bugün

sultan abdulmecid in bile çılgın projeleri varken tüm kemalistlere vurulmuş bir tokattır.
atatürk ün çılgın projesi olsaydı onuda zaten ak parti yapardı.
atatürkün en büyük çılgın projesi cumhuriyetti. onu da yaşarken yaptı ve gördü zaten. e daha ne olsun. ingilize, yunana, iç isyanlara, sultan destekçilerine karşı cumhuriyeti ilan etmek çılgınlık değil midir...
Atatürk ün tek bir çılgın projesi vardı. O da o devirde o haldeyken Türkiye cumhuriyeti ni kurmaktı. Bu o devirde o kadar çılgın bir düşünceydi ki herkes olamaz gözüyle bakıyordu. Ama bu adam, bu kurtarıcı yılmadı ve çılgın projesini bütün emeğini vererek gerçekleştirdi. Her ağzı olan konuşmasa iyi olur.
Atamın çılgın projesi Türkiyeden çok topraklarımıza göz dikenlere olmuş daha ne olsun. bide siz hala farkında değilsiniz ama devrimleri nasıl bir projedir öyle.
en çılgın projesinin başlığı "geldikleri gibi giderler" dir, ve hayata geçmiştir. tabiki tek başına yapmamıştır ama fikir ve önderlik atatürke aittir.
alfabe, evet alfabe. Kolay mıdır koca millete yeni harfler kabul ettirmek? Alışıldık şeyleri değiştirmek? Milyonlarca kişiyi ikna etmek? Hadi o bir kenara, kolay mıdır devir o haldeyken cumhuriyeti kurmak? Işte çılgınlık diye buna derim ben.
(bkz: cumhuriyet)
(bkz: inkılaplar)
asırlar boyu bir köpekten farksiz yasayan halka özgürlük vermek kendi kaderini tayin etme firsati vermek kadar cilginca olan bi proje var mi?
vatan kurtarma projesinin ne anlama geldigini bilmeyen birinin sözüdür.
sadece inkılapları bile götünüze girmeye yeter.
işgal güçlerine karşı başlattığı direniş ve savaş ile dünyadaki en çılgın projeye imza atmıştır. biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu demiştir. halkın harap ve bitap olduğu, devletin batıp işgalcilerin rahat rahat dolaştığı ki o zamanın en güçlü devletlerinin ittifakının askeri gücünden bahsediyoruz. ayarı verip yollamıştır. tabii ki bunu yüce türk halkı ile birlikte kol kola girerek başarmıştır. yine de lider olarak takdiri ve teşekkürü hak etmektedir.

o yüzden sen çok yanlış düşünmüşsün yarram.
Adam ulkeyi itlerin ellerinden almis hala projesi yok diyorlar. Ya unuttum tayyip cilgin projesi marmarayi japonlara yaptirmisti demi?
amerikan mı yoksa ingiliz mandasının mı olunacağının tartışıldığı bir ülkede, çıkıp bağımsızlıktan söz etmek dahi yeterince büyük bir çılgınlıktır.
Onun en buyuk projesi bu ulkeyi kurmakti ve kurdu 90 yildir çalışıyor işliyor üretiyor..
Hergün bitik bir ülkeyi kurtaran kişi beyanı. Yani atatürk ün yaptığını hobi olarak her gün yapabilmesi lazım bunu diyebilmesi için. Öyle değil mi ?
Bir değil, bir çok çılgın proje söz konusu olduğu için, doğru olan tespittir.

Bugün marmaray'ın katettiği iki yakayı Türk sınırlarında tutmuştur mesela...

Yoksa bugün "ben yaptım" diyenler, Boğaz'ı görmek için hangi devletin kapısında vize bekliyor olurdu, Allah bilir...
çöken bir imparatorluktan sömürge olmayan yeni bir ülke kurmak zaten yeterince çılgın bir proje değilmidir ?