bugün

anneanne olarak isimlendirilen ve annenizin annesi olmasıyla aranızda illiyet bağı bulunan lakin gerçek hayatta hiçbir ortak noktanız, hiçbir ortak öğeniz, hiçbir ortak düşünceniz olmayan ve gerek yaşam tarzıyla gerek ise kılık kıyafetiyle ailenizin standartlarına, saygınlığına uymayan, dış görünüşü itibariyle itibarınızı sarsan yaşam formunun ilerleyen zamana karşın, emi waynhaus gibi topluma artı değer kazandıran genç bedenlerin ölmesine karşın bir türlü ölmeyi becerememeleridir.
(bkz: yok artık)
çok acıklı bir durumdur. kadın o yaşına kadar yaptığı eziyetler yüzünden ölememekte sürünmektedir.ötenazi hakkı ülkemizde yoktur.
görür görmez kim tarafından açıldığı (sıçıldığı) bilinen başlık. gönül rahatlığı içinde he deyip geçilebilir.
hiç anneannesi olmamış birine diğer yazarlarda bin kat daha gereksiz gelen başlık.
(bkz: salak torunların hiç susmaması)
alzaimer oldu anneannem benim.

o kadar çok severdim ki onu anlatmam mümkün değil.

ilk önce komik şeyler oluyordu alzaimer yüzünden. sonra giderek ciddileşti olanlar. en sonunda ayağını kırdı. operasyonlar, narkozlar falan kafa tamamen gitti. bizim eve taşınmak zorunda kaldı. annem bakmaya başladı ona. ama çok zor birşey alzairmer hastasına bakmak. derler ki böyle hastalara bakanlar mutlaka depresyona girermiş diye. nitekim annemde depresyon ilaçları kullanmaya başladı.

ben o zaman dedim ki annem kendi annesi için üzülüyor ama ben de kendi annem için üzülüyorum ve neredeyse sesli biçimde söylemeye başladım anneannem ölmezse, annem kötü olacak diye...

anneannem 3 seneden fazla yaşadı o şekilde... onu öyle görmek çok kötüydü çok...

sonra öldü.. ben ağlamadım öldüğünde...

şimdi aradan bir seneden fazla geçti.. hala aklıma her geldiğinde için için ağlıyorum, kalbim sızlıyor.
hiç dedesi nenesi olmamış biri olarak. fazlasıyla üzüldüğüm başlık. keşke bi tane olsaydıda hiç ölmeseydi. hiç görmedigim nenemi özlüyorum.

''oyunuz kaydedildi :(''
anlaşılması zor bir fikirdir. anneannen dedenle işi pişirmeseydi annen dolayısıyla da sen de olmazdın ve bu entryi giremezdin şimdi. keşke işi pişirmeselerdi demekten de kendimi alamıyorum ayrıca.
Yanlış bir tespittir. *

Neredeyse 9 yıl yatalak yatmıştı anneannem. Yatalak felçli bir hasta için doktorlar çok uzun süre yattı demişti. Torun sevgisi bir başka olurmuş derler. Annemde görünce anladım. yeğenimi öyle bir seviyor ki sanıyorsun kendi evladını unuttu. Şimdi o kadının beni ne kadar sevdiğini anlıyorum. Ona dair hatırladığım en güzel şeylerden birisi de son zamanları idi. Artık ağırlaşmış hastaneye kaldırılmıştı. Zekaret döneminde girmişti. Gözlerinin feri sönmüş gibiydi. Acı haberi bekler bir hale girmişti ailemiz. çoğunlukla bilinci açık değildi. etrafındakileri bile tanımıyordu. Son zamanlarında odaya alındı, yanına gittim, elinden tuttum, o an beni tanıdı. gözlerinin içi güldü, hafif bir tebessüm belirdi yanağında. Ona dair son hatırladığım şeyler bunlar.

Keşke yanlış bir tespit olmasaydı, keşke yaşasaydı..
kına yakmak için birilerinin saçma salak ortaya koyduğu önermedir.
(bkz: ölmeyi unutmak)
benim ki hala yaşıyor. karı ölmedi gitti ya. ölse de mirasını paylaşsak. amk koynunda saklıyor çatlak karı altınları, sanki mezara götürecek. ölse de cebimiz biraz altın görse.
(bkz: lan öleni sksinler)

(bkz: yiğit özgür)