmus, aslan parcasi yazardir. ornek alinasidir. takdir ve tebrik edilesidir. benim odevlerde bile yapmaktan nefret ettigim alinti ve referans olayini sozluge tasiyarak hayranlik uyandirmistir. sadece sozlukte degil, bilimsel platformda da gormek isteyecegim bir sahsiyettir.
bana nicki ile aksam aksam to kill a mocking bird u hatirlatmis yazardir.atticus finch bir karakterdir bu kitapta ama hikayede ki rolu nedir hatirlamiyorum malum baya zaman gecti ustunden.
popüler kültür hayranı yazarlara, örnek sözlük yazarımız..
ne zaman bir maç olsa hemen sopcast, TVU player yayın linklerini veren, üstüne bir de üşenmeden satır satır nasıl izleneceğini açıklayan ve bu hareketiyle teşekkürü hakeden yazardır.
to kill a mockingbird romanının (dolayısıyla aynı zamanda filminin) unutulmaz kahramanı avukat tiplemesidir. mülayim adamdır , ama ırkçılığın kol gezdiği ortamda tecavüzle suçlanan ve neredeyse linç edilecek kadar zor durumda olan bir siyahiyi cesaretle mahkemede savunmaktan da kaçmaz. çocuklarının gözünden onun ilkeliliğini ve cesaretini izleme imkanı buluruz. filmde gregory peck bu rolü oynamıştır.

(bkz: to kill a mockingbird)
(bkz: bülbülü öldürmek)
to kill a mockingbird 'in muhteşem baba karakteridir. kitabın duruşma bölümünde, savunduğu zencinin suçlu bulunmasının ardından, Atticus mahkeme salonunu terkederken, mahkemedeki herkesin ayağa kalktığı kısım, mükemmeldir. onurlu bir adamdır. bilgilidir, mülayimdir. babadır vesselam.
(bkz: Bülbülü öldürmek).
harper lee'nin "bülbülü öldürmek" adlı kitabının ana karakterlerinden birisidir.
harper lee' nin "bülbülü öldürmek" adlı kitabının baş karakteridir. harper lee öyle bir karakter yaratmış ki insan keşke atticus "benim babam olsaydı" diye düşünüyor. aldığı tüm tepkilere rağmen bir zenciyi savunan( o dönem için çok zor bir şey) , doğru bildiklerinden asla taviz vermeyen, çocuklarına iyiliği, hoşgörüyü öğreten müthiş biri. kitapta scouth(kızı) " neden bu davaya bakıyorsun atticus, bu yüzden herkes bize saldırıyor?" diye sorduğunda verdiği cevap aslında yaşam felsefesini özetliyor.

" bu davayı almasaydım başkalarının yüzüne bakamazdım. başkalarının yüzüne bakabilmek için önce kendi yüzüme bakabilmem gerekiyor."
Çok ama çok sevdim karakteridir.
Babalığı güzel, yüreğiyse her şeyinden güzel olan insan.