bugün

her fırsatta türk'lüğe vurgu yapmış gazi mustafa kemal'in bu vurgusuna yakışmayan bina.

bazı projeleri gördüm arkadaşlarda buraya koymuşlar türk oldukları iddia edilen iki prof yunan tapınağı yaparken alman bir prof. buhara'daki camiye ve türbeye benzer bir proje sunmuş.

açık açık tartışılmalıdır türk halkının bu en önemli liderlerinden birine bu anıt neden reva görülmüş?
birilerinin el uzatması halinde o elin solcular ve ulkuculerin belki de bir isgal haric birlikte hareket edecegi tek ayaklanmayla kırılacagı atamızın kabri.

ek : zoruna gidenler var bir kere denesinler ulku ocaklarinin onunde ataturkun mezarini yikacaz desinler bakalım ne oluyor.
bu ülkenin tek sahibinin yattığı yerdir.
APTALLARIN HALA MASON MABEDI DEDIGI YERDIR. LAN SALAK SENIN O MASON YERI DEDIGIN YAPILAR BINLERCE YILDIR BU ANADOLUDA EFES HARABELRINI BIRAZ BENZETEBILRISIN MESELA. ONDADA SUTUN VAR ATINADA AKROPOLIS VAR! NE CAHIL CUHELLA ADAMLAR VAR AQ! DUSUNMEYI BETIMLEMEYI BILE YAPAMIYOR. PILAVI BIRAKIN OGLUM ET YIYIN BIRAZ ET ,ISPANAK YIYIN, MEYVE YIYIN. ŞALGAM iÇiN ACILI ACILI.
Akdere 50.yıl parkından çok güzel bir manzarası olan anıt mezar.
ankara'da oluşumun en güzel yanıdır. odamdan görünüyor ve ben her sabah ata'ma selam veriyorum, ne yazıkki üzülerek,bir çok şeyin şu an böyle olmaması gerektiğini bilerek...
Ulu önder Atatürk'ün naaşının bulunduğu yerdir. Ankara'da bulunmaktadır.
Araba ile girmek istediginizde, arabadan inip kontrol noktasinda x ray cihazindan gecip tekrar arabaya binip devam ettiginiz yer. Arabayi arayan yok. ust duzey bi guvenlik gercekten.
Görülen kabir, Atatürk ün gerçek kabri olmayıp, o kabrin 7 veya 8 metre altında Gizli Oda denilen yerde Atatürk ün gerçek kabri bulunmaktadır. Arabadan inildikten sonra ki, anıtkabire gidene kadar sağlı sollu olmak üzere 24 aslanın olduğu yolun adı aslanlı yoldur. Atatürk ün temsili kabrin tam hizasında, o büyük alanın bir ucunda ismet inönü nün kabri bulunmaktadır. Ben ilk defa gittim geçenlerde. Böyle dağın başında çok yüksek, herkesin göremediği yer sanardım. Meğersem sokakların arasında, yanlarında apartmanlar olan bir yer. Herkesin gidip görmesini önerdiğim yerdir.

edit: Renkli kıyafet, şort ve etekle gidilmesi hoş görülmez.
atatürk'ün naaşının bulunması dışında, ki onu da bizzat aha şurada yatıyor diyerek göremiyorsunuz, pek bir esprisi olmayan yer.
havasız ve ışıksız müzesi ziyaret edilirken ''fotoğraf çekmek yasaktır'' sözlerinin sıklıkla duyulduğu görevlilere de sahiptir.

ben ise en çok ismet inönü'nün kabrinden anıtkabir'E bakmasını sevdim.
sadece baktım.
bir kabirdir.
Bozkurt heykelleriyle tasarlanan yolun son anda aslan heykelleriyle döşendiği ulu önderin mezarı.
Bazı lamboz islamist teröristlerin yıkma hayalleri kurduğu yapıdır. Hele bir yıkmaya çalışsınlar da onların et ve kemiklerinden de kabenin birebir maketini yapalım.
Yok uzerinden ucak gecemiyomus, yok fuzelere karsi koruma kalkani varmis, birakin bu hikayeleri. Araba ile iceri girerken arabadan inip xray cihazina giriyorsunuz, sonra arabaya binip devam. Bu ne amk allah askina. Arabaya bakan bile yok. Bunun disinda orada askerlik yapmis birinden duydugum bir kac sey var ki anlatmaya dilim varmiyo.
Hiç yorulmadan bıkmadan her sene 3-4 kere gittiğim ve gideceğim atamın bulunduğu yerdir. Ayrıca 26 ağustos'ta dünyanın en büyük Atatürk portresi için 6000 gönüllü ile dolup taşacaktır.
an itibarı 6 bin gönüllü'nün canlı Mustafa kemal atatürk portresini yaptığı ölümsüz yer.

albenisi olmadığını düşünen kişiler, acaba kapağını nereye alır ?

http://www.cumhuriyet.com...yuk_Ataturk_Portresi.html#
bugun bahcesınde gonullu 6000 kısının ataturk portresı olusturdukları, atamızın mezarı.
Bugün 6000 kişiden biri olarak Atatürk portresi yaptığımız yer. Anıtkabir'in bir albeniye ihtiyacı yok çünkü adı üstünde anıt mezar. Oraya giden insanların kalbi yeter orayı güzel yapmaya. O kadar güzel kalplerimiz var ki 35 derece sıcakta kıpırdamadan duran askere yelpaze ile rüzgar yapıyorlardı her askerin başında birileri vardı biri bırakınca biri devam ediyordu. bunlar hafife alınacak şeyler değil. Gerçek manevi duygular. Oraya gelen 6000'den fazla insan olduğu söylendi anıtkabir herkes için önemli her zamanda öyle kalacak. Ben bugün bunu gördüm.
ibadete kapatılması gereken mabet.
turistik bir mekan, dostlarla geyiğin dibine vurulası bir yer olarak gören aklarca yine kötülenmiş. bak hele bak ne diyor bizim demuhraaasi savaşçımız: güneşten gözünü açamıyormuş, daha turistik bir yapıya dönüştürülemez miymiş, nöbet değişimi de baya gürültülüymüş. allah sana ve senin gibi ak militanlara akıl fikir versin.

adamlar 40 derece sıcakta portre yapıyor, siz turistik mekan yapıyorsunuz lan orayı. oranın en büyük albenisi ruhu lan ruhu deve seni.
bütün hayatı tapınma üzerine kurulu olan güruhun mabet sandığı yer. yazık işte vizyonu o kadar düşükki adamın hakaret bile edesin gelmiyo, acıyp geçiyosun.
ülkede bir şeyi şikayet etmek isteyenlerin uğrak yeri. banan telli baba'ya tel bağlamakla anıtkabir anı defterine yazı yazmak ya da çelenk koyup atam bu akp'yi bir türlü yenemiyoruz demek arasındaki farkı anlatın.

chp'ye oy veriyorum lakin 1930'lar da değil 2000'ler de yaşıyorum.
Kemalistlerin kutsal mekanı.

Yetkili merci.
bizzat tanıdığım, wc ye giderken 'anıtkabir e gidiyorum 'diyen insanlar da vardır.Bu tip insanlar genelde dindar geçinen insanlardır, tamam kardeşim Atatürk ü sevmek zorunda değilsin bende sevmiyorum hatta 10 kasım da saygı duruşun da bile bulunmayacağım ama senin dinin ölmüş bir adamın arkasından hakaret etmeyi hoş görmez.Yazıklar olsun sanki ariel şaron dan bahsediyorsun.
atanin mekani.