bugün

sosyal medya da örgütlenen gençlermiş. 1 mayısta önce namaz kılıp sonra da taksim de eyleme katılacaklarmış.

http://www.radikal.com.tr...1085967&CategoryID=77
Şerefsizim aklıma gelmişti. Çok ciddiyim ama. Neyse birileri başlattı ya sonunda ona da şükür. çok da iyi çok da güzel olmuştur. islamı kullanıp fors çeken Çoğu kişiye tokat niteliğinde olur diye düşünüyorum, amin.

Edit: alın size hem dindar hem farkındalık içinde olan nesil. Böylesini hiç hayal etmemiştin değil mi?
camiden çıkıp bankaya koşan liberalist itlerden olmadıklarını anlatmaya çalışan gençlerdir. umulur ki politik amaçlar için kullanılan oyuncaklar haline gelmesinler.

bir müslüman öncelikle antikapitalisttir ve olmak zorundadır.
dünyaya hükmeden kapitalizme karşı çıkmanın fayda etmeyeceğinden habersiz gençlerdir.

not: kapitalizm taraftarı değilim lâkin fayda etmeyecektir.
destek verilmesi gereken oluşumdur. özellikle dini kullanarak emekleri sömüren, dindar geçinen pek çoklarına karşı.
türler içinde bir çeşitten öteye geçemeyecek ve adeta bir yeşilik olsun babında türemiş bir hareket. Lakin yine de şahsıma sempatik gelmiş ve beni gerekssiz heyecanlandırmıştır.inşallah ben yanılırım ve onlar kalıcı olurlar.
yüz otuz dört ülkede bayram olan 1 mayıs ülkemiz de dahil olmak üzere bir çok ülkede resmi tatil olarak ilan edilmiştir. ülkemizde eğer kutlamak istiyorlarsa insanlardan uzak yerlerde kutlanması zorunludur. benim görüşüme göre 1 mayıs işçi bayramını gerçek anlamından çıkarmak için elinden geleni yapanlar yavaş yavaş başarılı oluyorlar.
http://iscimucadelederneg...kapitalist-genclerin.html
Kuşkusuz bir dini inanç olarak Müslümanlıkla yetinmeyip, bir siyasal kimlik olarak da islamiyeti referans alanların kökten dinci olmalarındansa anti-kapitalist olmaları evladır, ama 1 Mayıs bildirisinde "Firavunlara, Karunlara, Hamanlara, tağutlara" karşı mücadeleden bahseden bir siyasal islamcının, her şey bir tarafa, Tayyiplerden, Gülenlerden vb. bahsetmemesi kabul edilebilir mi?
(bkz: sorgulayan müslümanlar)
tam olarak nasıldır hikaye bilemiyorum ama, mihri belli yunan iç savaşında savaşırken bir gece ibadet eden bir yunanlı görüp yanına gidip ne iş ne ibadeti bu dye soruyor. adam da biz komunistiz kemalist değil diyip geçiyor. böyle bir ayar ar mı yok mu tam bilemiyorum elbette. nerede okuduğumu da hatırlamıyorum. yani bir komunistin dindar olması olmayacak şey değil.

asıl sorun dinlerin hepsinin istisnasız olarak ezilen ve ezen arasındaki sonsuz kavgada ezenin avantajına olacak şekilde kavgayı ezilenlere ölümden sonraki yaşama ertelemeleri için varolmuş olmalarında yatıyor. biraz oksimoron olmuşlar ama olurlar neden olmasınlar.
bu zamanlara kadar kitle olarak susmuş da olsa tepkileri cüzi de olsa seslerini iletme çabasında olan gençlerimizdir. böyle bir devirde tepkimi, ilgimi ve takdirimi toplamış hareketin sahipleridir. sonucu olmayacağına katılıyorum ama bir sonuç olacağı idealinde olmak, çözümün birlikten başka bir şeyde olmayacağına kanaat getirenlerin basacağı ilk adım bence ve bu küçük ama ümitli adımı atan herkes sadece kendine düşeni yapmış oluyor, zaten en gereken de bu. uyuyan ve çoğunluğunun bu görevini yapmadığı veya keyfinden yapamadığı bu dünyada bile bu gerekli.
kısa süre sonra komünistler dinsizdir diye saçmalamazlarsa sol cenahta kendilerine yer bulabilecek gençlerdir.
kafaları karışık.
faizsiz kazanç yalanını yalayıp yutar.
1 mayıs'da kendileri gibi gerici kankaları (sosyalist/komünist) ile beraber olacak islamcı gruptur.
çelişki içindedirler.

şimdi siz antikapitalistsiniz ya? hadi diyelim yıktık biz onu. ne tür bir sistem gelecek? şeriat mı gelecek? komünizm mi gelecek? ya da sosyalizm? senin din'in zaten mülkiyetçi bir din. komünizm ile, sosyalizm ile hiçbir alakası yok. ama senin dininde miras var? ne olacak peki müslüman kardeşim? senin dininde zekat var. zengin var, fakir var. allah seni aç insanlar ile sınamıyor mu kardeşim? sizden olsa olsa balon olur. üstüne de top değil, balon yazarız.
onlara çağrımız: huzur islam'da değil, isyanda.

gerçeği varken, kapitalizmle her alanda siyasi mücadele veren komünist partiler varken, bu "vicdan hareketi" bir yol alamaz, bir yol olamaz.
oksimoron gençlerdir.
yeşil sermaye ve kapital ilişkisinin orgazm durumuna geldiğini farkedemeyen, muhtemelen bir siyasi partiyle organik bağı bulunan, akciğer solunumu yapan ve mideleri selülozu sindiremeyen insanların bir araya geleceği hizip.
bir şeylerin farkına varabilmiş insanlardır.

(bkz: helal olsun)
yeşil sosyalistler denen insanlardan habersiz olanların şaşırdığı gençlerdir. yurt dışında bunu çevreci sosyalistlere derler, bizde islamcı sosyalistlere. dışı yeşil içi kızıl diye karpuz sosyalisti diyen de olur. olsun ne olursa olsun gene gelsin 1 mayısa.
dünya üzerinde ki en büyük devrimcinin hz muhammed olduğu bilindiği için şaşırılmayacak durumdur. lakin bir siyasi partiye yanaşmasınlar, yeter.
türkiye de müslümanları utandıran hareketlerden biridir.
devrimci müslüman değil de kürt münafıklar daha uygun olurdu.
Bu neyin goygoyudur anlamadım açıkcası.Müslümanlar 1 Mayısa zaten geliyorlardı.Her sene jopları yerken bu reklamcılar neredeydi?Şimdi mi akılları başına geldi anlamadım ki?Bana göre sembolik solculardan ibarettir.
(bkz: müslüman antikapitalist gençlik)
an itibariyle 32.gün e konuk olmuş olan topluluktur. mehmet ali birand konuşmalarına izin verirse ve sanki kendi diksiyonu çok muhteşemmiş gibi konuşmacıların telaffuz hatalarını düzeltmekten vazgeçebilirse farklı, dinlenmeye değer bir program olma oranı artacaktır.