bugün

Verin vekalet iptal ettirelim'dir

(bkz: better call saul)
Babanın mal olduğunun kanıtıdır.
her ailede muhakkak vardır bu dayıdan.ve genellikle dinine düşkün olur.hatta bu konuyu yüzüne vurduğunuzda terbiyesiz olursunuz.
bizim valideye hem abisi hem amcası noterde parmak bastırıyor. zavallı kadıncağız ne olduğunu bile bilmiyor. okuma yazma yok. garibim hala kabullenemiyor. yok amcam kardeşim yapmaz diyor. e o zaman tarlandaki hisse nerde anne.

şerefsiz dayılar her ilde bol bol mevcutmuş anlaşılan. şerefsizin dibi götdeliği birde haca gitti emi. senin haccının ...

5 vakitte namaz kılar şerefsiz götlek .
babam oyle istedigi icin harcayan dayidir. dedemden miras kalinca babam anneme o mirasi alma dedi. tum miras dayiya kaldi.
her ailede bulunmakta, onla da kalmayip bunlarin uzerine allah kitap yapan kisinin ta kendisidir. göt herif.
Türkiye'nin kanayan yarası.
Ben değilim.

Evet, bir dayıyım. Babam 8 sene önce rahmetli oldu. Bir ablam var, bir de annem. Miras hukukuna göre, kişi başı 3/8 payımız var ablamla. Nakit ve gayrımenkulleri tamamen bu payda bölüştük. Hiçbir sorun da çıkmadı.

Hatta ben, bana kalan parayla ev aldım kendime kredi kullanarak. Sonrasında 2008 krizinde işsiz kalınca zor duruma düşmek üzereyken, annem kendi parasıyla kredimi kapattı. Yıllar sonra taşradaki evin satışı gündeme geldi ve ben o satıştan gelen paranın kuruşuna el sürmedim. Hepsini anneme ve ablama bıraktım. Çünkü annemin zamanında bana verdiği borcu kapatacak imkanım olamadı. Küçük yeğenimin hakkı olan paraya el süremezdim.

Not: bu arada, ben ev aldığım zaman, ablam da kendine kalan parayla borsa oynayıp tamamını batırdı. Taşradaki evin parasının tamamına çöküp, kendine ev aldı. Ben yeğenimin geleceğini düşünürken o kendi çocuğunun geleceğini borsada yaktı. Tabii, buna neden olan eniştem ve onun kardeşine de sağlam yaptırımlar yaptım.

Ölüm hak, miras helaldir. Rahmetli babamın alın teriyle kazandığı paraya borsada haram karıştıracaklarken rabbim izin vermedi. O kadar yalvardım, gelin istanbuldan ev alayım size. Kira alırsınız vs diye ama kumar tatlı geldi bizim salağa.

Son söz: bazan salak halalar da vardır gençler.

Not 2: babamın annebabası hayatta olmadığından, saklı pay söz konusu değildir.
akpli değil chplidir. Var bizde de bundan. Ve demek ki her şey siyasetle bağdaşmıyormuş.

Sorsan en dürüst, en ahlaklı solcular bunlardır, kadına değer verirler güya. Ama utanmadan kadını çağırıp imzalattırdılar hem de son anda haberi oldu. Tabi sonradan onlara da yar olmadı o para. ama olan anneme oldu.
Her ailede vardır bu hayırsız dayı profilinden, mutlaka vardır. Anneyi, teyzeyi bir şekilde kandırır, satar yerler.

Bizde de var. Evlenirken satmış, iş kuracağım diye satmış, kumar borcuna batınca satmış, sikinin keyfine satmış yemiş, ortalığın amına koymuş kısacası. Neyse ki biz büyüdükte hop dedik.

En son geçen sene tefeciye borç takmış, tefeci beni arıyor;

-sa
+as
-birader bu x senin dayın mı?
+evet hayırdır?
-böyle böyle, ona göre.
+dövün amk.

O gün bugündür piyasada yok bizim dayı olacak hayırsız yavşak.
Lanet olsun dayısıdır.
Üstelik o dayı değil, bildiğin ayıdır.
Her ailede vardır bu dayıdan. Bizde yok diyorsan dayı diye aranan kişi babandır.
Metrekare başına 10.000 adet düşen dayılardır.

Annelerin kanayan yaraları dayılar. Beddua duyduğun zaman akla gelen dayılar. Hep bu dayılardır.
Acısı fena çıkıyor hakkaten. Bizimkisi de tepetaklak olmuştu en son.