akıl sağlığından süphe duyulan insan ayrıca messi yi tanımama olasılığıda çok yüksektir.
edit:ardacı arkadaşlar gerçekler acıdır eksi oylarınızı bekliyorum *
messi'yi gaziantep belediyespor'da oynayan biri zanneden, akıl sağlığı yerinde olmayan, futboldan zerre anlamayan, mal, salak,gerizekalı hatta denyo bir insandır.
(bkz: ne istedigini bilmeyen kiz)
realite den uzak olan kişidir.
hayalperest kılıklıdır.
Arda Turan ile Messi asla kıyaslanamayacak oyunculardır.Fakat messinin takım arkadaşlarıyla Ardanın takım arkadaşlarıda asla kıyaslanamaz Buda bir gerçektir.
messi bu adam neyin nesi

messi ile ancak messi kıyaslanabilir.
agüero ve c. ronaldo dışında kıyaslanabilecek kimse yoktur. bu kurala göre hastalıklı bir tür olarak yeni bir insan türü ile karşı karşıyayız.

(bkz: seviyenizi koruyunuz)
her yeni transfere "bilmem kaç alex eder" denmesiyle aynıdır.

çünkü ben bilmiyorum ki hıncal uluç ve morganize işler dışında bir galatasaray'lının böyle dediğini. medyada 2-3 kişi söyler "arda daha iyi" yada "şu kadar alex eder", rakip takım taraftarları bunu allayıp pullar, sonra çıkarlar "vay galatasaraylılar ne diyor hahaha" bu da güzel be abi.
bunu yapan rte ile atatürk ü de kıyaslayan insandır.
1.alternatif : muhtemelen selena nın yeni bölümlerini izleyip ardından tekrarlarını da izleyip bu psikoloji ile arda yı messi messi yi arda gibi gören insadır.
2. alternatif :selena sinem kobal ın arda ya maç öncesi sihir yapıp messinin ruhundan bir parça katabileceğine inanan insandır.
3. alternatif : daha doğmamıştır.
(bkz: beren saat güzelse angelina jolie ne)
(bkz: şaşırmış insan)
arda'yı yahut messi'yi daha çok sevmek meselesi değildir bu. mesele, kişisel duygularını futbolun gerçekleri karşısında baskın tutma meselesidir ki biz türkler bunu çok yaparız. akıl sağlığı yerinde olmasa bile azıcık futbol bilgisi olan bir insan -hadi bir kez el clasico izlemiş olsun- messi'nin, bırakın arda'yı, faal futbol hayatını sürdüren ve yıldız denilen birçok oyuncuyla dahi kıyaslanamayacak bir yetenek olduğunun ayırdına varabilir.
cesur'dur.
abartan insandır. arda turan türkiye' nin en yetenekli kramponlarından biridir ama neredeyse 1. 5 seneden bu yana galatasaray' a katkısı bir hayli azdır. messi ise, futbolu seven, profesyonelliğinin içindeki amatör ruhunu kaybetmeyen, takımına katkı sağlamak için çırpınan bir futbol ikonudur, fenomendir. kolay kolay hiçbir futbolcuyla karşılaştırılmamalıdır.
öncelikle şunu söyleyelim, bu insan(bunu yapan) galatasaraylı falan değildir. taraftarlar için konuşuyorum, yapan da %0.001'lik bir kesimdir anca.

bunu asıl yapan değnekler arda turan ve galatasaray düşmanlarıdır. o kişiler aklınca arda turan'la kafa bulup, arda'yı küçük düşürmek adına sürekli bu kıyaslamayı gündeme getirip mallıklarını perçinlemektedirler.

arda turan messi ile kıyaslanamaz elbette, ama bu kıyaslama yoluyla arda'ya bok atan angutların da henüz arda turan'la kıyaslanabilecek bir adam yetiştirememiş olması kendi ayıplarıdır.

saygılarımla.
quaresma ile c.ronaldo yu kıyaslayan tipten bir farkı yoktur. uçma be olum bilmem kaç gömlek diye bir tabir var.