bugün

Ah canlarım, kimileri oğlunun okul taksidini düşünüyor, kimileri mutlulukla dizi izliyor, kimileri kızına meyve tabağı hazırlıyor, kimileri yarın ne pişirsem diye düşünüyor. Kimileri yarının yemeğini yapıyor.

Haberleri bile yok burada küfür yediklerinden.
Ben annemi çok özledim.

Evet annem hayatta, evet annemi bir kaç saat önce gördüm. Ama ben annemi beni seven annemi özledim.

Ben hiç annemin beni sevdiğini hissetmedim, O zaman nasıl özlüyorsun diyorsunuz di mi? Hayal etmek de hayallere tutunmak da parayla değil ya:)

Otuz koca yıl. Annem beni sevsinle geçti. Hep eleştirildim. Hep kalıplara uymadım. Şimdi belki de annemle son bir kaç yılımız. Allah bilir. Sevginizi gösterin arkadaşlar saklamayın. Sonra bir gece yarısı çocuğunuz evli bile olsa sessizce eşinin yanında otuz yaşında koca bir kadın da olsa ağlayabiliyor.

Benim annem yaptı siz yapmayın. Çocuklarınıza sarılın, öpün koklayın.

Ölücez hepimiz bunu bilin.
Hayattaki en büyük şanslarımdan biri. Anne çok önemli. Annem gibi iyi bir anne olmaya uğraşıyorum bende. Annemin hakkını asla ödeyemem. Ne maddi olarak ne manevi olarak. Çok çektirdim kadına. Bipolar annesi ve bipolar eşi talihsiz anneciğim benim. Şu dünyada seni çok mutlu etmek isterdim ama elimden hiçbir şey gelmiyor. Her şeye rağmen varlığımızla çok mutlusun biliyorum. Allah seni başımızdan eksik etmesin.
Kimisi annesini örnek alarak yaşar.
Kimisi de annesinin yaptıklarını yapmaması gerektiğini öğrenmiş ve hep herkesten uzakta yaşamak zorunda hissediyormuş gibi yaşamak zorundadır.

2. Seçenekte olmak zorunuza gider başlarda.
Sonra alışırsınız; Yavaş yavaş, üzüle üzüle, sorgulaya sorgulaya.
Kalbiniz kırılmıştır. Belki birisinin toparlamasını beklersiniz. sonra annem bile yapmadı der kendiniz kendinizle uğraşırsınız.

Değersiz hissettirendir kimi zaman.
Aramış oğlum bu internet gitti faturayı ödemedin mi diyor nereden bilsin hükümetin kapattığını.
bazı kendini bilmezlerin güzel adını utanmadan küfürle kullandığı güzel varlık. 7.5 senedir aramızda olmayan güzel bir insanın ruhunu yaraladınız. hepinizi Allah' a havale ediyorum.
Hitler'in anası, stalin'in anası, George bush'un anası, saddam'ın anası, pol pot'un anası, halk düşmanı faşist anası, güce tapan şerefsiz anası gibi tiplerin de dahil olduğu insan kategorisidir.

Piçlerinin böyle olmasında sorumlulukları olmadığı söylenemez.

Kötü veya cahildirler...
sadece kötü kalpli, ince düşünceden yoksun, ruhsuz şahısların hakaret edebileceği melek. merak etme annem, gereken cevabı saygıyla verdim bazı kendini bilmezlere. huzur içerisinde uyu meleğim benim.
görsel
Bir yaşar kurt şarkısının adıdır aynı zamanda :

Korkuyorum anne
Al beni içine
Alışamadım anne
Al beni yine
Büyüdüm anne
Eller büyüdü
Büyüdü pabuçlar yollar büyüdü
Orduya istiyorlar
Savaş çıkar diyorlar
Silah veriyorlar anne
Bana öldür diyorlar
Yat
Diyorlar anne
Kalk
Diyorlar
Beynimi yiyorlar anne
Beynimi yiyorlar
Korkuyorum anne
Al beni içine
Alışamadım anne
Al beni yine
Büyüdüm anne
Eller büyüdü
Büyüdü pabuçlar yollar büyüdü
Orduya istiyorlar
Savaş çıkar diyorlar
Silah veriyorlar anne
Bana öldür diyorlar
Yat
Diyorlar anne
Kalk
Diyorlar
Beynimi yiyorlar anne
Beynimi yiyorlar
Kapat televizyonu anne
Senide kandırıyorlar
Kapat televizyonu anne
Senide kandırıyorlar
Oyunu verme anne
Oyunu verme anne
Oyuna gelme anne.
Hakkı ödenmez gibi birşey işte.
annem = anaannem. bu arada, 86. yaşını doldurdu.
kucağında bir demet leylakla son enerjisini kullanıp gülümsüyor bana, fotoğraflarını çekiyorum. iyi düşün, sakin ol, umutlu ol sesleri sağdan soldan yükseliyor hep. umutlu da sanıyorum kendimi aslında ama fotoğrafı çekerken aklımda bari bir anı daha kalsın düşüncesi. böyle düşündüğümü fark etmek çarpıyor biraz. biraz çarpmıyor apaçık sikiyor belamı, utanıyorum umut edememekten. insan kabullenir mi böyle kolay? uzun uzun bakıyorum, çökmüş. güzelliğiyle ve kırışmamasıyla hep övündüğü yemyeşil gözlerinin çevresi kırış kırış sapsarı. insan bazı şeyleri fotoğraflarda daha net görüyor. üç buçuk yıl önce reanimasyon yoğun bakım önünde duyduklarımın benzerini duyuyorum. Doktorlar değişiyor, mekanlar değişiyor, cümleler değişiyor ama tema aynı; umut yok. sakinim ben. işe gidiyorum geliyorum, dışarı çıkıyorum, saçma sapan şeyleri dert etme şımarıklığına bile devam ediyorum ona biraz olsun normal hissettirebilmek için. olmuyor, yapamıyorum.
Normalde anne denmesi gerekirken cahil köylüler ısrarla ana diyorlar
Çağa ayak uydurmak nedir
Hiç bilmiyorlar.
Gittiğinde ruhunuzdan asla geri gelmeyecek büyük bir parçanın koptuğu dünyalar güzeli. insanların ve dünyanın yorduğu, aşkın hep yabancılara göz kırptığı renksiz bir dünyada yokluğu daha da çok hissediliyor. Bazen “ keşke o değil de ben gitseydim “ diyorsunuz hatta hayat iyice can sıkınca.
Seni çok özledim meleğim. Bu dünya ve insanları çok ağır geliyor ruhuma sensiz.
Dünyada anne sevgisi kadar kutsal, yüce bir duygu yoktur. Anne sevgisi evren kadar sonsuz, hayat kadar tatlıdır. Dünyada anne kucağından daha sıcak bir yer, anne ninnisinden daha güzel ve hüzünlü bir müzik yoktur. Anne, hayatımızın en kutsal ve yüce varlığıdır. Bir annenin kalbinde tarifi olmayan bir sabır, cesaret ve dayanıklılık vardır.
Bu dünyada annem ve babamdan daha çok sevdiğim başka kimse yok. Onlar bana hayatımın en güzel, en tatlı, en mutlu anlarını yaşatan kutsal insanlardır. Bugün annemle konuşurken önümüzdeki ay annemin doğum günü olduğunu hatırladım, aslında doğum günü hep aklımda, o günü hiç unutamıyorum ve unutmayı kendime ayıp biliyorum. Onun her doğum gününde mutlu olduğum kadar üzülüyorum. Yaşının üstüne bir yaşın daha gelmesi, yaşlanması, eskisi kadar iyi olmaması gerçekten beni üzüyor.
Allah şifa versin.
Allah şifa versin başınızdan eksik etmesin.
Bazı insanlar vardır ki çok severiz, hayatımızın bir parçası olur, nefesimizdir, suyumuzdur, her şeyimizdir. Benim için bu insan dünyaya geldiğim ilk andan itibaren annem oldu. Çalışkanlığıyla, güzelliğiyle, zevkiyle, işini sevmesiyle, bilgeliğiyle ve her türlü hareketiyle bana rol model oldu. Her zaman her şeyin en iyisine sahip olmam, iyi bir çocukluk geçirmem, iyi bir çevre sahibi olmam için babamla birlikte çok çalıştılar ve onların sayesinde harika bir hayatım oldu. Her zaman yanımda olan ve beni destekleyen bu güzel insan bugün 55 yaşına giriyor. 55 yıllık ömrünün 20 yılını bana adayan harika bir insan, harika bir anne. Doğum günün kutlu olsun, meleğim..
tam 8 sene oldu gideli. o gün benim hayatımın sıcacık, heyecan dolu, renkli bölümü de gitmiş oldu. ruhumdan asla dönmeyecek bir parça koptu gitti. ailem kadar kimse sevmedi beni. siktir edilmeyi, unutulmayı, önemsenmemeyi, uzaklaşmayı, içime kapanmayı hep insanlardan öğrendim. annem Cennet' e gidince de onun sıcaklığı da gitmiş oldu. artık aile kadar kimsenin sevmeyeceğini biliyorum. kadınlar bana terk edilmeyi, seçtikleri yabancılara öfke duymayı, onları görmezden gelmem gerektiğini öğretti. erkekler sözümün değer taşımadığını, beni istedikleri gibi eleştirip benim eleştirimi duymaya ihtiyaçları olmadığını gösterdi. insanların yanında rahat hissetmiyorum. sevgililere öfke duyuyorum. istedikleri zaman istedikleri erkeği seçeceklerini ve kimi seçeceklerini bildiğim için güzel kadınları ve ' ideal erkek tercihleri ' ni sevmiyorum. zaten insanlar beni sadece sinirlendirmek, borç istemek, aşklarını gözüme sokmak istediğinde hatırlıyor.
yokluğu her zaman hissedilen ve gidince sizi yabancıların soğukluğuyla baş başa bırakan güzel varlık. Allah babamı ve kardeşimi korusun. onlar ve galatasaray olmasaydı bitmiştim ben.
Öldükten sonra bile her gün defalarca akla gelen melek.
Hayat doluydu annem. Sırf bana destek olmak için galatasaray’ ı desteklerdi. insanlarla hemen kaynaşırdı. Hayvanları, hele köpekleri, çok severdi. Beni benden çok düşündüğü için hala buradayım.
Bazen “ keşke onun yerine ben gitseydim “ diye düşünsem de onun hatrına ayakta kalıyorum. Ama içimdeki ağlama asla bitmiyor.
Çok yoruldum anne. Beni çok kırıyorlar.