bugün

--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=eSdvBNUuXh4&feature=related
--spoiler--

volkan konak çok güzel dile getirmiştir.
kimse kimseyi sevmek zorunda degil. zorundamıyım?.
muhtemelen dostluğunu kazanmak için milletin sıraya girdiği bir adamın lafıdır.
yobaz adamdır. "sanane amk istediğimi severim istediğimi sevmem" cevabı verilmesi gerekir.

(bkz: yobazlarla dost olmamak)
sevmek zorla olacak bir şey değil de saygıya zorlanması gereken dosttur. He saygı duymuyorsa ben de ona saygı duymam, saygı duymadığım ''adam ya da kadın'' ile dost olamam. Cahil ile sohbeti kesmek güzel.
güzel sözdür efenim...
dostun olmayacak adamın da çok kamaşullahındaydı diyerek savuşturulabilecek fikrimsi.
kimsenin başka bir kimseyi sevme zorunluluğu yoktur efenim.
ideolojisi duygularından daha güçlü olan aslında Türk kanı taşıyan herkesin sahip olması gereken özellik.
şov yapanların lafıdır.

geçenler de bu lafı edenin hemşehrisi var. şair bozuntusu. ilginç hikayeler adamı. garip kişilik. gözlüklü hani kıvırcık;

"bir dönem futbol oynadım. kaleciydim. sebebi de takıma sırtımı dönmemek." nevilerinden laf etmişti. breh breh breh.

ikisi içinde gerçekten temennim şov yapmaları yönündedir. eğer samimi hisleri bunlarsa hakikaten vaziyet vahim.
'nolur ol yalvarırım' nidaları eşliğinde dizine kapanılası insan söylemi.
Ortalama 10 yıl kadar sonra söyleyecek kişinin dost bulamamasıyla sonuçlanacak cümledir. Nitekim, günümüze bakıldığında atatürk git gide yok olmaktadır...
bu yüzyılda artık gerek ingilizler, gerek fransızlar, gerek almanlar bile atatürk'ü seviyor (saygı duymayı geçtim) ama kendine türk diyen, kendi ülkesini kurmuş adama daha saygı göstermeyi bilmeyen şerefsizlere söylenmiş bir sözdür.
demek ki, dost edinme kaygısı taşıyan bu kişinin, dost edinmedeki kriteri, kendi iradesini devre dışı bırakıp, atatürk ü merkeze almak olmuş. hangi açıdan ele alırsak alalım, hazin bir durum.
Silkip atabilirsiniz cinsiyeti farketmez.
görsel
Bende meraklıydım seninle dost olmaya.
Çomar dan post atatürk ü sevmeyen den dost olmaz.