bugün

evlenme değilde 2nci 3ncü çocuğu yapmaya başladılar o kötü.
benimkiler yavaş yavaş ölmeye başladı.
"ne yavaş yavaşı 2 sene içerisinde hepsi evlendi itnelerin" söylemi ile karşı çıkmak istediğim mevzudur. uyuz herifler sözleşmiş gibi arka arkaya gitti hepsi 8 kişilik gruptan 2 kişi bekar olarak kaldık sadece *
yavaş yavaş değil çabucak evlenmeleridir. hatırlatma lan hatırlatma!

not: it gibi, çakal gibi, kahpe gibi oradan oraya sürtme kısmı beni kapsamıyor.
imzayı atarken yavaş yavaş, dans ederken yavaş yavaş, gerdekte patur kütür. *
keşke "yavaş yavaş" evlenseler.

yangından mal kaçırır gibi evlenip, hemen çocuk yapıyorlar.

ikinciye dönenler var.
Bir tanesi daha gitti cumartesi dedirten olaydır.
(bkz: bir ben kaldım)
gelecekte kariyer olarak bir bok yapamayacaklarının bilincinde olmak adlı çalışmadır. madem adam olamayacağım, bari evlenip koca parası yiyeyim kafası.
yaşımızın ilerlediğine delalet eder. ben daha doğru düzgün birini bulamadan çevremdeki insanların birer birer sözlenmesi ve nişanlanması tribe sokuyor beni. birisi olucakta hayatımda, yıllar geçecek nişanlanacağım falan önümde çok yıl var resmen. yaşlandık ulan iyice.
demek ki 25´lere merdiven dayamışız.
evlenen arkadaşların evine yemeğe misafir alınırsınız. o akşamın hatırası fotoğraflar sizin henüz evi terk etmenizden önce sosyal medyada paylaşılır. "kocişkomla misafir ağırladık." açıklaması ve türlü minnoş heştegler kusturur.

kapıdan uğurlanırken düğünde taktığınız altınları kendinize yatırım olarak görürsünüz. mutluluklar dilersiniz. yalnızlığın en azından bir süre daha tadını çıkarırsınız.
artık maalesef hızlanmaya başladı. sırf bu ay 3 tane düğün var.

o çeyrekleri takarken bir demek istediklerim var bir de diyebildiklerim.

"elif, ben ilk defa böyle aşık oldum dediğin 49. adamla evleniyorsun bu dangalaklar da hala bu numaraları yiyor helal olsun kız sana" diye içimden söylenip, dışa vuruşum "hakettiğin mutluluk canım arkadaşım, harikasınız" diyebiliyorum ya..
bende az yavşak değilim be.
Özellikle yaz aylarının gelmesi ile birlikte yapılan dünya kötüsü eylemdir.
Koca istiyooom gel beni al! diyen kadın gibi etrafta tutarsızca koşturasım var.
evlensinler. daha o yaşta özgürlüklerini kaybetsinler.
Oooo ben çocuklarının sünnetine bile gitmeye başladım.
Arkadaslarimin amina koyayim dedirtir.
işin en kötü taraflarından biri de evlenen arkadaşın hanımının kıskanç olma durumudur. sırf bekarım diye benden uzak tutmaya çalışır (yani ben öyle tahmin ediyorum). ulan senin kocanın yediği haltların benimle alakası yok. benimle zaman geçirse zaten efendi adam olurdu.

not: o kendini bilmiyor.
Çoğu ikinci çocuğu planlıyor. Bende teyze olarak çeyrek taka taka devam ediyorum.
Çeyreğin gıcırını hayat takmış bulunuyor bize işin aslı. Göt baş oynatmaya gerek yok sanırım.
18 yaşında arkadaşlarım evlendiği için halime şükrettiren durum. hangi şartlarda evlendiklerini az çok tahmin edebilirsiniz.
bekarlık sultanlıktır da. tek başına tadı çıkmaz sultanlığın bir gün ruhun daralır.
evlenmeden önce de "kanka hayatını yaşa ne evlenmesi" ama evlendikten sonra arayıp sormaz amcıklar.
Fazla arkadaşım yok ama beraber büyüdüğüm kuzenlerim evleniyor.