bugün

(bkz: götünden atatürk sözü uydurmak)

(bkz: don t feed the troll)
bayburt olabiliritesi daha yüksek şehirdir. nedenini bilen bilir.
los angeles olsa gerek.

atatürk'ün hakkında özel olarak konuşmadığı şehirler aşağıdadır.

--spoiler--
Adıyaman (1954'te il oldu) -- Afyonkarahisar -- Ağrı -- Artvin (1936'da il oldu) -- Aydın -- Balıkesir -- Bingöl (1936'da il oldu) -- Burdur -- Bursa (bu ile 18 ziyarette bulunmuş ama il hakkında özel bir cümlesi kaydedilmemiş) -- Çanakkale (Çanakkale Savaşı'ndan bağımsız olarak yalnızca kentten bahsettiği bir alıntı bulamadım) -- Çankırı (Kastamonu'da açıklanan şapka devriminin, ilk olarak, Atatürk'ün aynı gezi kapsamında ziyaret ettiği Çankırı'da uygulandığı iddiaları var; bir de, Atatürk deniz ve tren yoluna kapalı bir ilde olmalarına rağmen kendisine banyo hazırladıkları için Çankırılıları incelikli buluyor, ama şehre dair söz yok) -- Çorum -- Denizli ("Halka muhabbetimi iletiniz" vs.) -- Edirne (Edirne'yi ziyaretlerinden Selimiye Camii'nin kubbesindeki ayeti okuyup hocaya anlamını sorması anekdotu kalmış) -- Elazığ (Hem şehrin, hem de şehirde bir gölün ismini değiştirmiş; Elazığ'a da "Doğu'nun Yalova'sı" adını takmış) -- Erzurum -- Eskişehir (22 ziyaret, özel bir değini yok) -- Giresun -- Gümüşhane (1925'te il oldu) -- Isparta (Şehirdeki bir adayı çok beğenmiş ve adanın tapusu üzerine yapılarak kendisine hediye verilmiş)
--spoiler--

http://programnotlari.blo...-iller-birinci-bolum.html

düzeltme: spoiler
bence konya dır. çünkü fazla dinine bağlıdırlar. veya urfa da olabilir peygamberler şehri.
manisa da olabilir. akhisar dolayısıyla.
aslına bakılırsa izmirden başka seveceği şehir yok gibi belki ankaradır.
babanızın memur olmasından dolayı doğum yeriniz benim ki gibi yozgat kütüğünüzde konya ise bu başlık altında sıçırtırlar adamı.
“ ünlü süvarilerin harp meydanlarında kahramanca dövüşen

türk yiğitlerinin harman oldugu diyar!..

bozok yaylasının yiğit evlatları varolun…”

3 subat 1934-mustafa kemal atatürk

atatürk memleketin hiç bir yerini ayrı tutmamıştır. yozgat'da isyan çıktığı için atatürk'Ün yozgat'a ceza verdiği rivayet edilir lakin ülkenin bir çok yerinde isyan çıkmıştır. atatürk'ün istemediği şehir gibi bir kavramın olmadığı yukarıdaki sözüyle anlaşılır.
izmir değildir. nedenini bilen bilir.
nobrain'dir. nedenini...
bir rivayete göre;çapanoğlu çetesinin(çete diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin)atatürk'e, kurtuluş savaşında,"yardım ederiz ama yönetimde yer isteriz" demesinden mütevellit, atatürk'ünde sizden gelecek yardım allah'tan gelsin demesiyle(burda tamamen hayal gücü)söz konusu olan durumdur.

yazar yozgat diyor.
tuncelidir. hatta ismet inönü bile tuncelideki insanları ırk ve kültürlerinden asimile etmek istemiştir. doğudakiler batıya batıdakiler doğuya tarzında saçma salak bir uygulama yapılmıştır.
antananarrivo dur. sebebini bilen bilir.
hataydır. pek kimse bilmez ama atatürk zamanında kıbrısı istemiştir itilaf güçlerinden. ama itilafçılar(ingilizler) kıbrıs yerine hatay ı vermişlerdir. sonra atatürk olan olacak bari hataylılar üzülmesin diye "hatay elbet bir gün bizim olacaktır" demiştir. zaten alıdığını göremeden ölmüştür.
misak-ı milli sınırları içinde olmayan bütün şehirlerdir. yayılmacı bir ülke olmadığımız için bizimkisi bize onlarınki onlaradır. bunu da bilmeyip yozgat mozgat diyenler var.
doğru, yozgat ' tır.

herşey o hikayedeki eşeğin yüzünden. *
yozgat cumhuriyet meydanında bulunan bir yazı atatürk ün yozgat ı isteyip istemediği hakknda yeterli bir bilgi veriyor sanırım.

--spoiler--
ünlü süvarilerin harp meydanlarında kahramanca dövüşen türk yiğitlerinin harman oldugu diyar!..

bozok yaylasının yiğit evlatları varolun

3 subat 1934-mustafa kemal atatürk

--spoiler--
bu şehir kesinlikle diyarbakır değildir zira orada askerlik yapmış, birçok anı bırakmış ve yine bilen bilir can dostuyla, 2. ordunun kurmay başkanı ile orada tanışmıştır.
zimbabwe' dir, sebebini bilenler bilir.

düzeltme için manigatör' e teşekkürler.
olmayan durumdur, nedenini deden bilir. kurtuluş savaşı yıllarını sor dedene de anlatsın, denecek durumdur.
musul ve kerkük değildir o şehirler. atatürk çok istemiştir ama babayı almışızdır. babayı alanlar günümüz kutlu olsun.
yozgatlı olan herkes bunun yozgat olduğunu bilir.
ama nedenini buradan yazarsam ıp adresimden yerimi bulup hapse atarlar...
şehir değil de bir ilçeyi istemediğini okumuştum. orası da izmir'e bağlı menemen dir.
kendilerini islamın savunucuları olarak gören tayfanın (ki bu tayfanın içinde bülent arınç'ın dedesi derviş mehmet de dahildir) kubilayı katletmelerinden sonra " biz insanlarımızın bağımsızlığı, egenmenliği için savaşmışken, bu kadar kayıplar vermişken onlar hala gericilikte kararlı" gibilerinden kükreyip, ilçeyi boşalttırıp, tüm evlerini yakılmasını emredip, meydanına siyah bir taş dikilmesini istemiştir.
daha sonra kararından döndürmüşlerdir.
ben tunceli diye biliyorum kuzenim bir kitapta okumuştu ve bizimle paylaşmıştı dersimdeki karışıklılardan isyanlardan bunalan atatürk "dersim sınırda bir yerde olsaydı elindeki rakı bardağını da kaldırarak bir bardak rakıya değişirdim". demiş.*
-vatan bir bütündür bölünemez-
M.Kemal Atatürk