bugün

Hastalıklı düşünce ve fikirlerin etkisi ile ateist olmayı seçmiş kişiler, açık ve net olarak söyleyebilirim ki, sorunlu ve saplantılıdır.

Sorun ve saplantıları hakkında, inanmadıkları bir olgu için bu kadar yorum yapma istekleri, ya da sürekli aynı konu ekseninde zikzak çizen dikiş makinesi misali dönmelerinin tek mantıklı açıklamasının bu olduğu düşüncesindeyim.

Zira, olmayan bir şey(!) hakkında bu kadar yorum girip entry kasmak ya da saplantılı bir şekilde saldırıp inançlı insanları üzebilecek davranışlara meyil, akil bir şahsın yapabileceği şeyler değil.
(bkz: inanmama hakkı)
inançlı insanlar duygusuz varlıklar oldukları için üzülemeyecekleri sadece öyleymiş gibi yaptıkları ve sahtekarlıklarını herkesin tapındığı putlara yaslanarak gerçekleştirdikleri için geçersiz bir karşı çıkıştır. Bu nedenle de herhangi doğa ötesi kudrete inanmak suretiyle evreni doğayı metalaştırmak, bir varlığın, bir insan biçimci, insan düşünceli mitolojik oluşumun malı mülkü sonucu ilan eden sömürücü zihniyete tapınan anlayış sahipleri, ruhsal hastalıklar hakkında hüküm verecek son kişilerdir. Lakin her türden tanrısal fikir egomanyaklığın bir belirtisi olup kendi varlığını doğa ötesi ölümsüz bir varoluş olarak görme çabasından ibaret olup, ben merkezcidir.

Her türden inanç,doğayı materyalize edip bir metaya dönüştürmek için araçtır ve asıl materyalizasyonıu bu noktada kutsal güçler vasıtasıyla doğayı tanımlayanlar yapmaktadırlar,doğa ve yaşam düşmanıdırlar.
(bkz: tek yol ateizm)
Tüm istikametini ve enerjisini sözlükte bulunan inançlı insanları üzme ya da rencide etmeye yönelik eylem ve aktivite ile tamamlama düşüncesindeki yazarlar ciddi manada ruh hastasıdır.

Bakınız tekrar yineliyorum ki, ateist bir yazarın din üzerinden diğer insanları üzebilecek konular hakkında bu kadar ahlaksız ve fütursuz söylevler içinde bulunması sağlıklı bir beyin fonksiyonuna işaret etmez.

Diğer bir husus, kişinin inanmadığı bir olgu hakkında bu kadar enerji harcaması mantık çerçevesinde değildir. Kendinizle çelişip, bok atma hastalığınızdan kurtulun artık.
(bkz: ruh inancı)
doğrudur. evet. hepimiz deliyiz ve tedaviyi reddediyoruz!
doğru bir önermedir. ateist bir yaşam tarzında "yaşamak" fiili mantıksızdır. çünkü tanrısız bir yaşamda elde edilmeye çalışılan hiçbir maddi unsur yaşamaya değmez.
bir ateist yaşamaya devam ediyorsa ya çok düşünmüyordur (ki bu inancının da temel sebebidir) yada ölümden korktuğu içindir.
ruh hastası olduklarını düşünürüm ama sebeplerini açıklamaya uğraşmak istemem. fakat mantık yoksunu olduklarını söyleyebilirim.
(umarım insanları toplu intihara sürüklemiyorumdur )
Tedavisi mümkün olan bir hastalıktır. Okumayı ve düşünmeyi öğretirseniz doğruyu bulacaklardır. Sabır ister.
Bakın görüyor musunuz ? Nasıl kendi bildiklerini sallayan, onu yıkan, dokunan şeylere saldırıyorlar.
Ateizm hastalık değildir ama sizin başkasının değerleriyle örtüşmeyen semptomlarınız var ve bundan yeteri kadar jouissance alamayacak durumdasınız.
sürekli tanrının yokluğunu ispat etme çabasındaki ateistleri gördükçe doğrulanır bu. Dinsiz olabilirim ama ateist asla.
ateizm inançsızlıktır. görmediği, bilmediği bir şeye inanmamayı seçmiştir.

buna ruhsal bir hastalık demek, sadece başkalarının söylemlerinden ibaret olan ve kesinliği belli olmayan inançlara takılıp, tüm hayatını bunun üzerine kuran kişilerin ruh durumları için söylenecek bir söz bırakmamak anlamına gelir.

ateizm ruhsal bir hastalık ise, din nedir?

şu hikaye aklıma geldi birden;

bir gün keçi, koyuna bakıp gülüyormuş. koyun niye güldüğünü sormuş keçiye. " atlarken kuyruğun havaya kalkıyor, götün görünüyor, ona gülüyorum" demiş.

malumunuz üzere keçinin götü her daim açıktır ama gidip koyuna güler.
olağanüstü varlıklara inanan şizofren teistlerin tespitidir o. zaten ben bilim dünyasının da anlamam biri gelip ben peygamberim dese hemen şizofren değip hastaneye alırlar bunlar ise önderlerinin peşinden gidiyor. hayır onlar da farklı cidden değildi. yani isa nın ben tanrının oğluyum demesiyle muhammed in ben peygamberim demesi arasında bir fark yok veya musa nın bana tanrı çalı arkasından göründü, on emri çıkıp dağdan aldım demesinin de bir farkı yok. bunlar hep şizofrenik vakalar ve sanrılar etkin bunda.
hayır ateizm hastalık ama mağarada melek gördüğünü iddia eden arap çok sağlıklı. nihaha ha.

yapmayın böyle ayıplı şeyler ve esas hasta varsa o da sizin önderlerinizdir.
Tek doğru beni doğru bildiğim doğrudur diye olaylara bakıp, görüşleri, düşünceleri sadece kendi değer ve görüşlerinle yargılayıp, not verip, belkide onlar doğrudur, yanlış olan benimdir düşüncesini aklına bile getirmemek....
işte bence gerçek ruhsal hastalık budur...
Not: Ateist değilim.
ateist doktorların durumu daha bir ilginç. adamlar ruh'a inanmıyor. ama inanmadığı ruh'a ilaç yazıyor.(ruh ve sinir hastalıkları uzmanı. literatürde hala böyle geçer. psikiyatri sonradan eklemedir.)
keşke başka bir ülkede doğsaydım.