bugün

Genellikle her lisede vardır bu kişiden. bellidir o kişi, kavgacı grubun arkadaşıdır. öyle çıkışlarda hemen evine gitmez, sürter dışarda filan ama kavga doğasına aykırıdır. görev adamıdır. montlar kitaplar hatta zaman zaman ortamdaki kızların güvenliği ondan sorulur.sevilir ortamda, grubun güzel çocuğudur o, montlar ondan sorulur.
kavgaya bulaşmak istemeyen,arkadaşlarınıda bırakmak istemeyen ozaman bi boka yarayayım diyen insandır.
kavgayı sevmemesine karşın kavga edenlerin arasını bulmayarak şiddete prim veren öğrencidir.
(bkz: ezik adam)
(bkz: çıkışta kavga var)

(bkz: çıkışta kızlar teklif ediyormuş)
anaerkil bir familyadan yetişmiş babası annesinin sözünden çıkmayan sevimli erkek müsvettesi.
(bkz: montla sıç)
uzun eşek'teki yastık; şarkıdaki aranjör; düğünlerde bulaşıkçı; ver-kaç'taki verilip kaçılan insandır. sönüktür, ortam renginde farkedilmeyen şeffaf insandır. özünde iyilik vardır, ama saftır.
kavga durumunda elinden bir şey gelmeyen insandır. zayıftır, güçsüzdür velhasıl elinden sadece bu iş geldiği için bunu yapmaktadır. yadırganmaması gerekir hatta böyle bir arkadaşın olması insana huzur verir.
kavga başladıktan sonra ayrılın hacım diyen yaratıktır.
lojistik destek birimidir. ayrıca takviye birlik çağırır olay mahalline.
kavga esnasında terleyen arkadaşları soğuk almasın, hasta olmasın diye hal-i hazırda bekleyen anaç arkadaştır...

kavgadan çıkanın sırtına hemen geçiriverir montunu...

"aferin kemâl, iyi korudun kendini, otur dinlen artık sen..."
hala vardır bu tiplerden.
liberal liselidir. adam smith okumuştur.

(bkz: bırakınız yapsınlar bırakınız geçsinler)
okul kazanıp gittiğinde yerine yeni adam aranan, eski liseli yeni ünilidir.
arafta kalmış lanet hümanisttir.
tek kale maçın değişmez kalecisidir.
(bkz: bak bu kızı üzersen karşında beni bulursun)

model bu...
askı görevini üstlenen liseli.
Arkadaş grubunun içerisinde her zaman geri planda kalmış bireydir. Aslında arkadaşları onun kavga içerisinde pek etkin olamayacağını bildikleri için ona montları verirler. Oda elinde montlarla '' yapmayın abi ya, oğlum polis gelecek, böyle yapıyorsanız ben gidiyorum ... '' gibi cümlelerle barışcıl havayı yakalamak ister.**
ortaokulda üstlendiğim görev . bu bendim lan...
kavga değil görev adamıdır. spor kulübündeki karşılığı malzemeci, sinemadaki karşılığı ise aksesuar Sorumlusudur.
teneffüste kantine giden gönüllü, beden dersinde saatlerin emanet edildiği muhammedül emin yine aynı kişidir.
iki eli dolu sınıf arkadaşlarına tezahürat yapacak olan liselidir. rakip sınıfın öğrencilerine başarılar dilemesi ekstra centilmenlik puanının hanesine yazılmasına sebep olacaktır.
görev yüklenilmediği zamanlarda ise mevzunun bitmesine yakın ortaya çıkar elinde patates kızartması ve cam şişe kola ile, "aga nooolduaa" en sık kullandığı cumlelerdendir.
kendini geri plana atmış olan sakin liselidir.