bugün

Arabayla yolculuk yaparken, mide bulantısını önlemek ya da bulantıyı kesmek için denenen yollardır.
Yanlara bakmadan, sabit karşıya bakmak ...
(bkz: anti em)

fazla içerseniz kafa bile yapıyor müthiş.
ilaçların dışında,
-karşıya bakmak
-birşey okumamak
-uyumak ama yanındaki vatandaşın kucağına yatarak değil.kafa düz tutularak.
-film seyretmek (dikkat toplamak açısından)
bunun için ön koltuklarda oturup ufuk çizgisini görmek bi nebzede olsa durumu hafifletebilir.
(bkz: emedur) ya da (bkz: metpamid) ...
Arka tarafta oturmayın ve araba tutmasına dair ilaç için.
arabalara yakın gitmeyin. yoksa sizi tutar.
araba tutan insanlar, arabayı kendileri kullandıkları zaman bundan kurtulmaktadırlar.
bi çay kaşığı mazot için bi daha araba falan tutmaz.
çubuk kraker, tuzlu bisküvi.
araba derken bu bir otobüs de olabilir tabi. hem araba zaten sizin durup kusun amk ne kasıyosunuz.

ben size otobüstekinden bahsedeyim.

çayın ve topkekin çöplerini muavine tuttuğu mavi çöp poşetine basket yaptıktan sonra ayaklarınızı uzatın ve hafifçe koltuğu geri yatırarak rahat bir şekilde uzun zamandır açılamadığınız kıza mesajla ya da whatsaap yoluyla açılın. ona güzel sözler söyleyin, güldürmeye çalışın, sizinle vakit geçirmenin ona iyi geleceğini anlatmaya çalışın. böylelikle mide bulantınız geçmez ama bi manitanız olabilir belki. yok lan olmaz, bu seferde "hıı özgüveni yok heralde mesajla anlatıyo derdini" der, e normal açılsan da "bunun gözü dışarda olur kesin, aldatır beni" derdi. neyse en iyisi kusalım biz amk kusalım, buyrun.
(bkz: kese kağıdı)
cam açıp derin nefes almak.
araba sizi tutacağına, siz arabayı tutun.
küçükken neler çektim be erzuruma giderken 4-5 kere kusardım zamanla inadına inadına yolculuk ede ede alıştım hatta şimdi 8-10 senedir hiç bir sıkıntım yok ama bu sadece alışmak değil, önceden 302 303 otobüslerle köye giderken arabada sigara içerlerdi sıçanı osuranı herşey vardı şimdi son derece konfor arabalar isteyen film müzik takılabilir, kendi leptopunu götüren onla takılabilir ve ben bunu büyük kısmını teknolojiye bağlıyorum.
ön koltuğa oturmak mantıklı bir çözümdür fakat daha da iyisi, camları sonuna kadar açmaktır. alınan oksijen çok şeyi değiştirecektir.
araba tutmasını engellemek için alınan önemlerdir.

- bulantı hapı: kesinlikle bir işe yaramayıp tam tersi etki yapmaktadır.
-göbek deliğini yarabandıyla bantlamak: yapan eden sonucu nedir bi anlatıversin
-benzin içmek: arabanın benzin kokusundan olduğunu düşünen insanların yaptığı şey yuh diyorum.
En güzeli anti em.
alka seltzer çözümdür.
ağzınıza kalınca bi şey almak. çıkış yolu tıkansın de mi.
Uzmanlara göre araba tutması gibi hareket rahatsızlıklarının pek çok belirtisi bulunuyor. Bunlardan biri de artan salya üretimidir. Bu yöntem vücudun kusarken yüksek oranlara çıkan asit seviyesinden dişleri korumak için kullandığı bir koruma mekanizmasıdır.

Zeytinlerin içerisinde bulunan tanin maddesi tükürüğü kurutur ve kusma isteğini yok eder. Ancak bu çözüm sadece mide bulantısının ilk aşamalarında etkilidir. Tükürük salgılanmasının arttığı ilk anlarda tüketilirse zeytin işe yarar, lakin kusmak üzereyken bir şey yemek sizi daha rahatsız hissettirebilir.
Binmeyin en temizi budur.
sürekli binince arabalara geçiyor yani alışıyor herhalde bünye yani benim öyle oldu.