bugün

nc ye ve benzerlerıne 40 kısı tecavuz etmeyecegı ahlaktır.
bir sınıra tabi olmadığı için basit ifade ile sınırsız olan ahlak olma ihtimali yüksektir.

oysa ahlaklılık için belli kurallar, korkular, alışkanlıklar üzerinden kendilerine sınırlar çizenler pekala ahlaksız olarak görebilirler kendilerini, garip.
tıpkı bu videoda olduğu gibidir.

http://video.uludagsozluk...1-20-dolar-m%C4%B1-63622/

inançları parayla satın almaya çalışırlar. 'hayır' cevabını alınca da 'ohh, çok aptallar' tepkisi verirler.

vicdanları körelmiş aptallar sürüsü sizi.
inançları parayla satın almaya kadar varan bir ahlak ve vicdandır bu.

maddeye taparlar.
Eğer gerçek bi ateistse kendi kuralları ve kendine olan saygısından gelen bir ahlak olup çoğu din mensubu olmuş kişiye taş çıkartır çünkü onun ahlaki zorlama bi ahlak iyiliği zorlama bi iyilik değildir. Ne kadar insanlar onları kötü pis kaka göstermeye çalışsada aslında çoğu öyle değildir zincirlerini kırmışlardır sırf öyle emrediliyor diye iyilik yapmazlar yada yaptıklarına iyilik yada sevap point demezler kusra bakmayın ama ateistin iyisi din mensubu kişinin iyisinden daha da iyidir çünkü asla karşılık beklemez içinden gelen budur.
ateistler öldürdüğü adamın kalbini yemezler. işte arada ki fark budur.
birçok din mensubu insandan değerlidir. vicdanını esas alır.
Ateistlerin ahlakı sadece vicdan.
Müslüman ahlakı ise Kur'an, sünnet, vicdandır.
Burada ateist olarak evli bir kadını baştan aşağı süzersin arzularsın bunda bir sakınca görmezsin. Fakat onunla evli olduğu için ilişkiye girmemek senin için ahlak sayılırken.
Bir Müslüman olarak evli veya bekar bir kadına bakamazsın. Bir Müslüman ahlakı bunu gerektirir.

Birinci kısım mı daha fazla ahlaklı ikinci kısım mı?
ahlaklı olmak için etnik köken, dil, din ve gelenek gerekmez. herşey insanda biter. etiyle, kemiğiyle ve ruhuyla.
Ahlaki din kulturu ve ahlak bilgisi kitaplarindan ogrenmemislerdir. Ve bu da onlari ahlakli yapiyor.
sabahın köründe bile beyhude bir çabayla savunulmaya çalışılan içi boş kavram.
dinleri nasıl ahlak kuralları ortaya çıkarttı ise ahlak kurallarını da empati var etmiştir. ahlak kuralları dine değil, din ahlak kurallarına bağlı olduğu için ateistlerin tek farkı belli bir dayatma olmadan ahlaklı olmalarıdır.

hatta dinde aslolan günah-günah olmama durumu olduğu için inançlı kişilerde bu durum bir yerden sonra ahlak kurallarının önüne geçer. örnek vermek gerekirse: işe giderken kahvaltı için simit aldınız, simitçi poşete fazla simit koymuş. ben simiti yer, ertesi gün ise parasını geri veririm. benim inançsız olduğum için cehennemde yanacağımı düşünen arkadaşım ise parasını vermediği ve dolayısı ile kul hakkı olacağı için simiti yemez kenara bırakır olay biter. ulan adam parasını almadıktan sonra sen o simiti ister ye, ister g.tüne sok ne farkeder. ama inanç böyle bir şey işte, bir yerden sonra empati zayıflıyor, karşındakini değil sadece günaha girmemeyi umursuyorsun; onu da kılıfına uydurdun mu sorun yok...
çoğu dinlere küfreder, kendilerini çok bilgili, herşeyi çözmüş gibi gösterir. ve bilime taparlar.
Bütün zamanların tecavüzcülerine, katillerine, uyuşturucu satıcılarına, coçuklarla cinsel ilişkiye girenlere, ve aile içi cinsel ilişkiye bir bakın. Bunları yapanların hepsi Müslümandır. içinde 1 tane bile komünist bulamazsınız, çünkü komünist siyasi mücadeleye kendini adamış, felsefeyi, ekonomiyi bilen, sanattan hoşlanan, zeki ,cesur ve vicdanlı kişilerdir.
Körü körüne, takım tutar gibi, "banane benim babam da müslüman, çevremdeki herkes müslüman o zaman ben de müslümanım" gibi boş kafalara girmeyen insanların ahlakıdır. kadına zorla baş kapattıran, bunun sebebinin de kendi hayvanlığı olduğunu bilmeyen, görmek istemeyenlerden farklı ve daha makul bir ahlaktır.
inananlardan farklı değildir. hatta daha fazla bile sayılabilir.

misal ateist biri başka birine bi iyilik yaparsa bunu göt korkusundan değil içinden geldiği için yapar.

ahlak dinin temelinde olan bi şey değildir. iyi ahlaklı olmak için ille de inanmak gerekmez.
(bkz: #11451729)
dinlere küfretmek, kibirli davranmak ahlaksa; ben daha ahlaklıyım diyor ve hepsine buradan en içten küfürlerimi, gerçek saygılılara saygılarımı yolluyorum.
(bkz: hergün abdestli girilen camilerin leş gibi kokması)

(bkz: At kafası)
kesinlikle yoktur. eğer onlarda ahlak olsaydı bebek yemezlerdi. gavatlar. umarım hepsinin gözlerini ebabil kuşları yer.
Sübyancılık yapmamak, karşı görüşlü insanları fikirlerini ne kadar saçma da gelse iyi analiz edip kendine fayda sağlayacak taraflarını kullanmak.
küçük kızlara basan arap yarımadası tüccarlarına tapanların ahlakına elbette karim benzemas.
peter alexeyevich kropotkin'in de bahsettiği gibidirler. herbiri kendi vicdanının polisi olmayı başarmıştır.
Müslüman ahlakına beş boy fark atar.
gazzede bebekler oluyo parca parca ediliyo dedigimde o araplar hakediyo diyecek kadar dusmus bi ahlak. zavallilik. yazik. aciyorum onlara.