bugün

sinirlenince gözü dönen annelerin, ani bir hışımla terliği alıp başını kaldırdığın da kafanda gördüğün eskimeyen bir anne silahıdır.
(bkz: terlik)
(bkz: oklava)
(bkz: süpürge)*
(bkz: nereye koyduysan ordadır)

(bkz: psikolojik silah)
(bkz: ayva)

evet, bu acı olayı gözlerimle gördüm! annem abimin kafasına ayva fırlattı! kısacası ellerine ne geçirirlerse taaruza geçiyorlar efenim durduramıyoruz.
fiziksel hücum silahları merdane, terlik ve kumandadır. merdane daha çok sıcak savaş niyetiyle yakın mesafede kullanıldığı için en tehlikelisidir. psikolojik saldırı ise bitmek bilmeyen söylenme ve başka birinin çocuğuyla kıyaslanmanızdır.
(bkz: süt)
(bkz: sütümü helâl etmem)
kredi kartları.
şüphesiz en önemlisi terliktir.
ve sözleri olabilir örnek olarak seni doğuracağıma taş doğursaydım verilebilir.insanın canını çok acıtır.
ve birde oklava tabiki.
elektrikli süpürge borusudur.
(bkz: baba) *
nükleer başlıklı terlik ve dilleri.
annelerin olay anında imal edeceği her silah tehlikelidir, derim ben...

dikkat etmek lazım...
(bkz: terlik)
ana hakkı.
(bkz: mantı)
(bkz: yaprak sarması)
(bkz: yeşil fasulye) ve bilimum lezzetli yemekler annenin elinde çok tehlikeli bir silaha dönüşebilir pekala.
beddua en büyük silahlarıdır."annelerin bedduaları tutar bak"diye tehditkar bir cümlede savurabilirler.
krom kaplamalı , paslanmaz ,500 derece sıcaklığa karşı dayanıklı soba demirleri.
bitkisel hayatın tadına bakmamızı sağlayan kızılıcık sopası
en ilkel ama en etkili barış gücü silahlarındandır.
(bkz: babana söylerim)*
(bkz: ben de gider x in annesi olurum)
(bkz: o telefonunu alırım) *
kaş ve göz. bu kadar uyumlu ve muntazam oynamaları insanı baya geriyor.
gece uyanıp isyankar ergenleri 'siz hala uyumadınız mı?! uyuyun artık!' şeklinde dürtüklemesi. enerji emme katsayıları hat safhaya ulaşır böyle durumlarda.
(bkz: beddua)
sözleridir. "sana bişey demiyorum kızım/oğlum benim içime sinmiyor, ben izin vermiyorum ama sen ne istersen yap" gibi... bu öyle bir duygu sömürüsüdür ki yapamazsınız o şeyi, yapsanız da mutlaka kötü sonuçlanır ve bu seferde annenin "ben demiştim" diyen bakışlarıyla karşılaşılır.