bugün

sanırım sadece kuralda var olan yasak. askere giden arkadaşlarım maşallah her gün instadalar. storyler falan havada uçuşuyor. hikaye paylaşıyorum ilk 10 kişinin arasında onlar var.
sadece lafta olan yasak. kardeşim komutanının yanında beni arıyordu.
aynı şekilde komutanlara da yasaktır.
Dünyada gelmiş geçmiş en yasak uygulama napıcak telefonla biryerimi patlatacak asker.
Günümüzde pekte takılmayan yasaktır. Yurdum insanının takmadığı yasaktır. Misal; komşumuzun oğlu şırnak uludere de askerlik yapıyor çocuk çatışmada olacağına 7/24 facebookda durum güncellıyor.
belki de arkadaşları asker olanların online ortamlarda akıl sağlıklarını korumaları açısından iyidir. zira boku çıkar o işin.

(bkz: mustafa komutan ve içtima keyfi)
Artık rafa kalkmış bir yasaktır. Bir çok askeri bölükte erler telefon kullanabilmektedir. Özellikle 8-10 kişilik bölüklerde.
pek çok askerin uymadığı, yakalanması halinde ise askerliklerinin uzamasına dolayısı ile de cezalar almasına neden olan yasaktır.
Sosyal tesislerde çalışan erlere komutanlar kendine cep telefonu al diye ısrar ettiklerini düşündüğümüzde ne kadar uygulandığı tartışılır yasaktır.
Sosyal tesislerde çalışan erlere komutanlar kendine cep telefonu al diye ısrar ettiklerini düşündüğümüzde ne kadar uygulandığı tartışılır yasaktır.
saçmadır, çünkü sen o askeri hem zorla askere alıyorsun, hem de bilgi sızdırabilir diye telefonu yasaklanıyorsun. e o adamların kaçı askere gitmek istiyor sor bakalım, hem zorunlu askerlik çıkart hem de saçma yasaklar koy. oldu canım, başka ?
saçmadır. bu yasak karşısında askere gidenlerin çoğunun zaten içerde telefonu vardır.
saçmalık değil gerekliliktir. Özellikle operasyon birliklerinde mutlaka olması gerekir.

evet yıl 2013 olmuş ancak içimizde'ki orospu çocukları yok olmamıştır. Herhangi bir operasyon öncesinde bilgi sızdırma olayları yaşanabilir, karakol içerisindeki anlık durumlar çok basit bir şekilde dışarıya aktarılabilir. Oturduğunuz yerden yarrak-kürek konuşmayın.
yakalatmadıkça olmayan yasaktır.
karakol komutanı böyle derdi. mantığa gel.
normal olan ve olması gerekendir. ıstihparat diye bir şey var kardeşim. düşmanın eli armut toplamıyor. operasyona gitmeden önce;

dur bi annemi arayayım

alo anne nasılsın?

iyi oğlum sen nasılsın?

bende iyi bugün saat 15:00 de operasyona gidiyoruz bi arayayım dedim dediğin anda o operasyon bitmiştir kardeşlerim.
Dünyanın diğer ülkelerinde paralı asker kullanılır. Adamlar profosyonel oldukları ve işlerini yıllardır yaptıkları için telefonda verecekleri bilgiye dikkat ederler. Bizim 20 yaşındaki asker zorla asker olmuştur. Anasını karısını sevgilisini özler. Arar ben operasyona gidiyorum der. Bilmemne dağında terörist varmış der. Annesi altın günlerinde komşularına anlatır. Sevgilisi çalıştığı yerdekilere anlatır.

Tedbirdendir.
(bkz: askerden sözlüğe giren yazarlar)dan haberleri yok sanırım.
(bkz: askeri casusluk) böyle bir davadan onlarca adamı tutuklamışlardı daha yeni. bi de telefon bilgisayar olsa neler olur tahmin edemiyorum.
kitada askerlik yapanlar icin zaruridir fakat batida askerlik yapanlar icin cokta onemli olmadigi kanidindayim.

Soylede bir sey var; batidaki askerin carsisi var birlikleri genelde daha kapsamli oluyor ve cep telefonuna olan ihtiyac daha az ama doguda boyle degil ozellikler ust bolgesi ve karakollarda askerlik yapanlar icin sartlar daha zor

- bir donem santralci oldum ve resmen dert babasi olmustum;
-- ayrilik,vefat haberleri ve turlu turlu sikintilari ilk duyanin sen olmasi cok kotu ozellikle bizim bolgede catisma olunca anneler arayip oglumla konusayim diye aglarlardi , cep telefonu olmasin tamam ama ya ankesor sayisi artmali yada tuyt gibi uydu gorusmesi yapilacak cihazlar yayginlasmali
Nobet kulesine telefon bagladigim oluyordu bu ise cok tehlikeliydi ama giz cocugu terketmis ne yapalim baska.
özellikle doğu ve güneydoğu anadolu bölgesinde askerlik yapan kardeşlerimiz için geçerli olmayan kuraldır. diyarbakırda askerliğini bitiren bir akrabamın ben bazen yüzbaşının telefonuyla sevgilimi arıyordum dediğini dün gibi hatırlarım. abartmayı seven bir kişiliktir orası ayrı.
gece santralcilerini baglamayan yasaktir.
Bilgi sızdırma, telefon kullanmadan da olur. Ama işlerine gelmez rütbelilerin: askerde sürekli dış görevdeydim, turistlerle iletişim kurup, devriye atıyordum. Bilgi sızdırsam, oralarda sızdırırdım. Bu diğer askerler için de geçerli.. Kendi askerine güvenmiyorsan, onu neden tsk'ya sokuyorsun ? Güvenmiyorsan, nizamiye'den içeri sokma.. Nasıl saçma bir teşkilat bu anlamadım..
deveye sormuşlar boynun neden eğri... deve demiş böyle işin amına koyayım ... kısacası askerlik süresince karşılaşılan saçmalıklardandır.
(bkz: whatsup içtima grubu)
varsa öyle bir yasak vardır bir bildikleri.