bugün

onun gayrimüslim olduğunun kanıtıdır. genç şeriatçıların elindeki yegane kozdur.
sevaplar gizli yapılır, böyle bir fotoğrafın çıkmaması atatürkün müslüman olduğunun kanıtıdır.
iman, gizli saklı yapılması gereken bir olgu olduğundan olabilecek önermedir.
doğaldır.
ama malın biri aklınca ironi yapıp böyle bir şeyi sıçmıştı. hakkaten n'oldu ona?
kurban keserken foto çekilinirde, oruç tutmanın fotosu nasıl çizilir??
(bkz: atatürk ün oruç tutarken fotoğrafı/#7807964)

yanılıyorsun genç adam.

(not: işte ben buna gülerim)
fotoğrafta oruçludur yazmadığı takdirde;
oruçlu olduğu anlaşılıR mı diye bi soru sorma gereksinimi hissettiren başlık.
Napıcaktı ki boş midesinin mi fotoğrafını çekicekti.Nasıl kanıtlanır ki oruç tutmak ayrıca bu kulla allah arasındaki ibadeti neden kanıtlama ihtiyacı hissediyorsunuz kendinizde.
(bkz: Başlık sıçmışsın arkadaşım)
belki sahura kalkamamıştır.
belki fotoğraf çekildiğinde ramazan ayında değildir.
ayrıca kim oruçluyken fotoğraf çekildiğinde oruçlu olduğu anlaşılır ki?
espri olmalı.
''Oruç tutarken fotograf'' isteme yerine, rontgen istenseydi daha mantıklı gelirdi. Mesela, midenin boş olduğu.

Daha kesin hüküm için, tahlil raporlarıda olabilirdi. Aslında namaz-oruç(nasıl oluyorsa) Kur'an okurken, Dua ederken resimler, hatta nüfus cüzdanında islam yazması, inanış için yeterli mi, hatta daha mı samimi olur?

bu kafa ne kafası bilinmez ama insan kafası olmadığı kesin.
http://galeri.uludagsozluk.com/r/12393/+

(bkz: atatürk ün oruç tutarken fotoğrafı)
yazık size.atatürk'ün ilke ve inkilaplarını,görüşlerini sanki çok benimsedik,anladık oruçlu olup olmamasını geçtim ki bundan sanane oruç tutarken çekilmiş fotoğrafını arıyoruz.
oruç tutarken beni kameraya çekin lütfen, yukarda millete orucumu kanıtlayayım diyenlerin, garipsediği durumdur.
belki ülkeyi kurtarmak için sabahlarken durmadan ülkeyi gezerken sahuru kaçırmıştır.
oruç tutma resmi nasıl oluyor ki diye sorulacak saçma sapanlıktır. resime bakınca bu adam oruçlu dediğinizi hatırlıyor musunuz?
hepimiz bu durumdan muzdaribiz efendim. orucu tutar tutmaz çektirelim birer tane.
çıplak fotoğrafı olmadığı için erkek olduğuna inanmadığımız insanların yakarışı.
bu adamları anlamak gerçekten zor.

ulan yobazlar hani fotoğraf çektirmek günahtı, şimdi hepiniz ellerinde fotoğraf çeken makinalar, eskiden günah dediğiniz bu hususu şimdi kanıt için kullanacaksınız dimi aklı evveller.

atatürk o zaman düşünmüş şimdi bu yobazlar resme günah derler diye, çektirmemiş, çatlayın emi.
"şu ezanlarki şehadetlerin dinin temeli ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli"
"hakkıdır hakka tapan milletimin istiklal"

atatürke din düşmanı diyenlere verilebilecek en güzel cevap bunlar bence.
atatürk ün devlet işleriyle uğraşmaktan oruç tutmaya vaktinin olmadığı ile açıklanabilir mesela. oraya çık buraya çık; orada kongre yap burada kongre yap. e adam sürekli yolcu ve haliyle seferi oluyor. (bkz: bırak hacı caizdir caiz)
şu ana kadar kimsenin öyle bi fotoğrafı yok.

ne acayip değil mi sözlük?
oruç elle tutulur bir nesne olmadığından imkansız olan durum.
** "herhangi birisinin de senin ağzına sıçarken fotoğrafı yok ama senin ağzın bok dolu, bok gibi konuşuyorsun" şeklinde cevap verilecek kişinin ortaya attığı iddia.**
oruç tutma resmi nasıl çekilirki, anlamadım. alın benden bir iddia bu da ata'nın oruç tutmak için sahura kalktığı foto.

(bkz: http://www.kultur.gov.tr/...mages/ataturk/0154_02.jpg)

edit: bu kadar gerzek bir iddaya böyle bir savunma makbuldür.