bugün

metabolizmanın gereksinimi olan enerjinin daha çok yağlardan ve proteinden sağlanmasına yönelik, düşük karbonhidrat içeriği olan, bunun yanında yağ ve protein içeriği oldukça fazla olan bir diyet. son araştırmalarda kısa vadede çok hızlı kilo verme konusunda en etkili diyetlerden biri olduğu ortaya çıkmıştır. fakat uzun vadede aynı şeyi söylemek söz konusu değildir. amerikalı doktor atkins tarafından 1980'lerde geliştirilmiştir. diyet furyasını başlatan diyettir. enteresan olan tarafı birkaç sene evvel ölen doktor atkins'in, öldüğünde 125 kilo olmasıdır.*
her sabah omlet, sucuklu yumurta, peynir, zeytin vb. şeyler yedim. acıktığım vakitlerde fındık fıstık atıştırdım (tabi burda yine içinde karbonhidrat olmayan şeyler yiyebilirdim ama uğraşmadım hazırlamak için). akşam yemeklerinde ise tavuk, et, köfte tarzı şeyler yedim. en sıkıntılı kısım ise tatlı olarak sadece gofretten 1 ısırık alabildim. tüm bunlara rağmen 1 haftada 4 kilo verdim bu diyet sayesinde, ki spor yapmadan. bir de sporla birlikte yapılsa ne tarz sonuçları olur bilemiyorum. ama tabi aman diyim uzun süreli yapmayın. bu kadar yağlı protein dolu şeyler uzun süre yendiğinde muhtemelen sıkıntı yaratır.
kesinlikle işe yarayan diyettir.