bugün

evet ne yazık ki bu bir gerçektir.

kapitalizm bizi evirip çevirip zikerken, asgari ücretle çalışanlarda ister istemez onların uşağı oluyorlar.

yapmamız gereken, bütün asgari ücretle çalışan herkesin işten ayrılması ve asgari ücretli işe kimsenin meyillenmemesi. böylece asgari ücretler yükselecek, kapitalizmin kahyası falan olacağız.

gece gece iyi sıçtım ha.

edit: eksilenecek diye beklerken şukulandım. vay mk. beyler ayaklanak mı lan?
an itibariyle kapitalizmin anası ağlatılmıştır. tebrik ediyoruz. üç güne kalmaz sosyalizm gelir. sosyalist yönetim zamanında da bikaç sabah işe falan gitmezsek anarşizm gelir. böyle böyle yaşar gideriz. çok zevkli lan.
malesef çok çok çok acı gerçek. ama bekle kapitalizm ananı en azından kendi çapımda sikmeye geliyorum, içine sızıp içten çökerteceğim seni. en azından benim dünyamdan siktir olup gideceksin rabbimin izniyle.
(bkz: tek yol anarşikizm)
kapitalizmin uşağı olmamak için çalışmama lüksünü kullanarak lüks bir açlık yaşamayı gerektirir. *
bu durumda asgari ücretin üzerinde maaş alanlar kapitalizm'in uşağı değildir gibi saçma bir sonuç çıkar ortaya. çalışan herkes kapitalizmin uşağıdır arkadaş.
satınalan ve tüketen herkes. balıklar denizin içinde yaşadıklarının farkında değildir.
kimse asgari ücretle çalışıp kapitalizm'e hizmet etmek istemez buna karşı koymak isterse insan herzaman kaybeder çünkü kapitalizm ne yapar ne eder libya'dan, uganda'dan veya ay'dan bulur yine sömüreceği işçiyi.
iki ayda bir çift maaş alan kimin uşağı diye bir soruyu akla getiren bir güzelleme...
bir kaç laf öbeği ile duygularımızı da belirtelim:
(bkz: başka bir dünya mümkün).
(bkz: capitalism is not working).
doğrudur, çünkü insanları asgari ücret karşılığından eşek gibi çalıştıran zihniyet, kapitalizmin ta kendisidir.
geçimlerini sağlamak için çalışmak zorunda olan emekçilere kapitalizmin ücretli köleleri denmesi doğrudur.
Daha kısa anlatılamayacak şekilde açılmış çok doğru bir başlıktır. insanımızda beyinin olmadığının da çok güzel bir göstergesidir. Kaba tabir ile hayvan gibi günde 10 saat 12 saat hatta 15 saat çalışan insanlar var ve kazandıkları ücret asgari , belki asgariden de az belkide sigortası bile yatmıyor. Ben matematik öğretmeniyim mezun olduğum zaman bir çok iş yeri ile görüştüm ve bana teklifleri komediden öteye geçmedi. Bazıları yemek paramı bile vermiyordu. Benim istediğim ücret ise haftada 3 gün ve günde 8 saat çalışarak 600 lira almaktı.(sigorta yok). Ve hiç bir iş yeri kabul etmedi. Niye ? Çünkü benim yerime bu ücretten çok daha azına çalışacak angutlar var piyasada da ondan. Adamların çok fazla ihtiyacı olmasına rağmen almıyorlar ısrarla o angutun gelmesini bekliyorlar ve geliyorda. Daha sonra teklifimi kabul eden yerler çıktı ama iş işten geçmişti.Bizim insanımız gerizekalı sadece kendisinin ne kazandığına bakıyor ona iş verenin kendisi üzerinden ne kadar kazandığına hiç bakmıyor. Sonra kömürümüz yok diye ağlayın tabi biride gelsin emzik versin ağzınıza. Siz sizin olanın bile farkında olmadığınız sürece daha ağzınıza emzik verecek adam çok çıkar bu ülkede. Bence yine iyisiniz şimdilik emzik veriyorlar yarın ne verirler orasını da siz kestirin artık.

Bu ülkede demet akalın ve aklınıza gelebilecek onun gibi bir sürü insan sizin rüyanızda bile göremeyeceğiniz parayı bir gecede kazanıyor. Bir düşünün o ne yapıyor da kazanıyor ben ne yapmıyorum da kazanamıyorum diye.
kapitalizm için ne kadar ücret verdiği önemli değildir. asgari ücrette alınsa 3000-5000 tl maaş da alınsa kapitalizm çalışanın tüm enerjisini sömürmek ve daha fazlasını edinmek için insanı silip süpürecektir. malesef ki maaşlı her çalışan kapitalizmin kölesidir. (#15393164)
(bkz: komünist manifesto terk)
mantıklı bir düşüncedir ama o insanlarda bunu yapmak zorundalar aslında farkında değil kimse seni ezeni kendin ayakta tutuyorsun ama bu 3 5 kişiyle olacak iş değil eğer buna tek başına karşı gelirsen senin başın yanar malum senin yerinde çalışacak daha doğrusu sömürülecek çok işsiz var. insanlar bir gözünü açsa neler yapacaklarını görecekler.
kapitalizmin uşağı olan beyaz yakalıları, patronları, bankaları, medyayı vs atlayan önermedir. yanlış önermedir. asgari ücretle çalışanlar sadece sitemin köle sınıfıdır, uşağı değil.
kapitalizmi de yanlış anladığımızı gösteren önerme olmuştur aynı zamanda.
bazıları yalakalık uğruna köle olmaktan bile memnunken herkesten aynı tepkiyi beklemek hayalperestlik olur. bizim insanlarımız ezilmekten memnun oluyor bunu gün geçtikçe daha çok görüyoruz.
Dünyadaki insanlar, dünyanın bir gök taşı çarpması sonucu yok olabileceğine kolay bir şekilde inanabiliyor, ama kapitalizmin yıkılabileceğini akıllarına dahi getirmiyorlar. (Slavoj zizek)
evt kahrolsun kapitalizm ve onu bu ülkede uygulayan uygulatan erdoğan.
Kapitalizm tekelci marketler ve avm ler zinciri ile bakkal, kasap, bengi, konfeksiyon ve terzi gibi yüzlerce mesleği tekeline almıştır. Ayni zamanda kırsal kesimin ürettiği urunlere de el atarak tekellestirmeye doğru gitmektedir. işini kapitalistler e kaptiran esnaf, ciftçi ve köylüler boylece onlarin işletme ve fabrikalarinda ucuz iş gücünü saglamaktadir. Yani kapitalizm insani inek gibi hem etinden, hem sütünden faydalanarak kullanir.

Asgari ücret e zam vereceğim diyenler halt etmiştir. Zami kime isci isen ondan istersin.
Ülke gündemine üç yıl önceden ışık tutuyorum amk. Değerimi bilemediniz.
Kölelik neden kalktı (ya da şekil değiştirdi)
http://serdardevrim-ik.bl...en-kalkt-ya-da-sekil.html
Yalansa yalan diyin amk.
maddi imkansızlıklar sonucu , hayatın adaletsizliği ile asgari ücret alan dostlara lafım yok, allah yardımcıları olsun.

lakiiiiiin.

gördüğü akademik eğitim sonucu, gece gündüz götünü siktirip gecesini gündüzüne katan, gençliğini bu yolda heba etmiş bir adam alır yüksek meblayı,

tutup kendini içkiye, sekse, uyuşturucuya vermiş bir insan o asgari ücrete tamah edecek kardeşim.

eşit olmayacağız, adil olacağız, ne kadar ekmek o kadar köfte.

bir işin yarrağını yemeden, böreğini yiyemezsiniz.