1. 1.
  son zamanlarda antipatik bakmaya başladım bu dairelere. nedenini açıklayacağım.

  öğrenci evi denilen apart dairede tek başıma kalıyorum, haliyle öğrenciyim zaten bekar evi olarak geçer bir çok yerde neyse konumuz bu değil. daireler bitişik olduğu için yan dairede oturan eleman ikinci öğretim olduğu için benim uyuyacağım vakitte eve geliyor, yüksek sesle konuşuyorlar arkadaşlarıyla, yüksek sesle müzik dinliyorlar uykumdan ediyorlar beni anlayacağınız. efendi gibi belki 10 defa kapılarına gittim ama sadece günü kurtarıyoruz. özür diliyorlar müziği kapatıp sessiz oluyorlar sonra yine aynı. yöneticiye taşıdım olayı ondan da sonuç çıkmadı, adamın bana ayrı ona ayrı konuştuklarını sezdim kimsenin günahını almak istemem ama. ses çıkardıklarında polisi aradım, polis zaten hemen gelmedi yaklaşık yarım saat sonra geldi bu arada da saat gece 4 falandı. yine sonuç çıkmadı.

  gözünü seveyim avrupa. en ufak bi ikinci şikayette direk evi boşaltma ve para cezası uygulanıyor. ne yazık ki benim güzide ülkem insanlık olarakta kanun olarakta fersah fersah geri.

  önerileriniz varsa dinlemek isterim...

  edit: imla.
  5 -1 ... bilge kagan
 2. 2.
  Kaldığım apartta üst kattaki her gece "neyşınıl cograpik" belgesel izliyordu. Artık yataktan su içmeye kalkarken kaplan gibi süzülerek iniyordum yataktan. Apartta kalınmaz arkadaşlar normal insan yaşamaz/yaşayamaz orda ya marjinal olacaksınız onlar gibi yada pasaya kıyıp adamakıllı normal bir binaya taşınacaksınız. Ayrıca hap kadar evde ev arkadaşında varsa sıkış tepiş yaşamak çok zor.
  Ikinci bir faktör ise bu evleri genelde emlakçı denen vampir, şeref yoksunları pazarlıyor öğreci gördülermi hemen çöküyorlar sana her türlü problem.
  Üçüncü faktör aidatları yuksek oluyor genelde.
  Dördüncü faktör balkonu ya yok yada tek kişilik.
  Eşyalı ise kiraları zaten yüksek max 6 ayda eşyasız daire ile arasindaki kira farkıyla eşya alınır zaten çıkarkende satarsın paran cebinde kalır.

  Edit: Eksileyen emlakçı ve üst katta her gece belgesel izleyen arkadaşlar sanırım.
  3 -1 ... uzunkartal