ahmet kaya'nın en güzel şarkılarından birisi. hel o solosu yok mu..

ağladım göz yaşlarım döndü denize
ben derdimi kimseye söyleyemedim
kurşunlara gelirken arka mahlede
düştüm de yerlere bir of demedim

başıma neler geldi sana diyemedim
beni kaç kere dövdüler(vurdular)
adını söylemedim of of of of
yıkılsın evin

ağladım gözyaşlarım düştü ateşe
yine de bu yangını söndüremedim
bağıra bağıra yazdım seni içime
bir kez olsun yüzünü güldüremedim
başıma neler geldi
sana diyemedim
beni kaç kere dövdüler
adını söylemedim

http://www.youtube.com/watch?v=3ZyhBW_MxGM
bir ahmet kaya şarkısıdır.

bağıra bağıra yazdım seni içime,
bir türlü yüzünü güldüremedim.

bu kısmı o kadar içten söylüyor ki tüylerim diken diken oluyor.
...
başıma neler geldi
sana diyemedim...
gibi insanın kalbini delip geçen, sen üzülme içerikli ahmet kaya şarkısı.
giriş kısmındaki solo keman süperdir.
Başıma neler geldi sana diyemedim, beni kaç kere dövdüler adını söylemedim diyor ya hani ahmet kaya, gerçekten beni vur allah vur dövmüşler de adını söylememişim gibi hissediyorum. Yaşamadığın acıyı yaşatıyor adam.
--spoiler--
Ağladım gözyaşlarım düştü ateşe
Yine de bu yangını söndüremedim
Bağıra bağıra yazdım seni içime
Bir kez olsun yüzünü güldüremedim
--spoiler--
klibi de ayrı bir güzel olan, ahmet kaya nın yine yorumculuk dersi verdiği şarkı.

http://www.dailymotion.co...ahalle-wwwparissurg_music
lisede aşık,berduş ve her türk genci gibi kelebek bıçak taşıdığımız günlerdi ve biz sevgiliyi ancak cama çıktığında görebiliyorduk kar altında beklerken. pencereden attığı o bakışlar adeta bir lutuftu. saatte bir bakardı aşağı hala orada ise daha bir asılırdı derslerine. sonra o güzel bir okul kazandı, bizse aynı sokakta ki kahvede okeye dönmeyi. öyle triplerdi işte bu şarkının bizi anlattığını düşünüp sevdiğimiz zamanlar..
en bi enfes ahmet kaya şarkılarından.
bir yaz gününe uygun olmasa da, hatırlatasım geldi.
Geceye efkar katar. Evet.
normalde iyi bir efkar şarkısı olmakla birlikte, "yıkılsıınnn evinnn" bedduasında bünyemde ister istemez bir gülme isteği oluşturuyor.
"başıma neler geldi sana diyemedim" kısmıyla adeta süründürür..
ahmet kaya klasiklerinden .severek dinliyoruz.
ne mutlu arka mahalleler vardı biz çocukken ,plastik topların ve bilumum pet şişelerin peşinden koşturduğumuz dönemlerdi. henüz markalar kaplamamıştı insanların bedenlerini ve ilkokul çocuklarının siyah önlükler giydiği annelerin yaka kolaladığı dönemlerdi,sular sık sık kesilirdi ama tedirginliğimiz pis kokmak üzerine değildi zira henüz bunu söyleyecek kabalıkta değildi bünyelerimiz,pazar günleri trt'de sinema olacak diye bütün hafta beklediğimiz komşuya video bağlantısı için 4.kattan kablo sarkıttığımız günlerdi üstelik,mahalleye büyük su damacanaları gelirdi hasırdan sepetlerin içine ve evet süt kamyonu bir köşede kadınlar elinde tencereler süt sırasında, telefon geldiğinde yan komşuya haber vermeler vardı.

artık siteler ve önlerinde duvarlar var..