anne sessizce kendi çapında mutfakta yemek yaparken, psikopat bünyenin böööööööee diye ortaya çıkması akabinde annenin elindeki tencere kapağını evladının üstüne fırlatması olayıdır.

(bkz: ben bugün bunu gördüm)

serbest çağrışım;
(bkz: tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş)
(bkz: annenin terlik fırlatması) literatüründe salonda geçen olayı bir fiil mutfağa taşıması neticesinde alet adavat değişikliğine uğrayan tek taraflı saldırıdır.
yine isabetle sonuçlanacaktır, ancak terlikten çok acıtacağı kesindir.
(bkz: annenin cinnet geçirmesi)
zeyna izlemiş anne reaksiyonu.
kişinin anneden yediği terliklerin kıymetini anlayacağı durum.
(bkz: entyleri okuyan annenin laptop fırlatması)
annenin firlattigi terlik gudumlu terlik ise, annenin firlattigi tencere kapagi bir ufodur.
kapagin kulbu, isinip elini yaktigi icin firlatmistir. yazik kadincagiza.
+ sana terlik kifayetsiz geliyor; tencere kapağı paklar anca seni.
- ama anne, ben terlik istiyorum!!!
annenin caninin frizbi oynamak istemis anlamindadir. tutsana cocugum.
annenin tencereyi fırtlattığı yerde babanın bitmesiyle ortaya karışık bir çift aile faciası menüsü adisyonunun çıkması ve akabinde seri çarpılanma silsilesiyle devam eden hesap kesimidir.
tencere kapağını zeyna gibi kullanabilen kimi annelerin fırlattığu bu kapak, ilk önce duvarlardan seker, sonra mutfağa girip açık olan pencereden çıktıktan sonra, banyonun açık olan havalandırmasından içeri girip, birkaç duvardan daha sektikten sonra vazoların falan tam ortasına isabet ederek evdeki birçok şeyi ikiye böler, ve en sonunda gelip sizin kafanıza çarpar. kafalardan seken tencere kapağı annenin elinde gezintisine son verir.