1. .
  kalecinin üstünden topun ağlara gönderilmesi amacıyla yapılan, gol olduğu takdirde spikerlerin her ne şekilde olursa olsun akıl dolu bir gol vurgusunu kullandığı gol şansı.
  ...
  #1170556 :)
 2. .
  (bkz: akula vuruşu)
  ...
  #1170583 :)
 3. .
  her baba yiğidin harcı olmayan bir gol vuruşudur. gol yapıldığı takdirde atan ve izleyenler kendinden gecebilecek kadar sevinirler. türkiyede bu işin gelmiş gecmiş en iyi ustası george hagi idi. bi daha da böle bi usta gelmedi.
  bir de fazla sallayan birine aşırtma vur da üstümüze gelmesin gibisinden söylenen bir söz vardır o da ayrı bi inceleme konusudur.
  (bkz: sezarın hakkı sezara)
  ...
  #1170590 :)
 4. .
  eskiler topu şandelledi derlerdi. top şöyle süzüm süzüm süzülür ve siz merak içindesinizdir acaba ne olacak diye. ekran başında kafanız topla beraber yükselir, alçalır sanki topa güdüm vermeye çalışırmışsınız gibi.
  ...
  #1170611 :)
 5. .
  o pozisyona gelmiş her futbolcunun aklına gelmeyecek, o an düşünemeyceği vuruş şeklidir. ayrıca aklına gelse bile yetenek ister, öyle her futbolcu atamz... mesela emre'nin mallorca'ya attığı bir gol vardır.. akıl doludur.. ceza sahası çizgisi civarındadır, bakar kaleci biraz önde... yollar topu kalecinin üstünden kaleye...

  bir de ilie'den bahsetmemek olmaz... adam sanki bu konuya takmış gibi, bulduğu her fırsatta topun altına girer ve kalecinin üstünden bırakırdı ağlara..

  ayrıca ayrı bir zevktir bu golleri izlemek, top yavaş yavaş gider kaleye... havada süzülüşünü izlersiniz... tam goooll diye zıplayacak olursunuz ama top hala havadadır... nefesinizi tutup beklersiniz naralara atarak, tükürükler saçarak zıplamak için....
  ...
  #1170615 :)
 6. .
  (bkz: aykut kocaman)
  ...
  #1170652 :)
 7. .
  sanırım dünyada bu işi en iyi yapan adam ortega'ydı ama ne hikmetse türkiye'de hiç yapmadı sanırım. youtube ariel ortega yazdığınızda çıkan videoları izleyin ve adamın neleri attığını görün. açıymış, mesafeymiş sallamıyor adam her yerden aşırtma atıyor.
  ...
  #3398727 :)
 8. .
  (bkz: kezman ın beşiktaş a attığı gol)
  -1 ...
  #3398748 :)

kapat