bugün

Bizim olmayan bütün şehirlerdir.

bunu anlayamazsınız gidin ayranınızı için...
Tuncelidir bomba yagdirdigina gore.
yozgatmış. yav he he diye diyesim bile gelmiyor artık.
şunu artık bilmeyen yoktur umarım.
görsel
ya buna ne demeli
görsel

yozgat'a en büyük cezayı yozgat'ın cahil insanı vermiştir canlar. şu ufacık memlekette birbirlerine sıkıca kenetlenenip geliştirmek varken, birbirlerinin kuyusunu kazmış insanlar.
nerden mi biliyorum?
ben yozgatlıyım. ama yerlisi değilim.(daha önceleri de yazmıştım ama olsun tatar ve ahıska türkü kökenliyim, neyse)
kendimi bir türrlü yozgat'a ait hissedemeyen bir yozgatlı olarak ben de bu laftan alınıyorum, sinirime dokunuyor. lan atatürk ne zaman böyle bir laf etmiş, kaynak verin koduklarım diyorum onu da gösteremiyorlar iyice küplere biniyorum.
istemediği değil de inceden kıl olduğu şehirler olabilir.

konyadaki heykelinin konyaya sırtı dönüktür. konyalılar sebebini delibaş mehmet isyanı olarak söyler.

ama heykeli kim yaptı, kim o yöne doğru yap dedi onlar ayrı konu tabi.
pensilvanya. *
Yazarın uydurmasıdır. Hikaye. Bartın dolaylarında da pamukprenses yaşamış o zaman. Hadi buyrun?
istanbuldur.
atatürk'ün bu şehirle ne alıp veremediği varmış biri de bize anlatsın da biz de bilelim amk. ortalıkta bir yığın hurafe dolanıyor hangisine inanacağımızı şaşırdık....
bir selanik asla değildir.
başında bulunduğu türk ordusundan herhangi bir askerinin şehit olup kanını akıtmadığı hiç bir yeri istememiştir.
isteyip de almaya ömrü yetmediği yerler vardır o ayrı. (musul, kerkük vb)
bilen bilir.
Kubilay'dan oturu menemen oldugu rivayet edilir. Gercekten de menemen Halki biraz tuhaftir.
Ankara'dır; ama başkent için. Atatürk başkent olarak Eskişehir demiş önce, sonra Kazım Karabekir'in ileri görüşlü tavsiyesiyle Ankara olmuştur başkent.
Dikkat: Nutuk'ta yazmaz böyle şeyler, başka kaynaklara da bakın arada.
-öyle bir şehir yoktur olmadı da!!
istanbul değildir nedenini bilen bilir.
bu durum yeni bir bilimsel metot da geliştirmiştir. artık yazdığımız tarihi bilgilere referans göstermemiz bir zorunluluk olmaktan çıkmıştır. çünkü bilen bilir.

(bkz: bilenin aslında bütün durumlarda bilmesi durumu)
paşam yozgat yanıyor napalım demişler, çevirin kimse kaçmasın demiş.
uludağ sözlük'tür, nedenini bilen bilir.
hakkari'yi atatürk istememiştir musul, erbil ve kerkük istenmiştir zaten atatürk'ün çizdiği sınırlarda hakkari, van ve Şırnak'ın bir kısmı yoktur ancak maalesef bazı karaktersizler yüzünden zorla dayatılmıştır. mecbur kalınmıştır ingilizlerin ve batılıların bu günleri hesaplayarak attığı kazıktır.

görsel
öyle bir şehir var mı bilmiyorum ama keşke hakkari olsaydı diyorum...
edit: ne kadar hakkari hayranı varmış sözlükte...
pekin'dir nedenini bilen bilir.
yozgattır efendim. yozgatın komşuları olan sivas, kırşehir vs. gibi illerde bu durumu gayet iyi bilirler. zira 80 yıl çivi çakılmamıştır bu yörelere...
evet yozgat tır efendim. nedenini ise ancak bir yozgatlı bilir.
brükseldir. nedenini bilen bilir.
-vatan bir bütündür bölünemez-
M.Kemal Atatürk