bugün

vardır ama recep tayyip erdoğan'ı sevmeme hakkı yoktur. reisimizi beğenmiyorsanız hadi yallah avrupaya
var tabi lan kimse sevmek zorunda değil.
Sevme zorunluluğu olamayabilir ama sevenlere saygı duymak zorundadır.
sevmeyebilirsiniz.
ama saygı duyacaksınız!
Ümmetin hakkıdır.
(Allah’ın dostunu seven, düşmanını düşman bilenin imanı kâmil olur.) [Ebu Davud]
Birisi recep tayyip gibi bi insanla Atatürk'ü bir tutmuş. Ülkenin bu hallere gelmesi gerçekten üzücü. Sevmiyor olabilirsiniz. Ama bu onun heykellerine, onun kurduğu cumhuriyete, onun anılarına zarar verme hakkını size vermez. Ki emin olun zarar vermeye kalkarsanız bir sürü Atatürkçü buna engel olmaya hazırdır.
Ya sev ya terk et...
Sevgi de saygi da otomatik olarak var edilemez; kazanilir.

Ataturk'un yaptiklarini yapan birine sevgi/saygi duymuyorsan eger; ya ayni toplumda yasamiyoruz ya da sen Ataturk'u tanimiyorsun.

Sonuc olarak senin saygi duyma zorunlulugun yoksa, bizim de saygi duymayana saygi duyma zorunlulugumuz yok. siktirip gidebilirsin mesela.
(bkz: yallah arabistana)
Vardır. Elbette sevmeyebilirsin. Ama saygı duyacaksın. Zira onun senin sevgine ihtiyacı olduğunu sanmıyorum güzel kardeşim.
kimse kimseyi sevmek zorunda değil ki kardeşim. yasayla, yaptığı açığa çıkmaması gereken şeyleri korunup, diğer iyi yaptığı şeyleri göze sokula sokula anlatılan birini sevmemiz için yine yasa çıkarın "sevmemek suçtur" gibisinden de sevelim ahahahaha.
Her te ce vatandaşının sahip olması gereken ve anayasayla güvence altına alınması gereken haktır.

Evet sevmiyorum zorla mı ? Ayrıca saygı da duymuyorum zorla mı anasını satiim.
Sevmeme hakkı elbette vardır, bunu beyan etme konusunda da özgürsünüz. atatürk'e hakaret etmediğiniz sürece problem yok.
Var olan hak. Vatan haini olmak da bir seçim meselesi. O'nu sevmeme hakkınız elbette var;

Ama sike sike saygı duyacaksınız!
öyle bir hak yoktur. sikile sikile seveceksiniz.
Evet malesef öyle bir hakkınız yok bu ülke sınırları içersinde. Dilerseniz başka ülkede yaşayıp sevmeyebilirsiniz. Yallah.
türkiyemizde her insanın kullanabileceği hak. atatürk ben de seni sevmiyorum. sevenlerle de iletişime geçmiyorum. sevmeyenlerle aramı hiç bozmuyorum. çünkü onlar çok değerli insanlar.
ha sevmezsin ama saygı duymama hakkına sahip değilsin.
allahın yarattığı dünyada yaşayıp allahı yok sayanlar var. şaşırtmıyor.
100 tane bos arkadasin olacagina 1 tane delikanli düsmanin olsun derlerdi bir zamanlar , o sebepten böyle bos teneke hatta kisilik fukarasi insanlarin Gazi mustafa kemal atatürk ü sevmemesi biraktigi mirasin gelecegi acisindan daha faydali , arabistana fogru siktirolup gidebilirler tutanda yok zaten .
Sevmeyebilir. Bundan daha mantıklı bir şey yoktur. Ancak saygı boyutunu aşarsa o zaman yallah başka ülkeye..
Atatürk'ü sevmeme hakkı tabi ki olabilir ve bu tartışılmaz. insanlara zorla bunu şunu sev diye baskı yönlendirme yapılamaz ve sevmiyor diye hukuki yaptırımlar uygulanamaz.

Hava soğudu diye boğazlı kazak giymeyi sevmeyen veya Manisa da yaşayıp mesir macunu sevmeyen birine ya da Adanalı olup acılı Adana kebabı sevmiyor diye birini yargılamak ona yaptırım uygulamak olmayacağı gibi Atatürk veya Erdoğan bahçeli Özal Kılıçdaroğlu vb kişileri de sevmeyen birine bunu açıkça ifade eden birine neden sevmiyorsun diye baskı yaptırım uygulanamaz.
yoktur, olmaması gerekendir.

rus çöpü ya da ortadoğulu iseniz serbest ama.
Düşünce hürriyeti adı altındadır.
Ne böyle bir hak ne böyle bir had yok. Sizin gibilerin bu ülkede nefes almaya hakkı yok.