bugün

trt thm sanatçısı ..
ses , fizik , güzellik , narinlik , nazeninlik ... ne ararsan olan bi hatun kardeşimizdir ..
ama işte televole ile arasında soğuk yeller eser , ondan pek bilmez yurdumun güzel insanı..
bu türün bir diğer güzide örneği için ; (bkz: sevcan orhan)
sesi gercekten güzel olan türkücümüz.hani türkü pek dinlenmez bizim cagımızda nedense insanlar kro diye tabir ettigimiz gözle bakıyorlar fakat ruh halininde biraz kötü olması ile * özellikle kömür gözlüm türküsünü fevkalade iyi söylemiş olan türkücü.
kıvırcık ali adlı şahıs ile bir çok düeti bulunan türk halk müziği sanatçısı, türkü dinlemeyi sevenler için oldukça güzel bir ses vardır.
suan abidin biter ile evli olan sesi güzel yüzü güzel sarkıcımız. gidemem diye bir sarkısı var dinlenilmesi siddetle tavsiye edilir.
yaralı ceylanım'ı en güzel yorumlayan bayan solisttir.* müzikal altyapısı çok kuvvetli. ayrıca şu sıralar hamileliği ilerlediği için pek ortalarda gözükmüyor.
pir sultan abdal'ın "dostum dostum" adlı eserini en iyi yorumlayan türkücüdür. erzincanlıdır yanılmıyorsam.
kıvırcık aliden sonra abidinle beraber olması attan inip eşeğe binmeyle izah edilesi bir durum.
kapasite olarak biraz daha kitap roman vs. okuması ve kendini geliştirmesi gerekir.
çok sıradan ve yapmacık tavırları var. sabit dursa türkü daha iyi anlaşılacak. türkünün ciddiyetine tecavüz etmişliği çoktur.
abdullah öcalan posterleri ve sikko pkk bayrakları eşliğinde konser verenler kervanına katılarak gözümde vatan haini sıfatını kolaylıkla kazanmış türkücü. severdim halbuki.
arzu diye bildirdiler bana. türküsever biri olmama rağmen duymamıştım. sonra yaralı ceylanım ı dinlettiler. ah be kardeşim. nerelerden aldın o sesi. binyılların ötsine gittim. bozkırlarda deli gibi koşasım geldi, cadırda yatasım, efkarlanasım geldi be. efkar.

türkün sesi, geleneği, türküleri seslendirdiği için severdik.
Kendisi de sesi de güzel olan ,sahneye çok yakışan sanatçı.
apo posteri ve çabutlar önünde türkü söyleyen biri.

kendinden sohutmuştur.

ilgili video için; http://www.youtube.com/watch?v=VHK79UnV5Ko
11 Mayıs Cumartesi günü akşam saat sekizde istanbul Güngören Kültür Merkezi'nde ücretsiz konseri olan türkücü.
azalarak bitti çok şükür. pkk paçavrası ve apo posteri önünde türkü söylüyordu. abidin biter'in karısı gerçi. tencere-kapak.
pkk paçavraları ve apo posterleri önünde türkü söyleyerek, erzincan gibi güzel bir türkmen şehrine ve vatana ihanet etmiş türkücü eskisi. gerçi gerçek yüzünü açığa çıkarması iyi oldu. yoksa "ailemizin şirin kızı" sanıp bağrımıza basmaya devam edecektik.

yalnız şunu da söyleyeyim, kürt'ten alevi, türk'ten yezid olmaz. düşmanı olduğu türklerin inanç sistemidir alevilik. gök tanrı inancı ile islam'ın harmanlanmış halidir.
güncel Önemli Başlıklar