bugün

topluma açık bir yerdir büyük ihtimalle.. örneğin; halk otobüsü..
otobüste yaşanan bir hadise:
a-yine mi dişlerini fırçalamadın sen ? birde bu yaşta sigara içiyorsun...
(herkesin gözü size yönelir ve kızarırsınız)
b-of anne ya...*
facebooktaki 41564 tane arkadaşı olan oğlunun profilindeki kızlara özel mesaj yollayıp sen benim gelinim misin demece... (bkz: true story)
8 yaşında falanım bir kadın günündeki annemin diyoloğu

-Annem:Yine işemiş yatağa bizimkisi bıktım yatak mafoldu.
-Kişilikler:Evet Evet Bizimkisi de aynı

-Ben:Ben babamı daha çok seviyorum
(bkz: ruşen amcanın oğlu sedat)
komşunun kızı, dayının oğlu, aytenin ebesi bile bıdıbıdı oldu sen adam olamadın diye devam eden cümleler silsilesidir.
anne misafirleriyle herhangi bir konuda konuşmaktadır...

yavru: anne bu konuyu bence biraz da şu açıdan bakmalısın...
anne: götünde ki bi karış boka bakmıyoda bana akıl veriyo...

yavrunun giysi dolabı hallaç pamuğu şeklindedir, anne yavrusunun yanında misafire seslenir...
anne: gel gel rukiye sen hiç böyle pislik bir insan gördün mü?

anne veli toplantısına gider, öğretmenler azcık şikayetçidir yavrudan;

öğretmen: yavrunuz ders çalışmıyor.
anne: çalışmıyor şerefsiz.
öğretmen: biraz hareketli bir çocuk
anne: eşşolueşşek anca zıplasın, hayırlı bir iş yapsa şaşırım zaten.

kedi yavrusu mu olunmalı acaba? *
(bkz: babanın evladıyla gurur duyması)
küçükken şişko olan ben'e annesinin zayıflaması için baskı yapmasıdır. bunu da her gördüğü şişko kadın ve erkek yetişkinin gözünün içine bakarak ve bağırarak;

- bak loveatthefirstsight sen de büyüyünce böyle olacaksın, senin geleceğin, bak gör.

diyerek hem kendini hem beni rezil etmesi durumudur.*
evde onlarca misafir vardır bunların arasında sulandığın kızalarda mevcuttur tabi akşam işten eve gelinir içeri geçilip herkese hoşgeldiniz denir ve muhabbet başlar.

a:anne
b:ben
m:misafirler

a:oğlum açmısın
b:yok anne sağol yedim ben
a:bu koku ne yaa

a:leş kokuyo ayakların git ayaklarını yıka
b:anne taham kem küm şey etme şşş
a:dışardan gelen adam ayaklarını yıkamazmı yaa şuraya bak abowwww git yıka git şu kokuya bak
b:sağol anne ben gidiyim ozaman '^+^'++^
m:ıyyykk böğğhğğ :S
her annenin çocugunun çıplak bebeklik fotoğraflarını kullanarak yaptıgı eylem.
*arkadaşlarla birlikteyken ikide bir araması.
*toplum içinde "hanimiş benim yavrum" tipinde şeyler söyleyip çocuk muamelesine tabi tutması.
annemizin esasen rezil etmek amacıyla yapmadığı hareketlerdir.sadece anne sadece çocuğunun büyüdüğünü kabullenememekte ve hala çocuğunun hata yapmaya çalışan bir toy olduğunu düşünür. dolayısıyla fazla korumacı tavırlar sergilerken biz etrafa mahcup oluruz.

- zırva bak terlemişin, camı kapat yavrum.
- zırva gelirken marketten gazoz, yerini biliyorsun dimi?
bazen misafir olduğunda yemek yemeyi sevmem. bu durumlarda annem sanki marifetli birşey yapıyormuşum gibi bizim kız diyette der misafirlere. onlarda gerçek sanırlar.
evde arkadaşlarla oturulmaktadır içeriye anne telaşla girer

+oğlum sen çamaşırlarını değiştirmedin mi ?

-anneeee ?

+hadi oğluşum hadi git çamaşırlarını çıkar getir bak kaç gündür aynı şeyleri giyiyorsun hem beyazları atıcam yıkansın seninkiler de.

-oldu o zaman annee.

anne odadan çıktıktan sonra bi an sessizlik ardından kopuşmalar.
kız arkadaş şeysiyle yapılan kahvaltı gününde "anüsündeki yırtık nasıl oldu aslan oğlum iyi misin hee, rahat mısın orda" demek suretiyle de gerçekleştirilebilicek olaydır. hayır yırtık falan da yok halbuki ama işte iki kadın, bir adam sendromu olsa gerek.