bugün

asgari ücretle çalışan herkes kapitalizm uşağıdır

Daha kısa anlatılamayacak şekilde açılmış çok doğru bir başlıktır. insanımızda beyinin olmadığının da çok güzel bir göstergesidir. Kaba tabir ile hayvan gibi günde 10 saat 12 saat hatta 15 saat çalışan insanlar var ve kazandıkları ücret asgari , belki asgariden de az belkide sigortası bile yatmıyor. Ben matematik öğretmeniyim mezun olduğum zaman bir çok iş yeri ile görüştüm ve bana teklifleri komediden öteye geçmedi. Bazıları yemek paramı bile vermiyordu. Benim istediğim ücret ise haftada 3 gün ve günde 8 saat çalışarak 600 lira almaktı.(sigorta yok). Ve hiç bir iş yeri kabul etmedi. Niye ? Çünkü benim yerime bu ücretten çok daha azına çalışacak angutlar var piyasada da ondan. Adamların çok fazla ihtiyacı olmasına rağmen almıyorlar ısrarla o angutun gelmesini bekliyorlar ve geliyorda. Daha sonra teklifimi kabul eden yerler çıktı ama iş işten geçmişti.Bizim insanımız gerizekalı sadece kendisinin ne kazandığına bakıyor ona iş verenin kendisi üzerinden ne kadar kazandığına hiç bakmıyor. Sonra kömürümüz yok diye ağlayın tabi biride gelsin emzik versin ağzınıza. Siz sizin olanın bile farkında olmadığınız sürece daha ağzınıza emzik verecek adam çok çıkar bu ülkede. Bence yine iyisiniz şimdilik emzik veriyorlar yarın ne verirler orasını da siz kestirin artık.

Bu ülkede demet akalın ve aklınıza gelebilecek onun gibi bir sürü insan sizin rüyanızda bile göremeyeceğiniz parayı bir gecede kazanıyor. Bir düşünün o ne yapıyor da kazanıyor ben ne yapmıyorum da kazanamıyorum diye.