bugün

aslında haram olmayan ama çoğu kişi tarafından haram sanılan ettir, zira et yiyen hayvan ve kendi pisliğini yiyen hayvanın eti yenmez.
fransada kıyma şeklinde satır etle doğranıp çiğ tüketilen et.
Binek olarak kullanılsın diye yaratılan bir hayvanın etidir.
yenilmesinde bir sakınca yoktur. koku tat veya görüntü olarak inek etinden ayırt edilemez. çiğken biraz daha kırmızıdır. ve daha zor pişer. az pişerse sert olur. türk diyarlarında at eti yenir. kazaklarda ve türkmenlerde at etinden meşhur yemekler vardır.
et döner + ayran 2 lira diyince akla gelen ilk et türüdür.
Bilmeden de olsa herkesin tadına bi şekilde baktığı et türü.
Hanefi mezhebine göre mekruh, diğer mezheplere göre helaldir.

Orta Asya Türkleri kurutulmuşunu pek sever.
Çoğumuzun istemeden de olsa yediğidir.
dışarıda yediğimiz her yemekte çıkma ihtimali olan et.

yasal hale getirseler de en azından hijyenik şartlarda kesim yapılsa.
görsel
alternatif olarak (bkz: eşek eti)
rusyada sıradan marketlerde sucuğu satılan et. işin tuhafı üzerinde helal damgası var. neyse yedim. eah işte güzel de değil kötü de. 4 yıl afyon sucuğu yemiş bir yurdum insanı olarak zaten bi beklentim yoktu.
Kazakistan'da markette satılan ürün.
Yemiş olma ihtimalimizin olduğu etlerin içinde belki de en masumu.
geçen gece koşturuyordu biri sokaklarda amk , kurban harici bir zamanda hiç sokakta koşturan bir inek boğa falan görmedim ama at gördüm , demek ki atlar daha çok amk
kimse atlara toplu soykırım yapmadığından atlar daha fazla olabilir vesselam.
(bkz: haha soykırdım)
kimse atlara toplu soykırım yapmadığından atlar daha fazla olabilir vesselam.
(bkz: haha soykırdım)
Diğer etlere oranla şeker orani yuksek ve aromatiktir. Olsa da yesek.
yemek isteyenlerin burger king'de menu olarak satılan ve tüm menüde bulunan ettir. afiyet olsun.
Türkler, gerçek türkler.

Geçmişte, zorda kaldıklarında at eti yemişlerdir. Normal zamanda yememelerinin sebebi ise, atın kutsal olması.
1 adet horse steak house lütfen!!
kazakistan da halen yenir ve lüks bir öğündür.
it etine karışmış. izi de olabilir.
Helaldir..sadece alışkanlığımızda yoktur..insanın yedikleri coğrafya ve kültürle biçimlenir..
üniversitede türkmen ya da kazak bir arkadaşım ülkelerinde at etinin daha pahalı ve kaliteli varsayılan dana etininse daha az rağbet gören beğenilmeyen bir gıda olduğunu söylemişti.
ayrıca erdal bakkalın tayfasına yedirdiği ettir kendileri