bugün

Arzum Okka Türk Kahvesi Makinesi... Arzum tam bir makine yapmış global manada ve lezzetini cidden beğendim. arzum türk kahvesi işini cezve ile kahve yapan elektrikli cezveleri, otomatik cezve olan telve'den bir tık öteye taşıyarak yapmış. Arzum, tasarımı şık bir "makine" yaparak Telve ve benzer cezvelerden ayrışmış.
bu ürüne bir mağazada demo ile rasladım. Fuarlarda görmüş, kahvesini tatmıştım ve çok beğenmiştim zaten.
sistem, bir hazneye konulan kahve ve şeker makine tarafından pişirilip telvesi ve köpüğü ile birlikte fincanınıza doğrudan servis ediliyor. Közde yavaş pişirme, kendini temizleme, otomatik temizlik ve kapanma gibi bir çok yeniliği barındıyor türk kahvesi için.
arka arkaya pişirmelerde şekerli şekersiz sorunu olur mu diye düşünüp denemeler yaptırıp kahveyi de tattım ve şekerli akabinde temizlik yaptırmadan yapılan şekersiz kahvede şeker tadı alamadım bile. Özellikle üstündeki köpüğü çok beğendim. zira Telve ya da diğer elektrikli cezvelerdeki köpüğün büyük çoğunluğu hava köpüğü... okka'nın köpüğü baloncuk gibi değil, daha kremamsı ve doğal.
Bence çok büyük iş yapmış arzum ve türk teknik ekibinin işi imiş hepsi.
yurt dışında daha da çok ürün satacaktır zira bu ürün global kahve makineleri çizgisinde ve kullanımında. maalesef türk kahvesi dünyanın eski kahve pişirme yöntemi iken yaklaşık 100 yıllık geçmişi olan espresso gibi global bir kahve olamadı. bunun en büyük nedeni de belirli bir standardı olmaması, el yeteneğine bağlı olması... bir de gerçek bir makinesinin olmaması... Arzum okka ile türk kahvesini ve türk kültürünü dünyaya yaymak daha kolay olacaktır!

http://www.arzumokka.com/

fiyatı biraz yüksek gibi gelebilir ama makine alıyorsunuz cezve değil... ben aldım ve keyifle kullanıyorum.
güncel Önemli Başlıklar