bugün

Genel olarak, bir düşünce, yargı ya da Önermenin karşıtı ya da çelişiği olan önerme.
Sunulan teze karsit olarak, tezi çürütmek için sunulan diger tez.
yeni bir besinci nesil yazar.*
Şahsıma şahsımdan * tiksindiğini * ileten 5. nesil yazar. *

Ben olsam ben bile kendimden tiksinirdim. *
karşı görüş.
(#4570987) ilgili olarak,

1-(#4570968)
2-kaldı ki, entry de adı gecen orgutlerin ne oldugu tam olarak belli degildir. amerika nın savas carklarını döndürmek için kullandıgı orgutler oldukları yaygın goruslerden biridir.
3-son bir iki yuzyıla ait onemli bulusları yapan insanların hangi dine mensup oldukları ya da olup olmamaları, islam ı kotu bir din yapmaz.
beni sucladıgı seyi (#4571027), dakikalar oncesinden kendisi yapmıs yazar (#4570987). aslında hala da yapıyor da farkında degil.

geliştirdigi ilginc mantıklara cevap olaraksa şunu soyliyeyim; bahsi gecen entry (#4570968), o entryyi nikaltıma yazan insanın konuyu algılayıs sekline cevap olarak onun algıladıgı tarzda yazılmıstır.

yani illa bir insanı muhatap olarak almak istiyorsa sidik yarısıyla ilgili, o kişi ben degilim.
(#4571068)

ilki için hadi ben yanlış anladım diyeyim. gerci o entryyi yazarken 'haha sen islam ı iyi sanıyorsun ama ben şimdi bir cumleyle senin hayallerini yıkıcam' dusunceleriyle entry girildigini hayal etmiştim. cok yanılmısım. ya da beni islam ı cok begenip digerlerini begenmeyen bir insan olarak gordugu için bu tarzda bir entry hazırladı, yani ders vermek istedi. bir sey demeyecegim demiştim ama uzadıkca uzadı. bak uyusmadım kendimle.

ikincisi içinse diyorum ki, bir objenin tezleri ve antitezleri cok farklı acılardan ele alınabilir. lafı anlasıldıgı bakıs acısından anlattım. bir seyin var oldugunu bilmem onu uyguluyacagım anlamına gelmez ( gerci o entry de boyle başa boyle tarak dedim, uyguladım, bak yine kendimle celiştim). yani evin nasıl boya-badana yapılacagını bilebilirim, ama bu evin boyanması için boyacı cagırmayagım anlamına gelmez. ( ama boyacıyı cagırmayıp kendim yaptım gibi oldu). suraya vardırmam gerekir ki, duvar boyamayı bildigim için durduk yere kendi evimi ya da komsuların evini boyamam. yani hic bir zaman tutup da islam ı, yarıs yontemiyle savunmam. ( -ama savundun orada).
karşı iddaa anlamında kullanılır.
teze karşı geliştirilen tez, olur sana antitez.
Sağlam bir argümantasyonun birinci paragrafında mutlaka antitez verilir, o antitezi sonra kendi tezinle daha güzel "çökertmek" için.

Hani karşı tarafı sözle daha güzel yenmek için önce ona söz hakkı vermek gibi.
(bkz: tez)
karşısav.
Avrupai düşüncenin diğer her medeni düşüşünce tarzına tek üstünlüğü.