haftalardır evden eve girip, sapıkça cinayetler işleyen ve bir türlü bulunamayan bir katilden bahsetmektedir televizyonlar. arkasından annedeki psikolojik değişiklikler ve annenin haberleri dinleyiş tarzına bakarsın. sanki çok şey biliyormuş gibi bakar saf annen şaşarsın. arkasından akşam eve gelirsin annen evde yoktur. yine geç gelicek diye iç geçirip televizyonu açarsın. daha sonra şok haberde katilin yakalandığı yazmaktadır. oh dersin şehir bir pislikten daha kurtuldu. ama bir bakarsın, isim açıklanınca o senin annendir. en başta şaşırırsın. sonra babanla beraber başka bir şehre taşınırsın. *
annemin ağzıma emzik diye sigara, biberon diye kolonya verdiğini düşünmeme sebebiyet verecek haber.
(bkz: ben dediydim olum size ben keş doğmuşum diye de inanmadıydınız)
-anne hamit'in abisi beni dövdü!!1
+hallederiz.

-anne matematikçi yüz beklediğim sınavdan 20 verdi
+hallederiz

-anne sözlükte ayar verdiler
+onu da hallederiz
-anne bide moderatörler var silip duruyolar
+ sen yat üstünü ört ben geliyorum 1 saate kadar...
- anne yemekte ne var?
+ karşı komşu
- bıyır
+ sayko kilır kesköse
- anam anam garip anam çilekeş anam
kesin benim annemdir bu.
ciddiyim lan manyakmışım gbi bakmayın sakil sakil.
hayatım tehlikede!
şimdi taşak geçiyorum sanıyorsunuz ama anlatayım hak vereceksiniz;
bu sabah saat 11 suları..
normalde anneler çocuklarını yanaklarından öperek 'hadi canım kahvaltı hazır' nidalarıyla uyandırıp kızarmış ekmeğine tereyağ bal filan sürerler değil mi!?
benim annem oda kapısına ayağıyla bir tekme atmış uyandım. sonracığıma bir baktım elinde suç aleti: elektrikli süpürge.
hiç bozuntuya vermedim. uyuyormuş gibi yaptım. suç aletinden gelen seslerle uyumak da mümkün değil bu arada. sonra bir baktım elektrikli süpürgeyle bana doğru sinsice yaklaşıyor.** sözde uyuyorum yani ben.
ulan cidden, abartmıyorum kadın kulağıma kadar dayadı süpürgeyi sesini duyup da uyanayım diye..
sesini duyup da uyanayım diye elektrikli süpürgeyi kulağıma kadar getirdi diyorum. ciddiyim.
işte psikopat annem bugün beni bu şekilde uyandırdı sözlük.

şimdi size soruyorum; benim annemin halet-i ruhiyesinde bir kadın potansiyel cani değilmidir!?

(bkz: bir anı defteri olarak sözlük)
Çocuğunun psikolojisini bozan her anne öyledir. Çoğu anne çocuğuna psikolojik şiddet uygulayarak onu hayatı boyunca özgüvensiz ve psikolojik sorunlu biri yapar.
üzücü bir durum.