1. 1.
  Bursalı, dağılmış melodik death metal grubu
  http://www.assassination.4t.com (bkz: death metal)
  1 ... pipireis
 2. 2.
  Kökü hasan sabbah'ın kurduğu haşhaşiler tarikatinden gelen ingilizce kelimedir. Hasan sabbah kurduğu tarikattekilere haşhaş ile sahte cennetler yaratıp onları büyük devlet adamlarını öldürtmek için süikastçi olarak kullanır.
  1 ... zall
 3. 3.
  amin maalouf, semerkantkitabında (#42317) no'lu girdi'de zall arkadaşımızın belirttiği sav'a karşı çıkar.
  ... eski liberal
 4. 4.
  ingilizce, suikast.
  ... mta88
 5. 5.
  korece adı amsal olan kore filmidir.

  Kore, 1933 yılında Japon ordusu tarafından işgal edilince pek çok direniş savaşçısı sürgüne gittikleri Çin'de mücadelelerini uzaktan organize etmek zorunda kalmıştır. Direniş grubu Japon ordusunun en yüksek rütbeli askerinin Kore'yi ziyaret edeceğini öğrenince riske girip suikast düzenlemeyi planlarlar. Ancak silahı kullanacak tek keskin nişancı Şanghay hapishanesinde yatan Ahn Ok-yun'dur. Direniş ajanı Yem Sek-jin, Ahn Ok-yun'u hapisten çıkarıp Direniş'e katmak istediği bilgisi grup içindeki bir hain tarafından Japonlara sızdırılır. Artık Ok- yun ve savaşçıları sadece Çin'deki hapishaneden kaçmak zorunda değil Japon ordusu ve onu öldürmeye çalışan kiralık katilden de kaçmak zorundadır.

  iyi bir film olmuş. gerçi yer yer yeşilçam filmi izlediğimi düşündürttü. mesela cüneyt arkın'ı hatırlatırcasına defalarca kez kurşun yiyen karakterlerin ayakta kalmaları, bir türlü yıkılmamaları ya da sağlam bir bıçak darbesi yiyen herifin ölmemesi, son anda ortaya çıkan ve varlığına zerre inandırmayan bir aşk ve son öpücük klişeleri, gene inandırıcılığı zedelese de göze fazla batmayan ikiz karakter vs dönem, mekânlar başarıyla görselleştirilmiş, fakat işgal durumuna çok iyi değinilebildiği söylenemez. işgalle ilgili vurucu bir iki sahne var, geriye kalanı zaten suikast planları, çabaları vs böyle eksikleri de var. fakat 2,5 saat boyunca ilgiyi ayakta tutmayı başarmış yönetmen chi. bu da küçümsenmeyecek bir başarı. fazla inandırıcı olamayan ikiz karakterle de şaşırtmayı başarıyor. çatışma sekansları ise iyi çekilmiş, kurgulanmış, heyecanlı sekanslar. oyunculuklarda da sorun yok. bilhassa başro ji-hyun jun'un gene etkileyici idi. insanın bütün filmlerini izleyesi geliyor.

  özetle eğlenceli, sürükleyici bir suikast/intikam/dönem filmi.
  ... sundog
 6. 6.
  ingilizce bileneler için tanım:
  one ass behind another ass...behind that i...and behind me the whole nation.
  1 ... monk of monkmountain