bugün

Gusül almadan yatmayın.
bi gece yarısı yüksek ateşle ağrılar içinde uyandım, salona doğru yürüdüm, yürürken ayaklarım kuma giriyordu sanki, salonun kapısını açtığımda salonun yarısından sonrası komple okyanustu, kapının yanındaki koltuğa oturdum, sonra bir gemi yanaştı salona doğru, sabaha kadar o gemiye kaptanlık yaptım, arada bilincim yerine geliyordu ama başım, vücudum o kadar çok ağrıyordu ki kendimi tekrar halüsilasyona sokmaya çalışıyordum, sadece gemiyi sür, gemiyi sür diyordum böylece ağrılarım geçiyor gibi oluyordu, böyle böyle sabahı ettik.
Yüksek ateş belirtisidir. Havale de geçiriyor olabilirsiniz. Profesyonel destek şart.
Ateşliyken görülen rüyalar kadar garip ve gülünçtür.

Dört gündür şuursuz bir griple cebelleşen zavallı bünyem artık saldım çayıra, allah kayıra moduna girdi zannımca.
Ruhum da iflas etti zaar!
Karabasanlar mı, gulyabaniler mi, antin kuntin yaratıklar mı... Daha neler neler...
Sınavım var okula yetişemiyorum, çişim var klozet kapağını açamıyorum, susamışım yanda akan gürül gürül akarsuyuna bi türlü ulaşamıyorum.
Maaşımı çekemiyorum, telefonum tuvalete düşüyor, balkondan düşüyorum, bir de borazan öttüren bir manyak var, kaç gündür bi de onunla uğraşıyorum iyi mi?!

Yahu dün gece, istanbul' lu gelin dizisindeki, istanbul' lu gelin olmuşum, hangar gibi konaktayım, özcan deniz' le bi cilveleşmeler, bi gülümsemeler filan...
Tövbe tövbe!
Ne o diziyi izlerim ne özcan deniz tutkum vardır a dostlar!
Vallahi billahi yok!

Yok yok ben domuz gribi oldum galiba, virüs beynime de nüfuz etmeye başladı.
Allahını seven, üstüme bi doktor atsın!
vücut ısım normal insan vücut ısısının altında ( hipotiroidi ) seyrettiği ve mevsim normalleri üstüne asssla çıkamadığı için bilemiycem.

add it: her kış, kış uykusuna yatasım var. doğum günümde biri beni uyandırsın.
2 gün önce yaşadığım durumdur. abimle aramdaki diyalog şöyle gelişti

+ neden böyle oluyor ya?
- ne oluyor lan?
+ bu kareleri birleştirince başımın ağrısı geçiyor, birleştiremeyince, yerine oturmayınca başım acayip ağrıyor. bir de bölüm bitince yenisi geliyor hemen arkasından.
- yengen çilek getiriyor biraz al onları ye sen, boşver şimdi kareyi falan.
+ ya abi getirme şunu al işte bütün kareler çilek oldu şimdi, çilekleri patlatmam lazım.

Cidden de öyleydi 3 çileği yan yana getiremeyince başım dönüyor ve ağrıyordu, ama yan yana getirince rahatlıyordum. hayır anlamadığım hayatımda candy crush tarzı oyun da oynamadım hiç. ilginç

sonuç; zorlamayla hastaneye götürüldüm 2 serum yiyip eve canım köfte istiyor diyerek geldim.
(bkz: Havale Geçirmek)
Küçükken temel reisin koltuğun arkasına saklandığını sonra zıplayıp pencereden atladığını görmüştüm. Büyüdüğümde evin odalarının boyut değiştirdiğini, yürüdüğüm zaman yön kavramının olmadığını gördüm. 2. Si acayip korkunçtu.
bazen zevkli olabiliyor. ben ataturku gormustum. beraber canakkale savasindaydik. hatta sayiklamisim annem gelmis ona savasi anlatmisim falan. yuce guzel atami 1 salise bile goremedik kanli canli hic yoktan halusinasyon olarak gorduk az biraz.
Paranormal Romans.
insanı delirtme derecesine getiren durum. galiba havale de böyle bir şey. yatakta yatarsın, yatak büyür, yorgan çok ağır gelir ki, bunu o an hissedince istemsiz olarak insan haykırmak ister. tıpkı şu karabasan olayında isteyipte yapamadığın eylemler gibi. öyle berbat öyle pis bir durum ki yaşamayana ne kadar anlatsak masal gelir. yaşayan da o anları her ateşlenmede yaşama korkusuyla başbaşa kalır. bulunan çare ise çok basit diyecem ama değil. çünkü o an söylenemiyor kimseye. anlatılamıyor. direkt ılık suyla banyo yapmak. bunu bilen biri varsa evde kurtulmak mümkün çünkü o an size bu olayın çaresi yokmuş gibi geliyor. felaket bir durum. allah kimseye yaşatmasın abi. yaşayan bilir.
(bkz: havale geçirmek)
bazıları halüsinasyon için kaktüs ve mantar yer, bebeler beleşe getiriyor uçuş kafasını. hadi hayırlısı!
ateşliyken korkunc rüyalar görmenin bir üst seviyesidir. Ayrıca su an icinde bulundugum durumdur. Kendimi havada hissediyorum ara ara bakalım ne olacak.
- donanma subayıyım. hayır hayır donanmada uçak gemisi kaptanıyım. uçak gemisi dediğim de yastıklı yorganlı yatak. deniz o kadar güzel ki halının desenleri gibi aynı. düşman gemisi aynı çalışma masasına benziyor. kendi kendime bağırarak yataktan düşüyorum. annem beni soğuk suyun altına atıyor.

- kardeşim anneme doğru siper almış ateş ediyor. kadın elinde silahıyla (termometre lan o) kardeşime yaklaşıyor. arada göl var ama annem onu da geçiyor. kardeşim de salak. çalıştırsana teknenin motorunu! termometre kardeşimin götüne giriyor tabi.

ertesi sabah anlıyorum ki ailece suçiçeği olmuşuz. genetik bizde herkes 41 dereceyi görür mutlaka. işte böyle saçma sapan bir durumdur bu efendim.
cinlerden şüphelenilmesi gereken durumdur.parapsikoloji odaklı bir yazıda okudum.hemen ertesi gün pek bilgili din kültürü ve ahlak bilgisi hocasına sordum açıkladı biraz.

ben de ateşlendiğimde kronokinezi yapabildiğimi farketmiştim küşükken.*
(bkz: kronokinezi)
içinde bulunduğunuz oda olduğundan çok daha büyük gözükür, kulağınızda hep bir uğultu var gibidir ve koridorun loş gece lambası odanıza vuruyorsa odanın karanlığında siyah siyah noktaların cirit attığını görürsünüz *
(bkz: havale)
doğal bir durumdur ve mümkün olduğunca olayın tadı çıkarılmalıdır.
bazi vakkalrda kişinin kendisini ekmek firininda çalistiğini görmesini ve bunla beraber yaptiği ekmeklerin için altin ciktiğini görmesi olan halusinasyon cesitidir. gerci hastalik gecince kişinin kafasina tost yapamadiği bile dank eder ama güzel bir durumdur.
kucukken ateslenince gozunun onunden develer ve atlar üzerinde, kaktüslerin ve daglarin arasindan şişman meksikalilarin ilerlemesidir. **
vücut ısısının 39 derecenin üstüne çıktıgı zamanlarda özellikle çocuklarda görülen halusinasyonlardır.
*ütü kutusunun üzerindeki ütü resmiyle bakışmak. ütü resminin kızarak bakması.
*banyoda dans eden küçük adamlar görmek.
*yatagın uçtugunu sanmak. *