bugün

birbiriyle yarışıyorlarsa, yalnız seyahat edin. kim öne oturacak diye onlar düşünsün o saatten sonra.
aslında ne eşin ne de annenin yani daha doğrusu ikisinden birinin öne oturması bir mesaj olarak algılanmamalıdır, ama evli olmadığım için galiba şu an anlayamıyorum. bunu sorun etmeyecek hatta tatlı bir şekilde birbirine ikram da bulunacak bir annenizin olması ve hanım hanımcık saygı da kusur etmeyen ama sizin de sonuçta eşiniz, yoldaşınız olduğunu bilen bir karınızın olması erkek için dünyanın en güzel şeyidir herhalde. bence şöyle olmalı. eğer, çok muhabbet tez ayrılık getirir tarzında sık görüşme hali yoksa eşiniz ile annenizin, bence öne annenin oturması daha doğru gibi. onlar bizim küçükken gönlümüzü hoş ediyordu. erkek çocuğu olarak özellikler annelerimiz bize ayrı düşkündür. yaşlanırken de onların çocuk ruhlu olduğunu düşünürsek, öne oturmasını isteyerek gönüllerini hoş etmek güzel olacaktır diye düşünüyorum. tabii eşiniz ile de istişare halinde olarak.
o sebepten ötürüdür ön koltuk tokasını kırdım değiştirmiyorum..ikisi de arkaya oturuyor kuzu kuzu..Öne oturduklarında koltuk geriye yatıyor.
PROTOKOL ANNENiN OTURMASI YÖNÜNDE

(bkz: TÖRE BÖYLE EMREDER OĞUL!)
eşim...
Işte bu düşüncelerle mücadele ederken hayat akıp gidiyor.
ikisini de dolmuşla gönderin rahat edin.
islam'a göre anne, eşten daha üstündür. ön koltuğun daha prestijli olduğunu düşünürsek eğer arada bir çekişme yoksa annenin öne oturması daha iyidir. ha yok arada bir çekişme varsa, eğer biri sürmeyi biliyorsa arabayı ona verin kendiniz arkaya geçin. eğer ikisi de bilmiyorsa arabayı satın bu sorundan kurtulun.
Adam fetva veriyor aq. Altı üstü koltuk.. *
Bence baldız varsa baldız oturmalı.
bir adet honda s2000 vb gibi bir araba alınır, sorun kökten çözülür. Kimin işi varsa o biner. bir de onların dırdırını mı çekeceğim!
ikisi de var olsaydı düşünülürdü.
millet uzaya 100. uydusunu fırlatıyor, bizimkilerin düştüğü derde bak.
anam oturur. eşim daha dünkü bok evet.
ön koltuk daha mı hızlı gidiyor anlamadım ki? kim oturursa otursun. yeter ki sağ olsunlar da birisi arkada birisi yanımda otursun.
Tabiki ikisi de değil, bacanağım oturur.
Gelin arabayı kullansın, anneyle oğul aralarında halletsinler, gelini bu işe karıştırıp polemik yaratmayın. Ayrıca “da” ayrı olmayacak.
Tontiş anneler , sen öne geç kızım derler , gelin de aa annecim sen geç , lütfen der. En sonunda gelin arabayı sürer , kayınvalide öne oturur , erkek arkaya oturur.
bilmiyorlar ki arkada oturmak daha havalı, genel müdür gibi hissini yasayamak olmaları.
Anne huzur evine kadar önde gidebilir. Evet.
Ben otobüse binerim.
Bi tane transit panelvan al ikisini de one oturt.
Ya da vip dizan bir vito al arkaya binmek için bir biriyle yarişsinlar.
2016'dan beri imla hatası inatla düzeltilmeyen başlık.

ankete cevap : evli olduğum dönemde annem her seferinde arkaya oturdu, bir kere bile öne yeltenmedi. ama babamın arabasını kullanıyorsam ön koltuk annemindir, babam bile yeltenmez.
boşandığımdan beri, annem arabama hiç binmedi, gerek olmadı.
arabayı anne kullanmalıdır.

konu kilit.
Bence anne öne oturmalı. Dünyada hiçbir kadın hiçbir şey annenin yerini tutamaz. Büyük konuşmak gibi olmasın ama belkide iki sene sonra boşanacağın kadını anneme tercih etmezdim.
Hangisinin şoförlüğü varsa o oturmalıdır. Acil bir durumda araca müdahale edebilmelidir.

ikisinin de şoförlüğü varsa ben arkaya geçmenizi salık veririm.